Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JacekKa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

O JacekKa

  • Urodziny 15.04.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Kod pocztowy
    91-511
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

JacekKa's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry, Drewniany strop- belki pokryte deskami, na deskach popękana wylewka. Ściana działowa 2 pomieszczeń posadzona wzdłuż belek jednak nie na belkach konstrukcyjnych (lekka grubość 6cm, stary porowaty bloczek). Położona na deskach:-( Chce usunąć spekana wylewkę, deski. Dodać izolacje z wełny, osb, dalsze warstwy. Jak podjeść do ściany działowej? Czy jest sens podcięcia np 60cm dołu ściany wysunięcia płyty i domurowania ubytki, pozniej kolejne 60 aż do całej długości ściany. Wolałby całej ściany nie skuwać. Ścianka jest dosyć lekka- nie jest z cegły, mogę ew włożyć 2warstwy osb, ale czy jest sens pozostawić sciane na osb?
  2. Myślałem, ze fugi nie maja żadnego znaczenia skoro pod płytkami jest izolacja w formie smarowaneJ folii. Sprawdze jutro, dołożę silikonu w ubytki i sprawdzimy.
  3. Prośba o pomoc w uzgodnieniu podejścia do naprawy cieknącego brodzika prysznicowego. Brodzik w łazience na pietrze, wylewka betonowa z zalanym odpływem na ziemi cieknie w samym rogu zalewając piętro poniżej. Oczywiście wszystko pokryte płytkami. 1/ bateria i doprowadzenie wody jest w wąskiej ścianie działowej, dostęp z dwóch stron ściana sucha od strony pokoju, także panele ok w pokoju. Wydaje się, ze to nie problem doprowadzenia wody i baterii na ścianie działowej 2/ z tego co wiem, było smarowane folia w płynie, ale w jaki sposób jakościowo nie wiem i czy zabezpieczano rogi Jakie kroki weryfikujące polecacie i w jakiej kolejności ? Ja myślałem o 1/ wlewanie wody do odpływu bezpośrednio wężem tak aby nie lało się poza odpływ. Potwierdzenie, ze rura odprowadzająca jest ok 2/ zastanawiam się nad kamera termowizyjna 3/ zdjęcie płytek podłoga+ pierwszy rząd na ścianie, weryfikacji uszczelnienia. Domyślam się, ze bez kucia się nie obejdzie...
  4. Chyba obiegówka DZ padła, instalator wymienia na nową. Prąd dostaje, ale nie pracuje
  5. Znów wróciło do -10C. kkdarch czyli za mało glikolu. Mam resztkę 25 l, będę musiał skombinować. Jaki ciśnienie powinno być w DZ ?
  6. aktualnie 6 / -3, wygląda na to, że czyszczenie filtra pomogło.
  7. no właśnie na DZ nie ma, zawór bezpieczeństwa jest i naczynie też, ale ciśnieniomierza brak. Mam 2 - ale one są na podłogówce i chyba wodzie, oba mają 1,7-2,0 bar.
  8. Po jakim czasie sprężarki nie wiem, bo stan zastany alarmowy - godzina alarmu właściwie ta sama z włączeniem sprężatki. Obiegówki mają - 25 sekund, ale teraz włączyłem na ciągłą pracę. Obiegówka kręci się jakiś czas i jest -5/+5. W minionym pewnie gdzieś do -4 chyba. Gligol do -15 i to na bank bo to gotowa mieszanka była fabryczna. Obiegówka ma 78% szybkości. Jak się upewnić czy te sekcje pracują?
  9. Jest już lepiej -5c / 5c. Pompa 10kw, 400 mb fi40 w 2 petlach wchodzą bezpośrednio do garażu tam do pompy. Ciśnienia nie znam, wiem jak sprawdzić Zobaczymy rano, filtr na wejściu zaraz za pompą.
  10. Ok filtr wyczyszczony, ale nie sądzę aby on był problemem - brudu niewiele. Temp. wyjścia około -9C, wejście +1C
  11. Póki co wyłączyłem sprężarkę (gdyby alarm ustał, żeby się nie włączyła) i wymusiłem obieg DZ - to chyba to samo co wyłączenie. Zastanawiam się nad przejściem w trybie awaryjnym działa tylko grzałka, robi się nieco zimno a sytuacja od wczoraj bez zmian . Obudowy nie ruszam, sam bo się na tym nie znam ;( Filtr - nie jestem pewien czy to to o czym myślę - takie kolanko do wlocie do pompy z DZ tak ? Rozumiem, ze odkręcając wyleci trochę glikolu (oczywiście zawory pozamykam). Temp. ostatnia jakie pamiętam to z 7/ 2 ale głowy nie dam uciąć - były takie, ze nie wzbudzały podejrzeń. Aktualnie an wejściu mam 6.
  12. Cześć, Użytkuję pompę z poziomym kolektorem drugi sezon. Nastała oto taka sytuacja, w której mam notorycznie alarm niskiego cisnienia a tem. na powrocie DZ wynosi -10C. Domyślam się, że przymarzł parownik... ale dlaczego i jak to odkręcić. Wymusiłem pracę dolnego obiegu ale temperatura wzrasta do -8 i znowu spada do -10C. Co teraz? Problemy rozpoczęły się jak pomajstrowałem z dwutaryfowym działaniem pompy. Czynności, które wykonałem: 1. poprzykręcałem cześć zaworów podłogówki (nieużywane pomieszczenia) - to już odwróciłem 2. Ustawiłem harmonogram blokowania sprężarki (całkowite wyłączenie) poza tanią taryfą 3. Dodałem w taniej taryfie +10 vs standardowa krzywa grzania nad ranem i w południe Wydaje mi się, że problematyczne są tu pkt.2 i 3. - całkowite odcięcie sprężarki i intensywna praca w krótkim czasie. Jakieś pomysły jak to odkręcić? (poziom glikolu stabilny, nie wydaje się aby kolektor był zapowietrzony)
  13. Cześć, Użytkuję pompę z poziomym kolektorem drugi sezon. Nastała oto taka sytuacja, w której mam notorycznie alarm niskiego cisnienia a tem. na powrocie DZ wynosi -10C. Domyślam się, że przymarzł parownik... ale dlaczego i jak to odkręcić. Wymusiłem pracę dolnego obiegu ale temperatura wzrasta do -8 i znowu spada do -10C. Co teraz? Problemy rozpoczęły się jak pomajstrowałem z dwutaryfowym działaniem pompy. Czynności, które wykonałem: 1. poprzykręcałem cześć zaworów podłogówki (nieużywane pomieszczenia) - to już odwróciłem 2. Ustawiłem harmonogram blokowania sprężarki poza tanią taryfą 3. Dodałem w taniej taryfie +10 vs standardowa krzywa grzania nad ranem i w południe Wydaje mi się, że problematyczne są tu pkt.2 i 3. - całkowite odcięcie sprężarki i intensywna praca w krótkim czasie. Jakieś pomysły jak to odkręcić? (poziom glikolu stabilny, nie wydaje się aby kolektor był zapowietrzony)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...