Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sevenek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sevenek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ściana została jedynie zagruntowana pod malowanie, rozważam jeszcze opcje zagruntowania gruntem z dodatkiem kwarcu lub "zarysowania" gładzi żeby zwiększyć przyczepność.
  2. Cześć, Mam mały dylemat odnośnie kładzenia płytek nad blatem kuchennym na gładzi. Wiem, że taka praktyka nie jest zalecana przy starych gladziach bo nigdy nie wiadomo jak wygląda podłoże pod gladzią i w jakim jest ona stanie. Natomiast u nas została położona nowa gladz (twarda jak skala, bardzo ciężko się ją drapie) dodatkowo w niektórych miejscach wzmocniona siatką elewacyjną. Pierwotnie w kuchni nie miało być kafli ale koncepcja nieco się zmieniła. Szkoda mi jest drapać, brudzić i robić sobie znowu robotę dlatego proszę o poradę czy w takim wypadku będzie możliwość położenia płytek.
  3. Witam, Po dłuższym czasie udało nam się w końcu dokopać do podłóg w naszym mieszkaniu. Podłoga to płyty wiórowe, pod nimi deski, pod deskami drewniane legary, a pod legarami: gruz, pył i...beton? Jest to możliwe? Czy tam również nie powinno być desek? Nie wiem czy na zdjęciach widać, ale wygląda to właśnie na jakąś pseudo wylewkę. W związku z powyższym mam kilka pytań: Czy w takim wypadku jest możliwość zrobienia 3-5 cm wylewki bez obawy, że znajdziemy się u sąsiada niżej? Wylewka do mnie bardziej przemawia niż płyty OSB3. Jeżeli płyty OSB to czy 22 mm będą dobrym wyborem, skoro na chwilę obecną podłoga miała grubość ponad 5cm? Dodam tylko, że legary są położone od siebie co 70-74 cm i mają wymiar 3x6cm. Czy gdybyśmy się zdecydowali jednak na płyty OSB izolacja wełną skalną 15 cm zda egzamin skoro od tej "wylewki" do desek jest 6-7 cm, czy lepiej nie ubijać tak wełny i kupić o grubości 7 cm? Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi i wskazówki.
  4. Dziękuję za odpowiedź. Powiedz mi tylko czy między kotłem a rozdzielaczem masz miedź czy pex?
  5. Witam, Czy warto bawić się w rozdzielacz c.o. w mieszkaniu czy lepiej jechać na trójnikach? A jeżeli już robić rozdzielacz (4 grzejniki) to czy wystarczy rura pex 25 do rozdzielacza a od rozdzielacza do grzejnika oraz powrotne pex 16? I ostatnie pytanie, czy do takiego rozwiązania rozdzielacz bez pompki jest dobrym wyborem?
  6. Dziękuję za obszerne odpowiedzi. Zapomniałem o jednej istotnej rzeczy, mianowicie w mieszkaniu nie ma aktualnie ogrzewania i będzie trzeba poprowadzić w podłodze rury c.o. Rozumiem, że w tym wypadku przydały by się albo dwie warstwy styropianu z czego warstwa bliżej podłogi będzie z miejscami na rury, albo mata, o której pisał pan Przemysław, a na niej styropian z wyciętymi miejscami na rury. Prosze mnie poprawić jeżeli jestem w błędzie.
  7. Hehe, rozumiem ale bardziej chodziło mi o to czy skupić się na grubości styropianu czy grubości wylewki?
  8. O taką odpowiedź mi właśnie chodziło! Jakiej grubości styropian będzie odpowiedni? Dziękuje za odpowiedź.
  9. Ok, izolacja akustyczna musi być, tylko jaka grubość styropianu będzie odpowiednio tłumiła? I czy folia jest konieczna jeżeli chodzi o wilgoć?
  10. Witam serdecznie Chciałbym zrobić w nowym-starym (powojenny blok z cegły) mieszkaniu nowe podłogi. Mieszkanie ma 47 mkw i znajduje się na pierwszym piętrze w środku (ogrzewane z każdej strony przez sąsiadów). Pytanie mam natury technicznej, czy w przypadku mieszkania na 1 piętrze trzeba układać pod wylewkę styropian? Czy wystarczy sama folia? Nie jestem do końca również pewien czy wylewka betonowa samopoziomująca to dobry wybór. Bardzo proszę o jakieś wskazówki i porady. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...