Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Raczynski23

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Raczynski23

  1. Napisz wprost że sprzedajesz te kominki lub pracujesz w firmie Pama, lub wykup proszę płatny profil wówczas będziesz mógł oficjalnie reklamować bez ryzyka usunięcia wpisu.
  2. Dopracowany produkt, nie mieliśmy dotąd z nim żadnych problemów, szyba nie brudzi się nadmiernie.
  3. Moniskaja a myślisz że jak napiszesz w kilku tematach to dostaniesz szybszą i wiarygodniejszą odpowiedź? http://forum.muratordom.pl/showthread.php?2692-Jaki-wk%C5%82ad-kominkowy&p=7083206&viewfull=1#post7083206
  4. Na wszystko jest klient, jeżeli ktoś się uprze aby było tanio to będzie miał tanio, to że będzie po czasie miał dosyć z palenia w takim wkładzie lub kupi drugi raz - to nic, przecież Polak nie przyzna się do błędu.
  5. Raczynski23

    KOMINKI nasze !!!

    Większość osób twierdzi że będzie palić rekreacyjnie, po czym jak instalator prawidłowo wykona kominek, nauczy kultury palenia i prawidłowego użytkowania "połkną bakcyla" rekreacyjne palenie jest kilka razy w tygodniu (jak nie częściej). Spalanie tlenu z pomieszczenia często objawia się nawet bólami głowy i ospałością. Co do Romotopa zaproponowanego przez Zdun Darek B cena będzie "troszkę wyższa" a możesz go dostać u każdego z nas - wystarczy popytać.
  6. Do tego celu służy wklejka komina ceramicznego
  7. Raczynski23

    KOMINKI nasze !!!

    Musisz pamiętać, że DGP wiąże się z większym zabrudzeniem wokół kratek wylotowych, więc jeżeli chodzi o palenie rekreacyjne ja odpuścił bym sobie DGP. Co do wkłądów: a) nie montowałem osobiście b) sprawdzony żeliwny wkład z którym nie ma problemów, lecz powietrze do spalania tylko po części pobierane jest z dolotu z zewnątrz (o ile weźmiesz go w opcji) c) jedyny z których podałeś powietrze do spalania bierze "tylko" z zewnątrz - moim zdaniem najrozsądniejszy wybór d) za mocny dla Ciebie e) moim zdaniem wkład ten wygląda brzydko po zabudowaniu, montowałem tylko raz i ciężko mi się wypowiedzieć
  8. A oczywiście, bo po co myśleć, tak jest ładniej, a że kominek zasłoni wyczystkę - kogo to obchodzi. Ja również nie narzekam na przeróbki, ale fakt faktem myślenie na etapie budowy sprawia nieraz trudności.
  9. Raczynski23

    Zegar na kominku:)

    Aby wiedzieć jak długo pali się wsad do kominka
  10. Forest-Natura ma rację na podstawie informacji jakie przedstawiasz nie da się dać jednoznacznej odpowiedzi. Na to czy zawór 4D może być zamontowany 5m od kominka ma wpływ wiele czynników, tak samo na to czy musi być pompa w "krótkim obiegu", żaden hydraulik (nie mylić z instalatorami typu "złota rączka" co wszystko niby potrafią) nie da Ci konkretnych porad przy tak okrojonym opisie sytuacji.
  11. Raczynski23

    Zegar na kominku:)

    Tak jak pisze lecho*ski wszystko zależy jaka płyta. Przy dobrej gęstości płycie kołki Molly spisują się idealnie dla ciężarów do 10kg, ostatnio wieszałem 9kg lustro na dwóch kołkach Molly, nie ma mowy o żadnej katastrofie.
  12. Masz rację Piotrze, według mnie kominy powinny być stawiane bez trójników spalinowych bo z doświadczenia bynajmniej w moim regionie wynika, iż ok 1/3 kominów ma źle wyprowadzony trójnik. Przy kolejnej okazji skontaktuję się z firmą Schiedel i zobaczymy jaka będzie ich odpowiedź.
  13. Powiem szczerze bardzo często wykonujemy wcinkę komina ceramicznego, lecz tego aspektu nie przewidziałem, tylko co w takim przypadku zostawić klienta aby męczył się z tym "na własną rękę"?
  14. Raczynski23

    Zegar na kominku:)

    A masz możliwość np przez kratkę odizolowania tego kołka po montażu? My używamy kołków Molly do nie za dużych ciężarów.
  15. Każda firma zajmująca się kominkami bez problemu powinna wykonać wcinkę komina ceramicznego.
  16. O wiele lepszym produktem są płyty wermikulitowe, można je zamówić przez nasz sklep: http://www.sklep.remonty-raczynski.pl/home/5127-plyta-wermikulitowa-60x80-gestosc-600kgm3.html
  17. Tak jak już prywatnie odpisałem miro_x polecam przyklejenie na klej poliuretanowy , dodatkowo wszystkie łączenia kamienia nawiercić i "zawiązać" ze sobą prętami zatopionymi w żywicy epoksydowej. PS Każdy z wykonawców ma inne metody i tak jak pisał Kominki Piotr Batura jeżeli jest na kilka sposobów zamontowane mamy praktycznie 100% pewności że wytrzyma
  18. Wszystko zależy od tego jak solidnie wykonany jest kominek, przy takiej próbie przez naszego klienta wkład zdeformował się całkowicie, jeżeli do tego dojdzie zaślepiona stara instalacja hydrauliczna może być jeszcze ciekawiej z racji potężnego wzrostu ciśnienia. PS Co do załączonego tematu, jeżeli będzie to zrobione odpowiednio bez chęci ponownego użycia wkładu jako wodny taki kominek da się użyć.
  19. Raczynski23

    Kratka narożna

    Najlepiej na etapie projektowania przygotować miejsce na kratkę - wystarczy odpowiednio wzmocnić to miejsce .
  20. Spróbuj - zobaczysz jak zachowuje się taki kominek, "najlepiej" jeszcze jak będziesz miał zaślepione rury to efekt będzie ciekawszy. PS W razie jakby ktoś nie zrozumiał - NIE POLECAM palenia
  21. My stosujemy w takim miejscu klej poliuretanowy, firm jest dużo, więc można wybierać co komu pasuje, każdy ma swój sprawdzony. Pamiętaj tylko aby powierzchnia była odpowiednio przygotowana pod klejenie kamienia oraz była możliwie najszersza (nie klej do rantu 3cm płyty).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...