Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mario9

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    80
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mario9

  1. Witam, zamierzam samemu zrobić wylewkę w piwnicy. Położony mam chudziak. Z informacji jakie zgromadziłem to na chudziak daję folię budowlaną, na to styropian, następnie znowu folia, a na folii ja dodatkowo zastosuję siatkę zbrojeniową (bo akurat mam i mi leży). Oczywiście na obrzeżach dylatacja. Do wylewki z tego co przeczytałem warto dodać włókna poliestrowe w ilości 0,9 kg na 1m^3 wylewki. Czy ktoś mógłby podać przepis na dobrą wylewkę (ile łopat cementu / ile łopat piachu)? W internetach piszą, że stosunek 1:3... ale w wątkach różnie piszecie o wylewkach ile Wam poszło i nigdzie nie mogę się doszukać stosunku 1:3. Ponadto doczytałem jeszcze że robiąc tzw. suchy beton nie warto dawać siatki, gdyż mleczko cementowe nie oblepi siatki... jak to najlepiej zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.
  2. Masz lub Macie jakieś doświadczenie z kompozytem z Chin? Ewentualnie jakiś link do producenta/dystrybutora na małopolskę/śląsk? Czy ktoś stawiał taras na kostce fundamentowej z utwardzonym przez zagęszczarkę podłożem? Jak to cenowo wychodzi, ktoś porównywał? Wiem, że kostkę musiałbym postawić tak co 50 cm, a słupy 70-80 cm także rzadziej. Wymagane jest dawanie legarów i kontr-legarów? Myślałem o samych legarach. Jakieś doświadczenia?
  3. Za dużo nie idzie się dowiedzieć, więcej reklam niż merytoryki. Zastanawiam się czy nie ma czegoś takiego cienkowarstwowego żeby wylać na to i zrobić efekt grafitowych marmurowych schodów, może jakaś żywica epoksydowa/mikrocement, tylko nie wiem jak z odpornością na warunki atmosferyczne i temperatury...
  4. Ciekawie to wygląda... mógłbyś podać linka gdzie można zobaczyć więcej takich projektów... konkretnie to bardziej chodzi mi o schody, bo z chodników idze coś wybrać. Jak wygląda technologia wykonania czegoś takiego na takim betonie jak ja mam? Wylewamy ponownie wierzchnią warstwę (jeśli tak to ile cm), robi się jakieś dylatacje? Jak to się sprawdza w zimie.. można po tym sypać solą? Jak z kolorami? Z góry dzięki za info.
  5. Bardzo proszę.
  6. Nie mam żadnego dylematu, zastanawiam się czy nie wziąć dodatkowo tych solarów ale chyba zostanę przy rozwiązaniu PV + ogrzewanie cwu paliwem stałym lub gazem.
  7. PC nie, węgiel nie, panele solarne nie... normalnie co niektórym nie idzie dogodzić.... A tu takie coś znalazłem w internecie odnośnie grzania cwu - fotowoltaika kontra solary
  8. Byłem w Gminie i powiedzieli że mają jeszcze dotacje na pompę ciepła do ogrzewania cwu... ktoś ma? Jak to wychodzi?
  9. Pompa ciepła i gaz to raczej na nowe termo-budownictwo, a nie do starego domu z lat 80-siatych ocieplonego styro i po wymianie okien i drzwi. Wolę zostać przy węglu i wspierać to co mamay jeszcze nasze.
  10. A ile kWh mi weźmie grzałka ogrzewająca codziennie 150 l c.w.u. przez okres 1 miesiąca?
  11. No właśnie nie znam cen rynkowych dlatego pytam tutaj wykonawców i inwestorów.
  12. W takim razie ten bojler na prąd to raczej kiepski interes...Gmina proponuje mi 2 panele solarne płaskie w sumie 2m^2 wraz z instalacja za 5 tys. zł. Może tak ten temat rozwiązać?
  13. No nic nie zrobię, podobno powiększenie zestawu nie jest możliwe, bo każdy by sobie chciał powiększyć teraz. Czyli w sumie jestem jakieś 6-9 tys. do przodu na instalacji... co i tak jest zadowalające + jeszcze jakeś odliczenie od podatku... Czy po 5 latach mogę sobie do takiego zestawu dołożyć kolejne panele? Trzeba coś wymieniać na większe? Od zestawu do skrzynki rozdzielczej będzie szedł dodatkowy 3 fazowy przewód + montują dodatkowy licznik?
  14. Oprócz FV można coś innego odliczyć? Ja 2 lata temu skorzystałem z programu Jawor i zrobiłem termmomodernizację w postaci ocieplenia budynku + wymiana drzwi i bramy garażowej... czy mogę to odliczyć?
  15. Tak, dom już stoi, jest to stara konstrukcja domu. Prognozę mama teraz taką - 189 kWh na miesiąc x12 = 2268 kWh rocznie Za bardzo nie mam nic do gadania odnośnie wielkości instalacji, bo ankieta gminna n/t zużycia była robiona kiedy jeszcze dwójki dzieci nie było. Wiadomo, że podałem wtedy z lekką górką ale z tego co piszesz wnioskuję że mało.... i teraz nie wiem czy się w to bawić?! Instalacja będzie robiona z dotacji z gminy... za taką instalację +/- mam zapłacić 9 tys. zł Jaki byłby koszt 100% dla normalnego Kowalskiego bez dotacji?
  16. Witam! Kilka szybkich pytań... dla 4 osób instalacja 3 kW (9 płyt, około 18m^2 na dachu) wystarczy? Zamierzam grzać bojler 150 L grzałką elektryczną.... ewentualnie w przyszłości ze 2 zewnętrzne klimatyzacje. Na ile wyceniacie taką instalację z montażem? Dach od strony poludniowej z małym spadkiem 7 stopni. Jak jest z opłatami za prąd w takim przypadku? Jeśli konsumuję wszystko z paneli to płacę tylko za zwykłe opaty miesięczne bez zużycia., czy dochodzi mi jeszcze jakaś opłata za to że mogę im naddatek przesyłać? Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość dla początkującego w tej branży.
  17. Witam! Posiadam betonowy chodnik jako dojście do domu, zrobiony jeszcze przez dziadka 30 lat temu. Dodam, że schody wejściowe także mam betonowe i łączą się z tym chodniczkiem. Chciałbym się poradzić doświadczonych forumowiczów jak mógłbym to odnowić, pomalować, a może nałożyć coś na to żeby wyglądało to estetycznie? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!
  18. Ja zrobiłem jeszcze teraz przed zimą ocieplenie styropianem 22 cm grafit Swisspor. Kleiłem do deskowania klejem "Tytan 60 sek" i faktycznie chwyta ale starałem się to robić "na wcisk". Z ciekawostek dodam, że zamiast robić dwie warstwy, zaoszczędziłem czasu, kleju i roboty wycinając w styropianie wyżłobienia na krokwie przy pomocy maszyny zrobionej z drutu oporowego. Rozwiązanie jak na razie polecam. Na wiosnę planuję położyć na to klej, siatkę i gładź, albo zeszlifować i dać tylko gładź.
  19. Zamierzam zainwestować w solary, z tym że mam dość płaski dach... nachylenie około 7 stopni. Instalacja docelowo dla rodziny 2+2, obecnie (2+1) posiadam boiler 150 litrów i jest jak narazie wystarczający. Instalacja CO to kocioł zasypowy, także w zimie nie zależy mi na ogrzewaniu wody, natomiast w lecie jak najbardziej. Poczytałem kilka artykułów i raczej skłaniałbym się do ekonomicznego rozwiązania czyli kolektory płaskie. Widziałem też kilka wykresów odnośnie efektywności instalacji pod względem kąta nachylenia i jeżeli jest to ekonomicznie uzasadnione mógłbym zrobić/dokupić stelaż i w słoneczne dni nachylić je do odpowiedniego kąta, ewentualnie na stałe zostawić je nachylone do kąta powiedzmy 30 stopni. Z góry dziękuję za odpowiedzi
  20. Nie rozumiem po co w ogóle ktoś się dołącza do pytania, skoro ono w ogóle nie dotyczy tematu?! Temat to Austrotherm czy Swisspor, bardziej z naciskiem czy warto Swisspor? Ktoś tym robił? Potrzebuję około 80 paczek.
  21. Witam! Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi dwoma styropianami,mi chodzi mi bardziej o Swisspora, czy warto go wziąć? Czytałem, że ten drugi często bywa krzywy. Ktoś z Was forumowiczów wykonywał ocieplenie tym styropianem? Jak z właściwościami, wagą? Wiem że cena Swisspora lepsza od Austrothermu i się zastanawiam czy warto przepłacać... Z góry dzięki za informację!
  22. mario9

    izolacja poddasza pianką

    A co z ludźmi którzy się tym też trudnią i psikają pianę na otwarte deskowanie i krokwie? Ba nawet biorą za to odpowiedzialność i dają gwarancję! Idąc tym tropem, to samo robią ludzie którzy wymieniają okna na plastikowe, super szczelne, super ciepłe, w domu z wentylacją grawitacyjną! Narażają ściany na zawilgocenie, powstawanie pleśni i grzybów. Czemu ten problem nie jest nigdzie poruszany, czemu wentylacja mechaniczna rozproszona nie jest nagminnie stosowana? A nawiewniki można se w d... wsadzić skoro chcesz szczelne i ciepłe okna, a potem wiercisz w nich dziury.
  23. mario9

    izolacja poddasza pianką

    No dokładnie, też mam tak zamiar zrobić, tylko chciałbym poznać opinię jak to się sprawuje. Do tego pewnie bym wziął pianoklej 60 sek. z Tytana i może by to trzymało. W razie "w" drugą warstwę pod krokwiami położy się z dyblami wbijanymi do krokwi/desek + dekle styropianowe. Z ciekawości kupię ten klej i przkleje do desek 1 pole styropianu, zobaczymy jak trzyma.
  24. To tak czysto teoretycznie, a praktycznie? Ktoś robił takie ocieplenie? Ile tej wilgoci dostanie się przez te mikroszczeliny, bo rozumiem, że przez styropian wilgoć nie przejdzie? Wiadomo, nakrokwiowo było by najlepiej ale jak dach już zrobiony to nie będę demontował i 2x za robotę płaci.... pewnie za te 20 lat i tak będzie dach do roboty, to się położy nakrokwiowo jak będzie mało izolacji. Z drugiej strony jest masa ludzi/pseudo fachowców, którzy pianują i deski i krokwie...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...