Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dario_333

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O dario_333

  • Urodziny 20.08.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Płock
  • Kod pocztowy
    09-400
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dario_333's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i przekazane uwagi. Najcenniejsza z przekazanych przez was informacji związana jest z potwierdzeniem odpowiedniego doboru kotła. Skoro zgodnie utrzymujecie, że moc spokojnie wystarczy, należy pomajstrować przy nastawach. W dniu dzisiejszym po ustawieniu na piecu 55oC i 28oC na podłogówce, delikatnym zwiększeniu mieszania na pompkach oraz faktu, iż temperatura powietrza wzrosła z -12/14oC do ok. -6oC, wzrosła również temperatura w wewnątrz do 14oC. Dodam, że piec osiągał zadaną temperaturę i przechodził w stan wstrzymania. Zobaczymy co będzie jutro po dzisiejszej nocy. Bądźmy dobrej myśli i oczekujmy samych dobrych wieści. Jutro w ciągu dnia przetestuje 5s/30s. W przypadku braku dalszego wzrostu temperatury wewnątrz zastosuję się do I metody wskazanej przez kobra64 i odłączę kilka obwodów. BTW: Alarm temperaturowy zmieniłem chyba w poniedziałek na 12 godzin. Zależy mi na zachowaniu aktualnych rozwiązań instalacyjnych, więc narazie pozostawię kotłownię bez instalacji dodatkowych urządzeń. Wirniki pomp przestawię pionowo.
  2. zrobię ustawienia jak mi podałeś 5s/30s, będę próbował zgodnie z podanymi wytycznymi. Temperaturę będę w pomieszczeniach regolował elektrotermostatami za pomocą manipulatorów z termometrem zamocowanymi w pomieszczeniach. Dym z komina praktycznie nie leci. Ciężko cokolwiek zauważyć. W kolejnym e_mailu prześlę następne zdjęcia. Dzisiaj zwiększyłem temperaturę na piecu na 55oC, podawanie na podłogę na 28oC, rozprowadzenie na pompach na I biegu.
  3. Podawanie 8s, przerwa 55s, nadmuch 15, temp pieca 50oC, temp na podł. 28oC. Temp załączenia pompki 30oC, temp max pracy pompki 50 oC.
  4. Dzień dobry, Poniżej przesyłam opis nurtującego mnie zagadnienia. Jeśli znajdzie się ktoś, kto przekaże swoje uwagi/ spostrzeżenia będę wdzięczny. Sprawa wygląda następująco: - dom ocieplony 15cm styro, dach 25 wełna na poddaszu, 10cm styro pod posadzką. - podłogówka na całości 1800mb (20 obwodów do 100m -> dwa rozdzielacze parter + poddasze) + grzejniki 2 w garażu i 3 drabinki - pow. użytkowa domu 145m2 + 40m2 garaż, natomiast rzeczywista całkowita powierzchnia po posadzkach razem z garażem to jakieś 220m2 (skosy + schody). - kocioł Defro Eko Duo 15kW + zawór 4d + siłownik Pierwsze rozpalenie w domu przed ostatnimi mrozami czyli jakieś 7dni temu z jedną małą przerwą, bo piec się wyłączył z uwagi na brak możliwości uzyskania zadanej temperatury. Ustawienie na kotle +50oC, temperatura na podłogę puszczona aktualnie 26-28oC na 2 pompach cyrkulacyjnych WILO 60 na I biegu - pobór mocy ok 10W i jednej pompce cyrkulacyjnej WILO 40 na grzejniki również I bieg - 4W. CWU ustawione na pompce cyrkulacyjnej WILO 40 na załączenie od 60oC, wiec się nie załącza. Z prostego liczenia 220m2 x ~50W/m2 + 1kW na CWU =>15kW powinno być w sam raz. I teraz w czym jest problem. Przyrost temperatury w pomieszczeniach przez te kilka dni jest na poziomie 5oC z 6oC na 11-12oC. Zużycie ok 50-60kg/dobę. Jak zwiększę zakres pracy pompek, żeby szybciej mieszało i większa temperatura szła na podłogę to piec nie może osiągnąć temperatury (za duży rozbiór ciepła ) i po kilku godzinach poddaje się i wygasa. Czy waszym zadaniem piec ma szansę na "normalną pracę" -> tj. pompki na II / III biegu lub automacie, szybkie (kilkugodzinne) nagrzanie podłogówek, oraz przejście w stan podtrzymania. Dla aktualnych ustawień, z uwagi na wolne mieszanie pompek piec również przechodzi w stan podtrzymania, ale bez widocznego rezultatu w postacie oddanego ciepła. Dodatkowo w pokojach zainstalowane są manipulatory KAN do podłogówki podpięte pod elektrozawory KAN na rozdzielaczach podłogówki, ale w obecnym czasie nawet nie ma szans na automatyczne przymkniecie obwodów na rozdzielaczach. Czy powodem aktualnego stanu rzeczy są / jest: - zbyt mała moc pieca - gość który mi sprzedawał zapewniał, że 15kW wystarczy - pogoda - utrzymujące się bardzo niskie temperatury < -10oC, - zawilgocenie i niewygrzanie ścian (tynki maj 2015) i posadzek (październik 2015) Macie Panowie i Panie jakieś konstruktywne pomysły? W tym roku piec pracuje w niezamieszkałym domu, jednak na kolejny sezon 2016/2017 zamierzam zamieszkać w upragnionych 4 ścianach. Pytanie czy nie zamarzniemy wraz z rodziną bo 12 stopni w domu aktualnie oferowane przez piec, może być niewystarczające
×
×
  • Dodaj nową pozycję...