Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

leonard80

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez leonard80

  1. Wszystkie wspomniane pompy ciepła (Panasonic, Viessmann, Mistubishi) to wszystko pracuje tak samo. Gwarancja mocy dzięki technologii T-CAP, czy Zubadan? To nie jest technologia tylko odpowiednio pokazywane punkty mocy. Norma, na którą się wszyscy powołują EN14511 mówi o punktach temperatury powietrza i wody grzewczej, dla których należy określić moc grzewczą, moc elektryczną i tym samym COP... jednocześnie norma milczy w temacie obciążenia falownika. Tak więc nie ma informacji o tym na jakim obciążeniu pracuje pompa ciepła przy np. A-7/W35 i np. A2/W35. W każdym punkcie pompa ma pewne widełki (moc minimalna i moc maksymalna) i zawsze można podać taką wartość mocy, która będzie osiągana dla A-15, A-7, A2 i A7 i tym samym można pokazać wspaniałość swojego rozwiązania "stałej mocy". Zauważcie jak dynamicznie rośnie pobierana moc elektryczna wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej = utrzymanie mocy grzewczej wiąże się ze wzrostem mocy elektrycznej. Jak chcecie porównywać urządzenia to sprawdźcie na karcie technicznej (dokładana wraz z etykietą ErP do urządzenia) wskaźniki sezonowej efektywności eta(S) dla klimatu umiarkowanego i chłodnego. To daje lepszy obraz pracy niż wskaźniki mocy i COP wg EN14511. Ważny jest hałas i tutaj poszuka leży wartości mocy akustycznej (np. z etykiety ErP). Pozrówki
  2. Byłem bez sieci pewien czas, a tu proszę temat rozwiązany starałem się przeczytać na szybko ale może coś pominąłem. W każdym razie chciałbym się podzielić uwagami. Czas pracy pompy wydaje się OK, tj. od IV-2015 do II-2016 około 1500h to jak książkowo. Temperatury minimalne na dolnym źródle również bardzo przyzwoite - utrzymuje się na zasilaniu w okolicy 3stC na plusie. Co do tego niedogrzania wody o konkretną różnicę sprawdziłbym parametry dla solarów, bo z tego co pamiętam układ solarny obniża wymaganą temperaturę wody użytkowej o 5K od zadanej przez użytkownika - dla utrzymania komfortu, ale jednocześnie dla przyjęcia ciepła od solarów - nie wiem czy dobry kierunek ale do sprawdzenia. To już jednak wymaga wejścia w tryb serwisowy i sprawdzenie diagnostyki i kodowania. Natomiast co do bufora, jest zbędny o ile przepływ na podłogówce jest zgodny z tym co wymaga pompa ciepła i o ile pompa obiegowa wbuowana w pompę ciepła da sobie radę z przepływem i oporem. Tak więc przed demontażem bufora trzeba to sprawdzić. Bufor nie obniża jakoś znacznie efektywności (mówi się o wartości około 5%). Pozdrawiam.
  3. wihajster a co się czepiasz? to raczej dobrze dla nich a już na pewno dla autora postu. a temat wydaje się ciekawy i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi od autora.
  4. Witam, czy woda w baterii rzeczywście osiąga 37stC czy może jest cieplejsza i bliżej jej do 44stC? Czy taki stan utrzymuje się od początku uruchomienia czy pojawił się po jakimś czasie? Leo
  5. do fachman19: pompa 060-A to pompa do CWU : ze względów technicznych kocioł jest obojętny bo z każdym da się "spiąć", ze względów ekonomicznych już ma jak najbardziej znaczenie. Pozdrawiam.
  6. Napisz nieco więcej o swoich "przykrych doświadczeniach" jak możesz.
  7. Ja mam bardzo dobre doświadczenie z Viess i będę chętnie polecał. Mam wiele referencji i chętnie się podzielę wynikami. Pewnie, że firm jest wiele, ale mam wrażenie, że niektórzy tutaj na forum mają prywatnie nie po drodze z Viess i się na forum wyżywają oczywiście nie mam nic przeciwko, ale to powinno być rzeczowe. Kotły Viess robi od blisko 100 lat i czapki z głów, ale w zakresie pompy ciepła to już blisko 40 lat więc nie uważałbym to za niewielkie doświadczenie. To nie jest pogoń za modą, jak ktoś wcześniej napisał, tylko właściwy kierunek rozwoju branży grzewczej - przecież paliwa kopalne się powoli kończą i trzeba rozwijać technologie ograniczające jej zużycie - to chyba dość łatwe do zrozumienia. Poza tym to co zawsze przy pompie ciepła jest dodatkową korzyścią i zawsze podaję to jako argument koronny to zerowa emisja niska - a ta w mojej małej miejscowości doprowadza mnie do białej gorączki. Jak widzę te wybory papieża każdego dnia to mnie coś trafia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...