Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

polonez123

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O polonez123

  • Urodziny 01.01.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zabrze
  • Kod pocztowy
    41-800
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

polonez123's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jaki zamontować zawór zwrotny: klapowy czy grzybkowy(z mosiężnym grzybkiem)
  2. Czytałem że czaęsto jest problem z przepuszczającym zaworem klapowym. Jakie jest dobre rozwiązanie na tą przypadłość?
  3. Czy ktoś może pomóc????????????????
  4. Witam! Mieszkam w budynku dwupiętrowym (budynek z lat 50-tych-„dwuklatkowiec”). Budynek ocieplony-poddasze i piwnice również – taki „termosik”. Do ogrzania mam dwa mieszkania na parterze i 1-wszym piętrze o łącznej powierzchni 120m2. Ogrzewanie tylko c.o.-w mieszkaniach są zainstalowane grzejniki aluminiowe. Okna w mieszkaniach są plastykowe. Komin jest wysoki na 12m, a jego średnica to f160mm. Posiadam kocioł SAS UWG 12kW. Palę od "góry" i jest prawie rewelacja. Zostaje troszkę duża warstwa sadzy na" zawirowaczach". Mam jeszcze zamiar zamontować kierownicę powietrza wtórnego. Przy tych temperaturach wystarczyłby piec o mocy 7kW.Mam wystarczającą ilość „żeberek” w grzejnikach by ogrzać mieszkania do temp.23°C. Przy zasilaniu wody z bufora o temp. 45°C. Schemat do oceny
  5. Po obliczeniach wyszło że w jednym pokoju muszę dołożyć cztery "żeberka" . Osiągnięcie temperatury 23°C w pomieszczeniach muszę dostarczyć do grzejników wodę o temperaturze 40°C. Bufor 1000L przy tej mocy kotła (palę tylko węglem) w jakim czasie osiągnie temp.80°C ? Jak to zrobić technicznie ?
  6. Witam! Mieszkam w budynku dwupiętrowym (budynek z lat 50-tych-„dwuklatkowiec”). Budynek ocieplony-poddasze i piwnice również – taki „termosik”. Do ogrzania mam dwa mieszkania na parterze i 1-wszym piętrze o łącznej powierzchni 120m2. Ogrzewanie tylko c.o.-w mieszkaniach są zainstalowane grzejniki aluminiowe. Okna w mieszkaniach są plastykowe. Komin jest wysoki na 12m, a jego średnica to f160mm. Posiadam kocioł SAS UWG 12kW. Od ponad dwóch tygodni palę od "góry" i jest prawie rewelacja. Zostaje troszkę duża warstwa sadzy na" zawirowaczach". Mam jeszcze zamiar zamontować kierownicę powietrza wtórnego. Przy tych temperaturach wystarczyłby piec o mocy 7kW. Mam następujące pytania: Chciałbym podłączyć BUFOR- ile w moim przypadku pojemności? ogrzewanie tylko c.o i grzejniki aluminiowe-czy ma to sens?
  7. Możesz coś więcej opisać. Jaki masz metraż,jakie miałeś problemy na początku z piecem,jaki pelet stosujesz,ile peletu zużywasz na dobę?
  8. Jeżeli mniej gadżetów to kupiłbym śmieciucha Są to nowoczesne piece i takoż są naszpikowane elektroniką(gadżetami):yes: Chciałbym usłyszeć argumenty porównawcze kotła Red i Ecovarm. Za i przeciw. Na temat Ecovarm mam bardzo mało informacji. Słyszałem że Ecovarm większość produkcji wysyła do krajów skandynawskich. To też jest w jakimś stopniu rekomendacja tych kotłów. Oczywiście nie wykluczam zakupu kotła Red
  9. Red Compact w czym lub co ma lepsze ? http://www.pelletmont.pl/jak_dobrac_piec.html
  10. Czy są problemy w "dostrojeniu" tegoż kotła. A może jakiś inny "piecyk" tej mocy ale polski producent.
  11. A co sądzicie o kotle Ecofire PE+ Flame Control 14kW lub o samej firmie Ecovar z Kielc producencie tychże kotłów.
  12. Dziękuję za odpowiedź. I teraz mam argumenty by nie instalować "bufora" A co sądzicie o kotle Ecofire PE+ Flame Control 14kW lub o samej firmie Ecovar z Kielc producencie tychże kotłów.
  13. Chciałbym zapytać czy moja "teoria" o buforze jest logiczna. Jakie są argumenty za i przeciw?
  14. Ale jak zamontuję bufor np 500L to nie będzie lepiej dla kotła? Nie będzie tak często się odpalał no i będzie pracował na optymalnej dla niego mocy. Tak mi się wydaje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...