Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szwiesiek 1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

szwiesiek 1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

29

Reputacja

  1. Witam wszystkich. Uprzejmie proszę o pomoc., Mam klimatyzatory haier thundra z funkcją grzania oraz osuszania. Nie bardzo umiem obsługiwać funkcję osuszania powietrza, a na tym mi zależy. Instrukcje obsługi mówią niewiele albo nic. Wskazują jedynie który to przycisk na pilocie. Pomoże mi ktoś?
  2. Nikt tak nie wyczyści komina jak jego właściciel. Właściciel tylko nie wystawi papierka.
  3. Nic nie wymyśliłem . To jest cytat mojej korespondencji z PGE. Tez mnie to dziwi .
  4. Tak wygląda rozliczenie energii z fotowoltaiki z PGE: ,, Nawiązując do prowadzonej korespondencji, uprzejmie informuję, że ewentualna nadwyżka energii wprowadzonej do sieci w danym okresie rozliczeniowym zostaje "odłożona" do "Wirtualnego Magazynu Energii" (WME) celem wykorzystania w kolejnych okresach rozliczeniowych. Energia ta jest przechowywana w WME w postaci porcji. Każda porcja ma określoną ilość energii oraz przypisana datę końca okresu rozliczeniowego, w którym została wprowadzona. Do rozliczenia w bieżącym okresie rozliczeniowym wykorzystywana jest energia wprowadzona w tym okresie do sieci oraz te porcje energii z WME, których daty są nie wcześniejsze niż 365 dni od daty odczytu rozliczeniowego z bieżącego okresu rozliczeniowego. Jeżeli sumaryczna ilość energii wprowadzonej, dostępna do rozliczenia, jest większa niż ilość potrzebna do rozliczenia całości energii pobranej w bieżącym okresie rozliczeniowym, to do rozliczenia jest pobierana część energii z każdej porcji, proporcjonalna do wielkości tej porcji. Energia wprowadzona w bieżącym okresie również traktowana jest jako taka porcja. Powyższe wyjaśnia dlaczego nie pobieramy całej nadwyżki z pierwszej porcji energii tylko pewną część tej porcji. Do rozliczenia w bieżącym okresie rozliczeniowym wykorzystywana jest energia wprowadzona w tym okresie do sieci oraz te porcje energii z WME, których daty są nie wcześniejsze niż 365 dni od daty odczytu rozliczeniowego z bieżącego okresu rozliczeniowego. Przykład w G11: · Z okresu rozliczeniowego na dzień 31-12-2018r. po bilansowaniu pozostała nadwyżka w wysokości 421 kWh · W rozliczeniu na dzień 30-06-2019r. pobór energii wyniósł 1385 kWh, natomiast wprowadzenie 2068 kWh. · Żeby obliczyć jaki procent energii pobierzemy z każdej „porcji energii wprowadzonej” wykonujemy poniższe obliczenie: 421 kWh + 2068 kWh = 2489 kWh 2489 kWh * 0,8 (współczynnik bilansowania) = 1991 kWh 1385 kWh / 1991 kWh = 0,6956303365143144% i to jest procent jaki pobieramy z każdej porcji energii wprowadzonej do sieci I tak: 0,6956303365143144 * 421 kWh = 293 kWh 421 - 293 = 128 kWh 0,6956303365143144 * 2068 kWh = 1439 kWh 2068 - 1439 = 629 kWh Czyli w rozliczeniu najbliższym tj. do 31.12.2019 r., aby pokryć energię pobraną z sieci, będziemy pobierać energię w takim samym procencie z porcji 128 kWh, 629 kWh i z porcji energii wprowadzanej do sieci aktualnie. Może okazać się, że z porcji 128 kWh pozostanie pewna ilość nierozliczonej energii i wówczas ta pozostała część przechodzi na własność PGE Obrót S.A. Analogicznie, porcja 629 kWh jest ilością energii, którą maksymalnie będziemy mogli rozliczyć w rozliczeniu na dzień 30.06.2020 r ."
  5. ..i nawet szybko odpisali... ,,......Rozliczenie „zmagazynowanej energii” czyli nadwyżki odprowadzonej przez Prosumenta do sieci Operatora może nastąpić w ciągu 365 dni licząc od dnia pierwszego rozliczenia (odczytu inkasenckiego). Jeśli energia ta nie zostanie znetowana w tym czasie przechodzi bezpłatnie na własność PGE Obrót S.A. Zgodnie z prawną interpretacją Ustawy na wykorzystanie nadwyżki energii powstałej po rozliczeniu przysługuje Konsumentowi 365 dni. Proszę tego nie mylić z okresem rozliczeniowym Klienta. Okres rozliczeniowy, czyli okres odczytów licznika przez inkasenta pozostaje bez zmian. Oczywiście Klient zawierając umowę prosumencką może dokonać zmiany okresu rozliczeniowego (1, 2 lub 6 miesięczny). Nadmienię, że ewentualna nadwyżka energii wprowadzonej do sieci w danym okresie rozliczeniowym zostaje "odłożona" do "Wirtualnego Magazynu Energii" (WME) celem wykorzystania w kolejnych okresach rozliczeniowych. Energia ta jest przechowywana w WME w postaci porcji. Każda porcja ma określoną ilość energii oraz przypisana datę końca okresu rozliczeniowego, w którym została wprowadzona. Do rozliczenia w bieżącym okresie rozliczeniowym wykorzystywana jest energia wprowadzona w tym okresie do sieci oraz te porcje energii z WME, których daty są nie wcześniejsze niż 365 dni od daty odczytu rozliczeniowego z bieżącego okresu rozliczeniowego. Jeżeli sumaryczna ilość energii wprowadzonej, dostępna do rozliczenia, jest większa niż ilość potrzebna do rozliczenia całości energii pobranej w bieżącym okresie rozliczeniowym, to do rozliczenia jest pobierana część energii z każdej porcji, proporcjonalna do wielkości tej porcji. Energia wprowadzona w bieżącym okresie również traktowana jest jako taka porcja. W przypadku, gdy Klient rozliczany jest w taryfie wielostrefowej, to w pierwszej kolejności rozliczenie energii wprowadzonej i pobranej wykonywane jest w każdej ze stref. Jeżeli w wyniku tego rozliczenia powstanie sytuacja, w której w jednej strefie pozostanie nierozliczona energia wprowadzona do sieci (nadprodukcja), a w innej strefie pozostanie nierozliczona energia pobrana z sieci (niedobór), to wykonywane jest rozliczenie energii wprowadzonej w jednej strefie z energią pobraną w innej strefie....." Tak to wygląda w PGE. Jeden aspekt wyjaśniony, ale doszło kilka nowych niewiadomych...o co chodzi z tymi porcjami energii?
  6. Dzięki za odpowiedz. Kupuje prąd u PGE. Napisałem do nich @ jak rozliczają energie w taryfie G12 i czekam na odpowiedz. Może odpiszą....
  7. Jak koledzy radzicie..pozostać przy G11 , czy przejśc na taryfe G12 przy świeżo uruchamianej fotowoltaice?
  8. szwiesiek 1

    prośba.

    witam wszystkich. Mam prośbę o pomoc w takim temacie: grzeje teraz c.w.u za pomocą wymiennika przy kotle c.o połączonego szeregowo z bojlerem gazowym. wszystko działa pięknie. Jak pale w c.o to gazowy się nie uruchamia , a jak c.o. zimne to gazowy odpala i jest to wszystko bezobsługowe. Teraz za miesiąc lub dwa będę miał fotowoltaikę i wiadomo że muszę dokupić bojler elektryczny i dopiąć do istniejącego układu. Jest możliwe by nadal działało to bezobsługowo? bez kręcenia zaworami co jakiś czas? macie jakieś pomysły lub doświadczenia? Bardzo proszę o pomoc.
  9. Pozwólcie , że włączę się do dyskusji. Jest możliwa taka cena. Ja mam instalacje za 2 tys za kilowat.
  10. To jakie rozwiązanie bez przebijania się przez dwa stropy w domu? Ścianą zewnętrzną?, elewacji na szczęście jeszcze nie mam.
  11. Dziękuje wszystkim za cenne podpowiedzi. Są one dla mnie bardzo ważne bo niedługo będę miał ekipę do zakładania zestawu 3kw. ( unijne dofinansowanie). Mam dach idealnie od południowej strony, a miejsce na falownik dwie kondygnacje poniżej. Znajomi twierdzą, że kabel z ogniw do falownika puszczony mają wentylacją. Mnie ty bo tez pasowało, bo nie chce kuć w domu, a wentylacja akurat jest wolna. Rozumiem, że znad dachu od otworu wentylacyjnego w kominie przewodem wentylacyjnym może kabel biec aż na dół do falownika ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...