Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pnd

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O Pnd

  • Urodziny 07.07.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Pnd's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Mnie martwi jedna sprawa. Sufit mam 40 cm poniżej jętek na konstrukcji dwupoziomowej. Jak przygotować tego typu konstrukcję pod nasyp takiej ilości materiału? Znalazłem w sieci ciekawą dyskusję i dało mi to do myślenia. Cyt: " Problem polega jednak na czymś innym. Obciążenie które jest dopuszczalne dotyczy KONSTRUKCJI SUFITU, Pan natomiast chce obciążyć płyty g/k warstwą izolacji o ciężarze 16 kg/m². To płyty będą obciążone tym ciężarem, a nie konstrukcja sufitu, a to oznacza prawie na pewno ich oderwanie od profili CD i to niezależnie iloma wkrętami Pan tę płytę przykręci."
  2. Pnd

    Wełna + celuloza

    Mnie martwi jedna sprawa. Sufit mam 40 cm poniżej jętek na konstrukcji dwupoziomowej. Jak przygotować tego typu konstrukcję pod nasyp takiej ilości materiału? Znalazłem w sieci ciekawą dyskusję i dało mi to do myślenia. Cyt: " Problem polega jednak na czymś innym. Obciążenie które jest dopuszczalne dotyczy KONSTRUKCJI SUFITU, Pan natomiast chce obciążyć płyty g/k warstwą izolacji o ciężarze 16 kg/m². To płyty będą obciążone tym ciężarem, a nie konstrukcja sufitu, a to oznacza prawie na pewno ich oderwanie od profili CD i to niezależnie iloma wkrętami Pan tę płytę przykręci."
  3. Witam. Zastanawiam się nad doborem materiału do ocieplenia poddasza. Na skosy planowałem dać 30cm wełny skalnej, natomiast na suficie podwieszanym zachęcony pozytywnymi opiniami kilku użytkowników forum ok 40cm celulozy. Dach dwuspadowy, strych nieocieplony, nieużytkowy, żadnego włazu również nie planuję. Nasyp celulozy wypełni każdą szparę, co w przypadku ułożenia wełny na podwójnym stelażu nie zawsze jest regułą. Czy układ złożony z dwóch rodzajów izolacji będzie funkcjonować prawidłowo? Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
  4. Pnd

    Wełna + celuloza

    Witam. Zastanawiam się nad doborem materiału do ocieplenia poddasza. Na skosy planowałem dać 30cm wełny skalnej, natomiast na suficie podwieszanym zachęcony pozytywnymi opiniami kilku użytkowników forum ok 40cm celulozy. Dach dwuspadowy, strych nieocieplony, nieużytkowy, żadnego włazu również nie planuję. Nasyp celulozy wypełni każdą szparę, co w przypadku ułożenia wełny na podwójnym stelażu nie zawsze jest regułą. Czy układ złożony z dwóch rodzajów izolacji będzie funkcjonować prawidłowo? Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
  5. Jak w temacie. szukam kotła do domu wybudowanego w 2009 roku. Powierzchnia do ogrzania to jakieś 160-170m po podłogach, kubatuta 750m3, ściana 1w, porotherm 44. Wiem, że szału nie ma, jednak ojciec kilka lat temu dał się namówić. Może na przestrzeni lat dorzucimy na elewację trochę welny/styro. Pod wylewką 10cm termoorganiki dach/podłoga gold. Na skosy pójdzie 30cm wełny skalnej rockwool 0,35. Co do ogrzewania, w 3 pokojach na górze kaloryfery. Podłogówka w korytarzu, łazience i garderobie - wszystko na piętrze. Na dole kaloryfer w pokoju, garażu(tak w razie czego) i drabinka w wc. Reszta ( wc, wiatrolap, salon, kuchnia z jadalnią - całość ok 60m) podlogówka. Na dole zastosowano rozdzielacz z pompką i mieszaczem tecefloor na 7 pętli podłogówki i 3 kaloryfery. Na górze standardowy rozdzielacz na kaloryfery z termostatami. Celuję w kociol 16-17kw, ściany mają średnie parametry patrząc na obecne standardy. Pytanie - jaki sterownik najlepiej pasowałby do opisanego przeze mnie systemu ogrzewania. Rozdzielacz tecefloor ma wbudowaną pompkę wilo, instalator przewiduje jeszcze 3 pompki w ukladzie otwartym z wymiennikiem.. Biorąc pod uwagę opinie użytkowników oraz cenę mocno zastanawiam się nad skam-p i ogniwo eko plus, choć rozważę również inne propozycje. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące doboru palnika, czy też sterownika. Pozdrawiam serdecznie.
  6. Jak w temacie. szukam kotła do domu wybudowanego w 2009 roku. Powierzchnia do ogrzania to jakieś 160-170m, ściana 1w, porotherm 44. Wiem, że szału nie ma, jednak ojciec kilka lat temu dał się namówić. Może na przestrzeni lat dorzucimy na elewację trochę welny/styro. Pod wylewką 10cm termoorganiki dach/podłoga gold. Na skosy pójdzie 30cm wełny skalnej rockwool 0,35. Co do ogrzewania, w 3 pokojach na górze kaloryfery. Podłogówka w korytarzu, łazience i garderobie - wszystko na piętrze. Na dole kaloryfer w pokoju, garażu(tak w razie czego) i drabinka w wc. Reszta ( wc, wiatrolap, salon, kuchnia z jadalnią - całość ok 60m) podlogówka. Na dole zastosowano rozdzielacz z pompką i mieszaczem tecefloor na 7 pętli podłogówki i 3 kaloryfery. Na górze standardowy rozdzielacz na kaloryfery z termostatami. Celuję w kociol 16-17kw, ściany mają średnie parametry patrząc na obecne standardy. Pytanie - jaki sterownik najlepiej pasowałby do opisanego przeze mnie systemu ogrzewania. Rozdzielacz tecefloor ma wbudowaną pompkę wilo, instalator przewiduje jeszcze 3 pompki w ukladzie otwartym z wymiennikiem.. Biorąc pod uwagę opinie użytkowników oraz cenę mocno zastanawiam się nad skam-p i ogniwo eko plus, choć rozważę również inne propozycje. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące doboru palnika, czy też sterownika. Pozdrawiam serdecznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...