Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LeszekGw

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez LeszekGw

  1. Może myślę w złych kategoriach i powinienem wykorzystać drogie ale dedykowane rozwiązanie jakim jest BASE Mix Le albo Connect AT-BT EL ? Jak by ktoś mógł powiedzieć które rozwiązanie powinienem wybrać, sam nie mogę zdecydować jaki kierunek obrać.
  2. Witam wszystkich i proszę o radę. Mieszkam w kamienicy z 1936 roku na pierwszym piętrze, jedna strona kamienicy jest nowo ocieplona, zwykłe okna plastikowe z 2 szybami, to chyba tyle w sprawie strat ciepła. Posiadam piec Beretta CIAO GREEN 25 C.S.I. i chcę podłączyć do niego 5 grzejników i 4 pętle ogrzewania podłogowego, zastanawiam się czy użyć do tego dwóch rozdzielaczy czy jeden do podłogówki a grzejniki podłączyć centralnie pod piec. Ogrzewanie podłogowe w łazience i w kuchni będzie pod wylewką a pozostałe dwie pętlę będą pod lekkim systemem (mojego autorstwa) link. Układ mieszkania Przygotowałem sobie miejsce na rozdzielacz który będzie umiejscowiony pod piecem ale dostęp do niego będzie od strony kuchni, dlatego też rozmiar ma znaczenie bo wymiar drzwiczek to 65x45 cm. Jak byście to wykonali na moim miejscu? Jakie materiały byście użyli? W razie czego proszę o wskazanie konkretnych produktów. Nie chciałbym podjąć złych decyzji dlatego liczę na podpowiedzi fachowców. Mam nadzieje że informację zawarte w temacie są wystarczające do udzielenia mi odpowiedzi. Pozdrawiam
  3. Posiadam kocioł kondensacyjny CIAO GREEN 25 C.S.I. Mieszkanie znajduje się w kamienicy na 1 pietrze 1 z dwóch zewnętrznych ścian jest ocieplona. Mam zamiar w 3 sypialniach, salonie i łazience dać grzejniki, dodatkowo w łazience i salonie otwartym dać ogrzewanie podłogowe. Pompa: ciśnienie tłoczenia mbar 300 przy przepływie l/h 800 Czy pompa w tym piecu jest w stanie zapewnić wydajny przepływ czy trzeba zastosować rozdzielacz z grupą pomp? Myślałem żeby zastosować jedynie zawór RTL. Czytałem że ludzie liczą 5-7 mb rury na 1mkw u mnie na salon wychodzi 235 mb, dużo się wydaję czyli musiały by być 2 pętlę + łazienka 8m2 czyli kolejne 40 metrów, w salonie kilka metrów odejdzie na szafę i w kuchni na meble. Jaki rozdzielacz wtedy trzeba zastosować? Wystarczy jakiś na 8 obiegów czy to musi być jakiś specjalny? Jeśli chodzi o sam wybór rur to myślałem o wavin (jeśli serwisant użyczy mi zaciskarke) albo kan-therm skręcane? Mozę stosujecie jeszcze inne? Grzejniki to chyba jedynym właściwym wyborem jest purmo. http://i67.tinypic.com/1zpl9qt.jpg
  4. LeszekGw

    Ogrzewanie podłogowe

    Powiedz mi tylko jaką rolę pełni piasek? Akumuluję ciepło ? Czy jest przekaźnikiem, bo wtedy by musiało być piasku po szczyt.
  5. LeszekGw

    Ogrzewanie podłogowe

    Super skoro nikt nie ma nic więcej do dodania myślę że temat do zamknięcia. Dzięki kryzys za odpowiedź. Przypuszczałem że to powinno zdać egzamin. T Teraz pozwolę sobie założyć nowy obszerniejszy temat dotyczący samego ogrzewania i pewnych podzespołów.
  6. LeszekGw

    Ogrzewanie podłogowe

    Obawiam się że opór cieplny płyty wiórowej jest za duży czy coś i podłoga będzie się źle nagrzewać, więcej kasy na ogrzewanie. Czemu wybrałem suchy jastrych? Jedna z firm oferująca tego typu rozwiązanie proponuję takie rozwiązanie na wierzch. Będę stosował płytę meblową. e/ Dziękuję za tak szybki odzew
  7. Myślę nad wykonaniem ogrzewania podłogowego w kamienicy na drewnianym stropie, co eliminuje stosowanie wylewki (po za łazienką i kuchnia). Znalazłem ciekawe rozwiązania, lekkiego ogrzewania podłogowego ale chciałem zastosować inne materiały. Cena tych systemów jest zbyt wysoka za te materiały, styropian z folią. We wszystkich sypialniach będę podnosił w taki sam sposób podłogę, tylko że na wieńczącą warstwę nie będę stosować jastrychu tylko płyty wiórowe (mam je za pół darmo). W sypialniach zastosuję zwykłe grzejniki, salon mam o powierzchni 50 m2 i nie mam miejsca na drugi grzejnik a obawiam się że jeden odpowiednio przewymiarowany grzejnik do pieca kondensacyjnego nie zda egzamin, przedpokój jest nie foremny a był by ogrzewany tym samym grzejnikiem. Myślałem jeszcze o robieniu frezów na rury ale przy wysokości 18 mm płyty nie ma to sensu. http://i64.tinypic.com/2ytwkev.jpg Chętnie podam więcej potrzebnych szczegółów, jestem otwarty na konstruktywną krytykę.
  8. Witam wszystkich. Mieszkam w trzykondygnacyjnej kamienicy wzniesionej w 1936 roku, mam zamiar wyburzyć część ściany dzielącą kuchnie z jednym z pokoi. Ogólny schemat mieszkania i ściany załączę w postaci obrazu. Ściana wraz z tynkiem ma 16 cm grubości, murowana z cegły, strop drewniany, w drugiej części ściany biegną kanał kominowe, wysokość do sufitu 3,2m, szerokość 4.5m, przewiduję wyburzyć ścianę na 2-2,5m szerokości i 2-2,5m wysokości. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, układ mieszkania na parterze jest mi nie znany (mogę się zorientować), na drugim piętrze posiadam drugie mieszkanie układ taki sam(jest i zostanie ściana) natomiast na trzecim pietrze sąsiadka wyburzyła tą ścianę został jedynie odcinek z kanałami kominowymi. Szczerze powiedziawszy im więcej czytam na ten temat tym mniej wiem i tak na prawdę wolał bym uniknąć całej tej papierologi, ale czy aby na pewno to dobry pomysł? Jeśli sąsiadka nie ma tej ściany a wszystko wskazuje na to że to ściana działowa i prawo budowlane z tego co się zdążyłem zorientować nie nakazuję uzyskać pozwolenia na tego typu działania. Jeśli nawet będę musiał zasięgnąć języka u specjalisty (konstruktora,architekta) czy jest przymusem zrobienie projektu? jeśli nie będzie jakich kol wiek przeciw wskazań do wyburzenia. Dodam że mam dostęp do belek drewnianych o wymiarach 14x14cm i gdyby wszystko było przychylne ku wyburzeniu ściany mogę je wykorzystać do podtrzymania ściany? Chętnie udzielę niezbędnych informacji które pomogą w uzyskaniu odpowiedzi. Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi i czas poświęcony na to. Pozwoliłem sobie powielić temat ze względu na to że zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi.
  9. Witam wszystkich. Mieszkam w trzykondygnacyjnej kamienicy wzniesionej w 1936 roku, mam zamiar wyburzyć część ściany dzielącą kuchnie z jednym z pokoi. Ogólny schemat mieszkania i ściany załączę w postaci obrazu. Ściana wraz z tynkiem ma 16 cm grubości, murowana z cegły, strop drewniany, w drugiej części ściany biegną kanał kominowe, wysokość do sufitu 3,2m, szerokość 4.5m, przewiduję wyburzyć ścianę na 2-2,5m szerokości i 2-2,5m wysokości. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, układ mieszkania na parterze jest mi nie znany (mogę się zorientować), na drugim piętrze posiadam drugie mieszkanie układ taki sam(jest i zostanie ściana) natomiast na trzecim pietrze sąsiadka wyburzyła tą ścianę został jedynie odcinek z kanałami kominowymi. Szczerze powiedziawszy im więcej czytam na ten temat tym mniej wiem i tak na prawdę wolał bym uniknąć całej tej papierologi, ale czy aby na pewno to dobry pomysł? Jeśli sąsiadka nie ma tej ściany a wszystko wskazuje na to że to ściana działowa i prawo budowlane z tego co się zdążyłem zorientować nie nakazuję uzyskać pozwolenia na tego typu działania. Jeśli nawet będę musiał zasięgnąć języka u specjalisty (konstruktora,architekta) czy jest przymusem zrobienie projektu? jeśli nie będzie jakich kol wiek przeciw wskazań do wyburzenia. Dodam że mam dostęp do belek drewnianych o wymiarach 14x14cm i gdyby wszystko było przychylne ku wyburzeniu ściany mogę je wykorzystać do podtrzymania ściany? Chętnie udzielę niezbędnych informacji które pomogą w uzyskaniu odpowiedzi. Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi i czas poświęcony na to.
  10. Witam. Chciałbym wykorzystać zwykły drewniany parawan z materiałem do zamaskowania pieca kaflowego który jest w ciągłym użytku. Jaki materiał można wykorzystać? Materiał ma być odporny na wysokie temperatury, czytałem że materiały pochodzenia roślinnego są odporne na wysokie temperatury ale obawiam się że bawełna będzie żółkła. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...