Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pawlick83

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O Pawlick83

  • Urodziny 29.08.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Włocławek
  • Kod pocztowy
    87-800
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Pawlick83's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Nie wiem co to za pompa i co to za serwis, ale u mnie przy -17 chodzi pompa bez grzałek, na samej sprężarce, podejrzewam, że przy -20 również. Jeśli u Ciebie załącza się przy -4 grzałka, to co będzie przy -20?
  2. Wracam do początku zabawy, wyłączyłem harmonogram. Grzeję wg krzywej, którą próbuję ustawić. Na tą chwilę sztywny harmonogram wg mnie jest bez sensu w moim przypadku, pierwszy sezon grzewczy. Pytanie mam o siłowniki na rozdzielaczach, które mam założone, załóżmy że na początku mam grzanie ciągłe 24/24. Czy jeśli po kilku dniach w niektórych pomieszczeniach będzie za ciepło, czy mam skręcić lekko przepływ na rotametrach, czy zostawić je na pełnym przepływie (mam między 2-2,5 l/min i w tym momencie wprowadzić siłowniki do gry wg temperatury powietrza z pokoi (mam sterowniki Tech ST 293-V3 - 8 sztuk w pomniejszych pomieszczeniach oraz Salusa 091FLRF w salonie z aneksem kuchennym, spiętego razem z przedpokojem i wiatrołapem na osobnym rozdzielaczu. Wszystkie sterowniki mają harmonogram tygodniowy gdzie chciałbym ustawić wyższą temperaturę w godzinach taniego prądu i nieco niższą w droższym, powiedzmy 24 na II taryfie oraz 22 na I-szej. Na rotametrach ustawię jedynie stały przepływ, który może się okazać nieraz zbyt mały, np podczas mroźnego wiatru itp. natomiast sterownik pozwoli na zamknięcie przepływu np w słoneczny dzień czy z energii bytowej (raczej rzadko to będzie miało miejsce). Podsumowując, w oparciu o moją instalację i posiadane sterowniki jak byście ustawili grzanie by bez kagańca skorzystać możliwe więcej z taniej taryfy i wyrównać/zmniejszyć temperaturę w cieplejszych pomieszczeniach by nie przegrzewać?
  3. Grzanie tylko w taniej taryfie 10h na dobę, stąd wyższa temperatura.
  4. Witam. Wracam jeszcze do tematu przepływu. Posiadam pompę Zubadan 14kW z Hydroboxem 200 litrów na CWU wbudowanym w pompę. Dom parterowy z poddaszem użytkowym 280 m2,100% podłogówka rurki gęsto położone, budowany 2016-2020 r. Dom bardzo dobrze ocieplony. Staram się grzać w drugiej taryfie przy G12W, pierwszy sezon zimowy zamieszkały w tym roku. Były wygrzewane posadzki anhydrytowe rok temu, 3 tygodnie grzane na maksa dom raczej wygrzany. Zainstalowana rekuperacja, wilgotność w domu między 30-40%. Instalacja z buforem podłączonym równolegle 200 litrów. Od bufora trzy pompy Grundfos Alpha 1L 25-60 180 na trzy rozdzielacze (zdjęcie), dwa na parterze, jeden na poddaszu. Poddasze grzane na 21 stopni z termostatem Salus odcinającym pompę obiegową po uzyskaniu temperatury. Parter jeden rozdzielacz na siłownikach na sypialnie, drugi Salus taki jak na poddaszu spięty na salon z aneksem i przedpokojem oraz wiatrołapem. Z racji G12W wszystkie siłowniki są otwarte celem akumulacji ciepła, ustawiona stała temperatura na 25 stopni tak, by się nie zamykały - jestem na etapie korygowania krzywej grzewczej. Przepływ na pompie po wpisaniu komendy 540 ma wartość 18. Wartość ta się nie zmienia jak zauważyłem niezależnie od pracy sprężarki. Czy ta wartość jest stała czy pompa ją moduluje w zależności od obciążenia? Dzwoniłem dziś do centrali Mitsubishi, moja pompa ma zakres przepływu minimum 17,9 do maksimum 34,9 litra/min. Pytanie w jakich warunkach można uzyskać maksymalny przepływ celem sprawdzenia czy się zwiększa? Załączam zdjęcia z czujników zasilania i porwotu z godziny 0:56 w dniu wczorajszym oraz z rana godz. 8:02, wynik z czujnika przepływu. Krzywa grzewcza 48 przy -15, 28 przy +15. Temperatura utrzymuje się za buforem w granicach 28 stopni, czy to może być kwestia niskiego przepływu? Wydaje się za niska mimo podmieszania, przy tej krzywej. Pompa w hydroboksie pracuje na ostatnim, 5 biegu. Pozdrawiam.
  5. Witam, na wiosnę ruszamy z budową naszego e-119 na Kujawach. Zapraszam osoby, które obecnie budują lub wybudowały e-119 do zabrania głosu i ujawnienia się na forum. Jakie są wasze opinie, spostrzeżenia i sugestie na temat projektu i budowy ? Pozdrawiam
  6. Witam wszystkich forumowiczów, jako że na wiosnę ruszamy z budową nadeszła pora by się zarejestrować i brać czynny udział w życiu forum. Pozdrawiam, Pawlick83
×
×
  • Dodaj nową pozycję...