Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Windmill

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Windmill's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. To jest parametr pracy instalacji chłodniczej, TS: temperatura "na ssaniu sprężarki", czyli właśnie po stronie niskiego ciśnienia.
  2. W jednostce zewnętrznej należy czyścić wymiennik ciepła. Jeśli tylko grzejesz, raz w roku powinien wystarczyć, jeśli także chłodzisz raz...dwa razy w roku. Co do j.w. - tak jak z każda klimą, raz na rok...dwa czyszczenie (dezynfekcja) wymiennika wewnętrznego. Ogólnie częstotliwość i intensywność zależy od (nie) czystości powietrza, tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Jeśli wszystkie podłogi masz w dywanie / wykładzinie, to brud w j.w będzie większy.
  3. http://klima-sklep.pl/82-klimatyzatory-kanalowe?orderby=price&orderway=asc Sortowanie od najniższej ceny w przybliżeniu pokazuje najniższe moce.
  4. Owa "konsola" to nic innego tylko klimatyzator split. Zwany też klimatyzatorem przypodłogowym. Zazwyczaj ma dwa wyloty powietrza, górny dla chłodzenia i dolny dla grzania. Jako "konsola" może także pracować podstropowa jednostka wewnętrzna. Fajne to, ale droższe od popularnie zwanego "splitem" klimatyzatora z wewnętrzną jednostką naścienną. Do tego, podstropowe są głośniejsze od naściennych; nie kojarzę jak przypodłogowe. http://klima-sklep.pl/5747-10725-thickbox/klimatyzator-podlogowy-multi-mitsubishi-seria-m-mfz-kj25ve.jpg
  5. Podpowiedziałem najprostsze "użytkowe" rozwiązanie. Jeśli nie boisz się dłubania w instalacji to jak najbardziej przepustnica na wylocie. Kiedyś stosowało się rozwiązania typu "szyber", dobre na etapie montażu, to zapodane przez Rec'a wygląda obiecująco.
  6. Ogólnie to nie jest, w szczególe to zależy od producenta / modelu. Kiedyś kiedyś na szkoleniu na temat nowo wprowadzanej na nasz rynek marki splitów, była mowa iż powyżej 5 metrów rurociągu dodajemy czynnika i oleju, x gram / metr (nihil novi sub sole dla kogoś z branży lub dla czytelnika instrukcji montażu). Z sali padło pytanie: - A co jeśli rurociąg chłodniczy będzie krótszy? - A wtedy musimy upuścić czynnika. - A ile? Lekkie i chwilowe zakłopotanie na twarzy prelegenta, rozwiane zdecydowaną odpowiedzią: - A tak "pss pss".
  7. Niewątpliwym jest, iż kol. kryzys ma na myśli splita wyposażonego w rurociąg chłodniczy napełniony czynnikiem, łączony na tzw szybkozłączki. Klasyczny split ładunek czynnika chłodniczego ma w jednostce zewnętrznej - jednostkę wewnętrzną wraz z łączącym rurociągiem należy wpierw wypróżniować a następnie zagazować.
  8. Oleju nie grzeje się dlatego iż na dworze jest zimno, tylko po to aby z niego (oleju) odparował ciekły czynnik chłodniczy.
  9. Należy tez zwrócić uwagę, że literki AC (Air Condition) potocznie i błędnie utożsamiane są z samym chłodzeniem, potocznie zwanym klimatyzacją. Kondycja powietrza to jego temperatura i wilgotność - ta ostatnia aktywnie regulowana (nawilżanie lub osuszanie).
  10. Oczywiście, że sprzedają. Przytoczone przeze mnie wcześniej zasady skopiowane są ze strony jednego z owych popularnych marketów budowlanych.
  11. To znane markety budowlane ogłaszają się na Allegro?
  12. Tak, sprzedają, z taką adnotacją: "Zakup klimatyzacji typu Split możliwy jest na dwa sposoby: 1. Zakup klimatyzacji z montażem wykonywanym przez wykonawców współpracujących z [...], są to wykwalifikowane firmy z wymaganym certyfikatem który w zakresie swej działalności zawodowej świadczą usługi instalacji niehermetyzowanych zamkniętych urządzeń napełnionych fluorowanymi gazami cieplarnianymi 2. Zakup przez wykonawcę montaży klimatyzacji, który oświadczy, że jest podmiotem certyfikowanym zgodnie z Rozporządzeniem i posiada certyfikat dla swojego przedsiębiorstwa. " Bez powyższych obwarowań można zakupić klimatyzator przenośny lub tzw okienny (monoblok).
  13. Należy mniej zgadywać. 130% więcej mocy grzewczej (chłodniczej) w inwerterach nie jest żadnym chwytem marketingowym. Moc grzewcza zależy od wydajności sprężarki. Wydajność sprężarki zależy od jej prędkości obrotowej. W jednostce on/off owa prędkość jest stała, w jednostce inwerterowej jest regulowana - także do wartości wyższych niż "nominalne" - stąd owe 130%. A zawór czterodrożny jest prostym przełącznikiem kierunku przepływu czynnika chłodniczego. Dzięki niemu wymiennik zamontowany w obrabianym termicznie pomieszczeniu może być zimny w trybie chłodzenia albo gorący w trybie grzania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...