Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

meakkow

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

1 obserwujący

O meakkow

  • Urodziny 01.12.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bełchatów
  • Kod pocztowy
    97-400
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

meakkow's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. to postaw sobie ją zamiast kominka, hehe. Ja tam wczoraj obserwowałem i nie odczuwałem tego "sporo". Koniec tematu.
  2. od suszarki z pompą ciepła wcale nie jest cieplej. Ale u mnie ona stoi w łazience i mam tam wyciąg.
  3. shrek565, jak dom nowy to musi się wygrzać. Ale możesz też: - pozamykać na jakiś czas zimne i krótkie pętle (garaż, wiatrołap). - ustawić jakąś wysoką temperaturę i pozamykać większość rurek i przegonić wodę przez każdą odpowietrzając układ jednocześnie (u mnie odpowietrzenie jest w jednostce wewnętrznej pod blachą na górze). - ciśnienie wody w podłogówce powinno mieć ok. 1,5bar (barometr na jednostce wewnętrznej) - wyłączyć na jakiś czas DHW czyli wodę użytkową. - wyłączyć całe urządzenie (taki reset ) - jeśli masz 3 fazową to sprawdzić kolejność faz - to już nie sam - serwis. - poszukać gdzie Ci ciepło ucieka, może brak wentylacji? Pozdrawiam.
  4. wiatrołap - nawiew, kuchnia 3x75. Z racji długich przewodów dołóż do jednej sypialki 1 rurę.Przez okno w pokoju nr 2 nie będzie widać co się dzieje w łazience gdy się drzwi wszystkie otworzy?
  5. Każdy będzie miał inaczej, ja przy 1 TV, wentylacja, indukcja, ostatniej zimy jak już ogarnąłem sterowanie miałem: 11-12 - 650zł; 01-02 - 550zł; 03-04 - 450zł za wszystko. Nie liczę kwh, nie chce mi się. Woda CWU grzana samą pompą tylko do 45C bez legionelli.
  6. witam, przede mną 3cia zima z samsungiem. Zbiornik wygrzewałem (grzałkę też sobie sam dokupiłem i zainstalowałem w zbiorniku CWU, podpiąłem do zacisków w pompie), ale to nie ma sensu, lepsze efekty dało dopiero zamontowanie Anody Tytanowej do zbiornika. Później skusiłem się też na zmiękczacz-odżelaźniacz firmy na W.... Polecam. Polecam też przejście na taryfę G12W jeśli macie choć troszkę przewymiarowaną pompę. U mnie to się sprawdza i rachunki są dosłownie... symboliczne
  7. Witam, dlaczego upiera się Pan przy obrotowym? Proponuję polski, spiralny, podobna budowa ale nie musi się obracać. np: KARINOwent, Bartosz, Nikol. Pozdrawiam.
  8. W zasadzie wszystko ok. Dołożył bym po jednym kanale do pokojów po prawo i 1 do garderoby. To dlatego że nawiewy są trochę dłuższe i będą na nich większe opory. Musisz dobrze zaizolować główne rury od rekuperatora do skrzynek rozdzielczych.
  9. Jest Pan już męczący z tą swoją upartością, fizyka się kłania, punkt rosy itp. Wydaje mi się że jest mało osób które taki wariant wyrzutni robiło, może ktoś Ci odpowie. A na pytanie "jeśli zaizoluje to co się zmieni" szkoda odpowiadać. Rekuperator z odzyskiem wilgoci? Też coś było na forum, ale Pan oczywiście mądrzejszy. Pozdrawiam.
  10. Latem wilgoć może się osadzać na wewnętrznej ścianie komina wentylacyjnego, będzie to spływać po ściankach... gdzieś na dół. Zimą ściana w rejonie komina będzie chłodniejsza, znowu wilgoć ale od strony pokoju. Kanały powinny być szczelne i izolowane min. kilkoma cm waty. Zrobisz jak zachcesz, nie jest to ogromny problem, możliwe że tej wilgoci nie będzie za dużo w dobrze wentylowanym domu i wszystko się jakoś uda. Ty ryzykujesz. Zawsze możesz to jakoś przerobić. Powodzenia.
  11. Zmieniłem miejsca, wymieniłem rury w wyciągach na 90, na nawiewach dalej 75. Nawiewy umiejscawia się tam gdzie raczej nie będzie mebli, łóżek. Pozdrawiam.
  12. Ilość nawiewów/wywiewów (powierzchnia rur) powinna dążyć do tej samej wartości z przewagą dla tych które są dłuższe. Jeżeli mamy dłuższe rury na nawiewie to dajemy ich więcej bo przy "=" będziemy mieli podciśnienie. Czerpnia i wyrzutnia DN rury >= DN króćca. Przewody czerpni i wyrzutni powinny gwarantować szczelność, być na tyle sztywne by pod swoim ciężarem się nie uginały, od środka gładkie... wg mnie najlepsze stalowe, dobrze ocieplone watą w folii aluminiowej. Przewody w suficie podwieszanym powinny być izolowane z 2 powodów: 1. temperatura, 2. hałas jaki mogą powodować. (wata) Rysunek ciągle nie czytelny, obejrzyj sobie sam co wkleiłeś... forum chyba zmniejsza rysunki. Ludzie tutaj w paincie rysują i kulfony piszą, a nie takie ładne techniczne. Zauważyłem że dajesz nawiewy i wyciągi w rejonach drzwi. Nie wiem czy w ten sposób całe pomieszczenie będzie dobrze "omiecione" świeżym powietrzem. Garderoba - nawiew (taka moja opinia).
  13. Podwieszanego nie mam. Trzeba uciąć troszkę krócej by ta krótka rurka od anemostatu wklejona w środek na np. piankę nie wystawała z sufitu, by nie przeszkadzała w malowaniu. I to nie jest głupie pytanie.
  14. ad. Nienazywalny z Krakowa Pomylił Pan to forum z firmą która robi wentylację, za duży natłok pytań, rysunki słabej jakości, objaśnienia w tekście. Ja nie dałem rady przeczytać całości. Polecam trochę poczytać wątek i zrobić ładniejszy rysunek. Koledzy mają rację, 700m3/h to trochę dużo jak na te kilka osób, chyba że siłownia, sauna, 2 akwaria itp... ad. a. tak. ad.c. średnice rur dobiera się do technicznych uwarunkowań zabudowy i potrzeb. Jeśli jest taka możliwość daj większe średnice. ad.e. anemostat zakłada się na końcówkę skrzynki rozprężnej, fi100, 125 to norma gdy anemostat z sufitu wystaje. Jak ze ściany to można coś innego wymyślać. ad.f. rysunek do poprawy ad.g. tak ad.h. chyba tak, są na to jakieś wzory z pola powierzchni ad. j. Czerpnia i wyrzutnia w miejscu gdzie nie wieje w ich kierunku. ad. k. Rury spiro są blaszane, twarde, ociepla się je po ułożeniu, watą. i jak zawsze... w spiżarni nawiew malutki zamiast wywiewu Pozdrawiam.
  15. Popatrz wyżej jak ludzie mają. Brakuje Ci wyciągu w małej łazience/kotłowni. Przedsionek nawiew 1x75.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...