Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kodzak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O Kodzak

  • Urodziny 09.05.1991

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kodzak's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Chcemy wykonać ogrzewanie garażu w remizie tak aby temperatura utrzymywała się w granicach 5-10 stopni. Garaż to ok. 35 m2, nieocieplony, ściany jakieś 40 cm. Myślimy nad czterema grzejnikami i zbiornikiem z grzałką. System ma działać tak, że jak spadnie temp. do 5 stopni w garażu to grzejniki ogrzeją go do 10 stopni. W zeszłą zimę temp. przy -2 do -5 utrzymywała się w garażu w granicach 0 stopni. Sprawdzi się takie coś i co polecicie do sterowania, a może jakieś lepsze rozwiązanie?
  2. Uwierz, że przeczytałem. Większość grzeje w II taryfie, dlatego chciałem jeszcze podpytać dlaczego i czy tak duża pompa zda tutaj egzamin. W instalacji będzie ok. 1000 m rury fi 16.
  3. Witam Dostałem ofertę na pompy ciepła 9kw oraz 14kw. Pytanie jest następujące: jaką wybrać i dlaczego? - domek ma ok. 120-130m2, - położony w centralnej Polsce, - ogrzewanie podłogowe, - taryfa g12w, - 4 osobowa rodzina, - budynek jest całkowicie modernizowany(15cm grafit na ściany i podłogi, 30cm pod dach), wybudowany był w latach 60., Początkowo chciałem grzać w taniej taryfie czyli pompa 14kw, jednak inny wykonawca powiedział mi, że lepiej przejść na g11 i nie grzać nocą, pompa 9kw. Jesteście w stanie powiedzieć jaka opcja jest lepsza dla tego budynku? Chodzi oczywiście po PC PW
  4. Witam Zakupiłem stary domek z instalacją jednofazową bez uziemienia. Właśnie jestem na etapie wymiany przyłącza na 3-fazowe oraz zmiany mocy do 14 kW. Powstaje pytanie jak zabrać się do układania bednarki? Dom ma ok. 120 m2, będę układał na jesieni kostkę i utopie w grunt sporą ilość gruzu, czy można ułożyć w ziemi pod tym gruzem bednarkę i jaką długą? Klasa ziemi to IIIb.
  5. Czyli żeby było jasne jeśli wyprodukuję np. 1000kwh na miesiąc a zużyje w tym miesiącu 1200kwh to zapłacę za te 200kwh?
  6. Witam Planuje założyć u siebie instalację 6kw on grid. Czy za wytworzone kwh będę płacił opłaty przesyłowe itp.?
  7. Witam Zostałem szczęśliwym posiadaczem starego domu, w którym były stare drewniane okna itd. dzięki czemu wentylacja działała dobrze. Niestety nie mam możliwości założenia wentylacji mechanicznej więc pozostaje przy grawitacji. Mam kilka pytań nowicjusza, czyli: 1. W jakich pomieszczeniach na piętrze muszą być kratki wentylacyjne? 2. Niestety nie będę miał na piętrze wolnych kanałów w kominie, dlatego rurę od kratki w łazience przeprowadzę na zewnątrz ściany, czy taka wentylacja będzie działać? 3. Tak jak pisałem na piętrze nie mam już wolnych kanałów, a budowa drugiego komina odpada, czy w pokojach wystarczy zastosować nawiewniki higrosterowane? 4. No i pozostaje parter, jak tu rozwiązać problem wentylacji? W jakich pomieszczeniach dać kratki i jak wentylować sypialnie i salon? Załączam zrzuty parteru i piętra.
  8. Witam Mam zamiar zrobić w cały domu ogrzewanie podłogowe z automatyką. Mógłby ktoś doradzić jakie siłowniki, termostaty i listwy wybrać? Jakie przewody położyć do sterowników i w jakim miejscu najlepiej je założyć? Czy na te 2 rozdzielacze dać osobny bezpiecznik, jaki? Doświadczenie w układaniu ogrzewania podłogowego już posiadam, lecz z automatyką jeszcze się nie bawiłem więc jestem całkiem zielony w tym temacie. W domu będą 2 rozdzielacze góra 6 sekcji oraz dół 7 sekcji.
  9. Witam Temat jakich są miliony, i tyle też przeczytałem, ale nadal nie mogę zdecydować się na wybór pompy ciepła. Proszę zatem o radę bardziej doświadczonych forumowiczów. Więc zostałem szczęśliwym posiadaczem starego domu z niemieckiej cegły, który jest do całkowitego remontu. Właśnie jestem na etapie wyboru ogrzewania do domku i tu moje pytanie. Jaką powietrzną pompę ciepła polecacie i czy wystarczy ona jako jedyne źródło grzewcze? Mój wybór waha się miedzy pompami marki Panasonic, Daikin i Atlantic. W domu zainstalowane będzie tylko ogrzewanie podłogowe. Więc wszystkie deski z podłogi zostaną zerwane i ułożona będzie folia, styropian itd.. Strop jest drewniany, ociepliłem go wełną grubości 15cm. Dach został wymieniony i planuję tam włożyć 25-30cm wełny. Zostały wymienione też stare drewniane okna na plastikowe. Mury mają grubość półtorej cegły i na razie nie będę ich ocieplał. - powierzchnia domu 128m2, - powierzchnia ogrzewania podłogowego 117m2 - w domu będą mieszkały cztery osoby, - razem z inwestycją w pompę ciepła planuje założyć instalację fotowoltaiczną o mocy 6-8KW.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...