-
Liczba zawartości
127 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Jabolek
-
Nie zastanawiałem się. Projekt i tak ma w sobie tyle stali i betonu że jak bym dodał jeszcze skosy to bym mógł z tego schron zrobić Cześć, używam do drewna w większości. Zdarzyło się ciąć tylko deski z gwoździami itp. Co do samej ukośnicy to dobry sprzęt, ale kłopot z dostępnością tarcz ;/ Testowałem tarcze do drewna klasyczną, ale ze względu na mniejszą ilość obrotów potrafi się zatrzymać (sić!) bądź wyrwać materiał..
-
Wybór styropianu padł na StyropianPlus ze względu na to że jedna z nielicznych firm polskich która przeszła przez badania w GUNB. Na posadzkę wybrałem EPS 100 0,38 , a na ścianę i sufit w garażu grafit 0,32. Wykonałem wzmocnienie wraz ze otworem pod przyszłe schody strychowe. Schody jakie zamontujemy to OPTISTEP OLE THERMO firmy KRONmat. Wraz z pomocą kolegi Grzesia zamontowałem wzmocnienia z przeciętych krokwi, łącząc jętki z płatwiami. Taki zabieg wzmocnił strych i zmniejszył uginanie się jętek. W międzyczasie żona wraz ze szwagierką i moją drobną pomocą ułożyły podłogę na strychu z desek calówek. Deski są ułożone w odstępach około 8mm w celu zapewnienia odpowiedniego oporu dyfuzyjnego. Wiele osób wybiera OSB na podłogę strychu. Warto jednak pamiętać że jeśli mamy strych nieogrzewany to pomiędzy wełną a OSB będzie zbierać się wilgoć i wełna straci swoje właściwości a po jakimś czasie pojawi się grzyb.
-
Obecnie szukam na posadzkę, i tam dla mnie najważniejszy parametr to wytrzymałość, a na tym właśnie był problem.
-
Knaufa nie ma bo ceny jeszcze wyższe niż organika. Styropmin nie przeszedł testów w GUNB i odpadł z miejsca.
-
Można jaśniej? Chyba znalazłem kompromis cena/jakość wraz z dobrymi wynikami badań w GUNB. Znalazłem styropian z firmy styropian plus w dobrej cenie na necie!
-
Mi EPS80 odradzili kategorycznie bo niestety potrafi siąść. Jeśli by było go z 5 cm to nie kłopot ale przy grubościach 10 cm i więcej już może być problem ;/
-
Cisza... Aż tak mało popularny mam chyba dziennik. No nic Ponownie zwracam sie z zapytaniem. Instalacja elektryczna w posadzce w warstwie styropianiu. Czy można kłaść bez peszla? Nie ma ryzyka zniszczenia ani uszkodzenia kabli przez kolejne ekipy.
-
HELP! Jaki styro wybrać na podłogę strop itp: http://i.imgur.com/c02xAY6.jpg Na zielono zaznaczone firmy i produkty spełniające wymogu w badaniach GUNB, żółto tak średnio, na czerwono nie spełniające. Ostatnie 3 pozycje to styro 5cm na ocieplenie wewnętrzne garażu.
-
Fajna ale droga ;/ Wszystkie obwody świetlne chcesz sterować z wykorzystaniem przekaźnikow?
-
https://www.mezoko.com/pl/p/Rozdzielnica-polowa-FW2-nt-6x36216-zaciski-PEN-IP30-FW636WT-HAGER/75318 Taka? A jaki zasilacz 24v?
-
Ciągle się zastanawiam nad zrobieniem "inteligentnego domu" choć im bliżej do instalacji tym mniej mi sie chyba chce ;/
-
Niby tak ale to wtedy robi sie problem ilości tych peszli. Fizycznie nie dam rady tego ułożyć xD np do kuchni chciałem dać 2-3 takie peszle a nie 5 a to już zmienia wiele ;/
-
To teraz kolejne "głupie" [pytanie. Ile przewodów 2,5mm2 bądź 1,5mm2 można upchnąć do 1 peszla 25 mm? np takiego? https://www.tim.pl/rura-karbowana-pvc-320n-fi2520mm-szara-rkls-2520-10016-25m No bo po 1 w peszlu to mi miejsca na podłodze zabraknie na nie xD Czy może lepiej peszel fi20 zewnętrzne bo łatwiej w styro będzie schować 2 cm?
-
Już wiem że firma co będzie robić tynki osadzi bez problemu w cenie. Nawet sami wola to robić. Podpowie ktoś jakie ilości kabli i puszek na 1 raz wziąć? Jaki peszel brać? 320 czy 700 coś N? Jakiego producenta kabla rj45 polecacie?
-
Wiem wiem, zrozumiałem Może jeszcze podpowiedź co kupić na 1 raz? 3 rolki 2,5mm2 - 100m każda 3 rolki 1,5mm2 - 100m każda 100 puszek modularnych do połączeń wago zaciskane czy wsuwane? coś jeszcze? Puszki na gips budowlany osadzać najlepiej zapewne, tylko ile je wysunąć ze ściany?
-
Powiem Ci że ceny średnio i to mocno. Nawet na TIM kabel 3x2,5mm2 polskich producentów jak elektrokabel czy NKT jest tańszy niż tam. A na dodatek na aukcjach nie piszą nawet producenta przewodów tylko że polskie ;/ W oko wpadły mi kable od NKT: https://www.tim.pl/przewod-nkt-instal-plus-ydyp-3x1-5-zo-bialy-450750-100m https://www.tim.pl/przewod-nkt-instal-plus-ydyp-3x2-5-zo-bialy-450750-100m
-
Ile obwodów gniazdek w kuchni najlepiej? Myślałem o 5 1. Obwód pod oknem (czajnik, ekspres itp) 2. Obwód dla lodówki mikrofalówki i gniazdek na wyspie 3. Obwód dla piekarnika 4. Obwód dla płyty indukcyjnej 5. Indywidualny tylko dla zmywarki @sebcio jakiś przykładowy sklep? Może ktoś poleci jakie marki przewodów najlepiej?
-
Powoli jak pogoda pozwalała zacząłem prace nad ścianami działowymi na dole: Pierwsze warstwy murowałem jak wcześniej na pianoklej. Niestety trafił mi sie strasznie nierówny materiał a przez temperaturę pianka zbyt wolno wiązała więc musiałem mieć długie przerwy nim będę mógł ją wyszlifować. Zatem muruje obecnie na klej zimowy solbet z wykorzystaniem grzebienia 8mm. Zapadła również decyzja o fugowaniu wszystkich łączeń ścian nośnych na parterze i piętrze w celu "uszczelnienia" domu. Na zdjęciu inwestorka przy pracy HELP! Pojawiają się teraz dalsze wątpliwości. Jako że montaż okien na początku kwietnia, to nie ma co czekać tylko po działowych zacząc prace z elektryką. Pierwotnie chciałem elektrykę i wodę puścić w styro. No ale żeby sobie trochę ułatwić to elektrykę dam na "podłogę" a wodę w styro. Tylko tak. 1. Folie budowlaną na płytę kłaść przed rozłożeniem elektryki czy po? 2. Przebicia przez folie jakoś "uszczelniać"? 3. Bruzdować pod kable elektryczne? 4. Gdzie kupiliście materiał na elektrykę? Szukać w okolicy czy może jakiś sklep www typu TIM? 5. Może jakieś porady co do układania elektryku? (będę chciał zrobić instalacje "zwykłą" z możliwością zrobienia inteligencji.)
-
Powoli idziemy do przodu choc pogoda nie rozpieszcza. Dekarze obecnie przykryli już praktycznie cały dach (nie licząc kawałka nad garażem). Rozpoczęli zabawy z obróbkami. Ja w tym czasie zasłoniłem z pomocą kolegi Grzesia wszystkie otwory drzwiowe i okienne co by za bardzo nie wiało. Udało się nawet wykonać zabudowę okna tarasowego xD
-
Chodzi np o użycie elementów takich jak płytki przekaźnikow ssr. Podobno jak widzi takie ubezpieczyciel to robią się kłopoty. Systemy gotowe grenton, ampio itp wyjdą mnie kosmiczne, bo chciałem choćby sterować w pełni oświetleniem a wtedy na samym parterze do 20 punktów więc co aj niej 40 wejsc/wysjc + przekaźniki. Tak by to było arduino + płytka rozszerzeń i raptem płytki tanich ssr (13$ za 8 sztuk)
-
Dawno nie pisałem. Obecnie dom jest prawie na etapie sso. Niestety dekarz pracuje strasznie wolno ;/ Pogoda nie rozpieszcza więc i ja za wiele nie robię. Im bliżej bo instalacji elektrycznej tym bardziej wątpię w zasadność inteligentnego domu. Znagzy chciałem go zrobić na Arduino i malinie. Jednakże wiąże się to z problemami jak co podobno z ubezpieczeniem z ubezpieczeniem na sprzęt. Jakie wy ID robiliście? Może ktoś podpowie?
-
21.11.2018 Następnie nastała długa przerwa i oczekiwanie na cieślę. Niestety była to nieplanowane, ale nie miałem wyjścia. Po około trzech tygodniach przyjechała ekipa cieśli. W 6 osób zmontowali całą więźbę w 1,5 dnia. Robili szybko sprawnie, niestety nie do końca idealnie…. Po tym, jak już się zwinęli i pojechali okazało się że pomimo tego iż w domu jest cały jeden komin, to nie zrobili wymianu i krokwia wypadała akurat na kominie. Dzwoniłem, aby przyjechali poprawić, no ale jak to zwykle bywa usłyszałem tak tak, wpadniemy i nikt już nie przyjechał i trzeba było samemu poprawić;/ Druga kwestia to iż chciałem skonsultować zestawienie drewna z cieślą, ale on nigdy czasu nie miał, czego efektem jest to, iż zostało mi około 2m3 drewna ;/ Już większość rozplanowałem na jakąś altanę czy „śmietnik” no niemniej można było zamówić mniej. Również 21 pojawiła się mała biała skrzyneczka szczęścia zamontowana na zlecenie PGE! 24.11.2018 Po zakończeniu stawiania dachu przyszła pora rozpocząć, stawiać ściany szczytowe. Pierwsza warstwa standardowo na zaprawę cementową. Akurat pogoda była łaskawa i było na plusie (około +3 w nocy) i bez kłopotu się udało zrobić 1 warstwę i wymurować trochę komina. Do zaprawy zapobiegawczo dodałem i tak mróz-mur. Dalsza część ścian, jak i parter była stawiana na pianoklej do murowania Tytana. ==.==.==== W międzyczasie zabudowałem z wykorzystaniem płyty OSB 22 mm boczne ściany lukarn. Następnie wykolejone zostały szczyty ścian szczytowych styropianem 18 cm. Niestety na składzie nie było takiego rozmiaru, więc użyłem 15cm + 3 cm. 10.12.2018 Prace rozpoczęli dekarze. Mam nadzieje, że pogoda pozwoli pokryć dach jak najszybciej. 16.12.2018