Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nightsmilee

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Pszczyna

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nightsmilee's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć wszystkim : ) Czy ktoś może stosował lub widział jakieś rozwiązanie na estetyczne wykończenie narożnika wewnętrznego, przy ułożeniu paneli podłogowych na podłodze i ścianie? Niestety narożniki wewnętrzne do płytek znalazłem w białym kolorze...
  2. Cześć wszystkim, Czy ktoś może podpowiedzieć, jak wygląda montaż szynoprzewodu podtynkowego XTSF 4200 (Global, a w zasadzie Nordic Aluminium)? Przy okazji może ma również info, czy Multi adapter XTSA 68 służy do podłączenia reflektorów przystosowanych do innych systemów? I ostatnie... może ktoś wie, do którego systemu dostępnego na rynku jest w miarę największy wybór reflektorków?
  3. Cześć wszystkim, Miałem wywalić tylko podłogę, a wyszło że muszę sięgnąć dalej. W rogach na łączeniu ściany z podłogą zauważyłem wilgoć. Z jednej ze ścian zerwałem płyty GK - jak się okazało, były na nich ślady jakby zacieków razem z pleśniawkami i podobnymi. Wszystko to do wysokości metra od posadzki betonowej. Zacząłem skuwać tynk i wyszło, że na ścianie do wspomnianego metra, jest suprema. Wywaliłem ją, teraz suszę pokój - najbardziej mokry w rogu ścian wschodniej i północnej. Teraz pytania... 1. Czy skuwać resztę tynku aż do góry? 2. Czy uzupełnić brak supremy (wyrównać ścianę) - ytongiem czy czymś innym? 3. Chcę teraz zrobić wylewkę zamiast wkładania legarów. W betonie są ubytki, pod pomieszczeniem nie ma piwnicy. Czym uzupełnić te ubytki? Na beton pójdzie jakiś dysper, papa albo folia, styro, folia i wylewka. 4. Ściany nie mają izolacji pionowej, czy warto zrobić iniekcję?
  4. Zmodyfikowałem rysunek, wstawiając pompę i 4d. Własna dedukcja, więc byłbym wdzięczny za sugestie co gdzie przenieść, co dołożyć etc
  5. Witam wszystkich, Proszę Was o pomoc przy małej modernizacji mojej instalacji. Otóż jestem na etapie wymiany kotła - zasypowca zastępuję podajnikowym. Póki co instalacja wygląda jak na załączonym obrazku. Chciałbym dołożyć zawór czterodrogowy i pompę dla CWU. Pompa CO będzie zmieniona na nowszej generacji, jednak musi zostać na powrocie z racji braku miejsca. W związku z powyższym - gdzie wmontować czterodrogowca i pompę CWU? Może macie jakieś inne sugestie? Może zamiast 4d, zastosować 3d? Sterownik nowego kotła może obsługiwać taki zawór, jednak w hurtowni doradzają by pozostać przy manualnym przełączaniu, bez siłownika.
  6. Nikt, nic? Obejrzałem dzisiaj kilka pieców. Wyboru dokonam spośród 4 modeli: 1. RBR Ekouniwersal 17kW 2. SAS ECO 17 lub 23kW 3. Stalmark BOSS VEGAS 23kW 4. Stąporków Krs Tech Aqua Duo 20kW Czy możecie doradzić na który się zdecydować?
  7. Witam forumowiczów, Ten wątek poruszyłem również na innym forum. Im więcej czytam, tym mniej wiem - ale z drugiej strony, warto szukać informacji u praktyków . Sprzedawcy również robią mętlik w głowie. Postanowiłem więc poradzić się Was, użytkowników pieców, w zakresie doboru pieca. Przeanalizowałem forum, jednak większość omawianych kotłów do spalania miału, jest z podajnikiem tłokowym. Kwestia domu: Budowa sprzed 1985 roku. Ściany nieocieplone, jednak z pełnej cegły i o grubości 40cm + tynk. Okna plastikowe - w połowie starszej generacji. Instalacja CO w obiegu grawitacyjnym i wymuszonym, dlatego przyjmijmy wymuszony. Dach ocieplony wełną 15cm, zaś powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń to ok. 180m2, (parter + poddasze zaadaptowane). Do tego dochodzi bojler o pojemności 140l (w najbliższym czasie mogą pojawić się kolektory słoneczne - to w kwestii bojlera). Dotąd odwiedziłem producentów: Zgoda Wieprz, Stalmax, Kotłobud, Stalmark, Ogniwo, Defro. Wszędzie polecana jest moc w okolicach 23-25kW, poza Stalmaxem, gdzie właściciel doradził 19kW jednak z tłokiem, którego wolałbym uniknąć na rzecz podajnika/palnika żeliwnego (Z Brucerem z Sosnowca firmy Ewmar-ness, jest dostępny kocioł 20kW, jednak z cieńszymi blachami). Z kolei jeden z dystrybutorów tych kotłów, mówi o mocy 25kW. Zerkałem również w stronę SAS Eco, w jego przypadku również występuje podajnik tłokowy. Obawiam się głównie wyższego spalania w takiej konfiguracji. Czy ktoś z Szanownych Kolegów, jest w stanie doradzić na co się zdecydować? Czy Stalmax, czy Zgoda, czy też lepiej brać tłoka z Sas'a/Stalmax? W pobliżu mam jeszcze kotły żeliwne Solid Eco z Rybnika w cenie około 9300zł, kotły Lazar, Klimosz, Tekla. Oczywiście spoglądałem również na kotły RBR oraz SKAM - jednak nie wiem czy w pobliżu można je dostać. W kwestii sterownika - zależy mi na wersji z PIDem + ewentualnie sterownik pokojowy / Internet. Stalmax proponuje sterownik TECH ST-480 z PID. Ponadto dochodzi kwestia wymogu dodatkowego rusztu - zdarza się, że mam dostawę drewna lub innych materiałów niż miał/groszek. Z góry dziękuję za pomoc i służę oczywiście odpowiedziami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...