Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pafnuc518

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pafnuc518

  1. Ok dzięki za radę. A co z wentulowaniem poddasza? U mnie blachodachówka plus membrana..
  2. To ja się podkleję...bo właśnie mam podobny problem.. Witam ,przybieram się do ocieplenia stropu w nowym budynku. Strop bo poddasze będzie dopiero za kilka lat . Na strop 30cm wełna. I teraz zagwozdka ... Czy szczeliny w miejscu połączenia zewnętrznego styropianu z membraną na murłacie i w szczytach warto jest teraz pouzupełniać pozostałościami styropianu lub wełną? Panowie od elewacji nie w każdym miejscu się przykładali (zwłaszcza przy szczytach )i styropian dokładnie nie wszędzie styka się z dachem\membraną. Wiem że przy ociepleniu docelowym dachu tak się to robi ale teraz gdy odcinam poddasze przez ocieplenie stropu? Czy będzie dawało to jakieś wymierne korzyści ?(np. czy wełna nie będzie łapała wilgoci lub łatwiej będzie zatrzymać różnice temperaturę miedzy parterem a poddaszem?Myśle że nie wiele to da bo wiatr nie hula a powiedzmy jak mrozy to i tak przez blachę przemarznie i tak... Wełna ze stropu myślę za kilka lat nadawała by się na pouzupełniania tych łączeń a teraz nie wiem czy seans jest to uszczelniać ...Mozę ktoś fachowo doradzi. pozdrawiam
  3. Panowie odświeżę kotleta .. Nie bardzo załapałem do końca czy sumą summarum taka rura na przestrzał bedzię robiła robote o każdej porze roku? W projekcie mam zetkę ale nie jest to kotłownia w piwnicy a piec 12kw na pelet. A może wstawić kratkę w drzwi zew. od kotłowni ? było by to tańsze i łatwiejsze w wykonaniu lecz ważne by zdawało egzamin. Wiec zetka ? rura ? czy kratka?
  4. Panowie jak to wyliczyć ile potrzebujemy drenażu.??? Dach 175 m2 .Cztery rynny na narożnikach plus jedna z daszka przed wejściem. Czy złączyć to razem jedną w jednąw? i ile potem metrów drenażu? teren to piaski z przewarstwieniami gliny piaszczystej do 2.5 m2 głębokości. ktoś coś? ..
  5. odświeżam kotleta większość osób piszę o oszczędnościach związanych ze zbierania wody deszczowej i potem ją do podlewania ogrodu. Ja chcę zrobić zbiornik raczej z powodu by woda z rynien nie stała pod domem a do tego jedna rynna od daszka wyciągniętego przed wejściem do domu i nie mam innego pomysłu by odprowadzić z niej wode innego niż przez zbieracz .W przyszłości do tego zbiornika chcę podłączyć rurę z drenażu działki wiec mysle że pomysł trafiony. Czy ktoś coś na temat zbiorników? skrzyniopalety i ich łączenie jest trwale? a może kręgi betonowe?
  6. Witam. Czy ktoś bogatszy o nowe doświadczenia związane z napełniania roztworem glikolu .Mam nowy budynek ,muszę odpalić ogrzewanie lecz na zimę nie bedę mieszkał.Dom ocieplony . Czy roztwór glikolu można zalać i zostawić?
  7. Odświeża kotleta... Sprawdzając wszelkie rady i porady gdy już kleimy na warstw ocieplenia opisane jest że przede wszystkim kołkowanie przez siatkę a druga sprawa że musi być fugowanie. A co gdy mamy płytki betonowe klejone na styk?dużo się tego widzi czy płytki betonowe czy kamień elewacyjny... Ktoś coś?
  8. podbijam pytanie można folie na rury kłaść? A może cienki styro na chudziaka na wysokość rur a potem folia i dalej styro?
  9. Nie podważam zadowolenia innych...lecz próbuje znaleść kompromis ceny do jakości ...budżety ograniczone
  10. A czym się różnią deski z Greinplast akrylowe od mineralnych?które lepsze? A ktoś zna firmę Technitynk ? http://www.technitynk.pl/produkty/system-deski-elewacyjnej-techniboard/
  11. Witam ,od razu zaznaczam że widziałem podobne tematy ale są albo stare albo wyskakuję błąd 404. A wiec do tematu. Interesują mnie wstawki z właśnie z elastycznych desek -imitacja drewna . Wstawki miały by być na poddaszu miedzy oknami i o to się nie martwię bo oglądając różne elewacje na budynkach to wyglądają ok (bo z odległości) lecz zastanawiam się jak to jest z bliska bo chciałem coś takiego też przy wejściu. Czy z bliska nie zalatuje to tandeta? Pytam zwłaszcza osób -wykonawców ale tez użytkowników. Jak z trwałością po kilku latach? odbarwienia ? bąble itd? Może ktoś podpowie firmę z której można to nabyć w dobrej jakości-raczej intresują mnie gotowe elastyczne bez potrzeby gruntowania -bejcowania -malowania. Przykładowe; https://kosbud.com.pl/produkty/deska-dekoracyjna-tabulo http://imitacjedrewna.blogspot.com/2015/09/drewniana-deska-elewacyjna-czy-imitacja.html Czekam na rzetelne spostrzeżenia.
  12. raczej pytałem o zabezpieczenie czyli czy te metry zaoszczędzone (jak ktoś to nazwał) z samym klejem i siatką nie będą się ....partolić
  13. Żeby nie zakładać nowego tematu wiec pytam... Powyżej podbitki powinno nakładać się strukturę czy wystarczy klej i siatka ?
  14. Panowie odgrzewamy kotleta... Interesuje mnie czy zarówno wewnątrz powiedzmy gres a zew kostka lub płytka nie obsiądą gdy postawimy je na tych izolacjach pionowych ? W wewnątrz to w miom przypadku do wyrównania wneki było by 16cm grubosci bloczka ?a od zewnątrz do ustalenia .
  15. A co powiecie o tych specyfikach zamiast taś wew/zew.???ktoś coć? https://sklep.grupamagnum.eu/powloka-uszczelniajaca-soudatight-hybrid-paroprzepuszczalna-7kg.html https://sklep.grupamagnum.eu/elastyczna-membrana-paroszczelna-soudatight-lq-5kg.html
  16. Panowie potrzebuje jeszcze porady. Plan mam taki ze od spodu 12cm na wysokość i szerokość tak by z boku doczepić kątownik dla wzmocnienia podmuruje bloczkiem betonowym. Tak tak wiem ....mostek ale do komórkowego nawet na kotwach chemicznych porządnie nie umocuje kątownika ciesielskiego a do tego z zew. będzie styrodur 15 a od wew. będzie w warstwie styro podposadzkowego. Dalej 13 cm na poszerzeniu .I teraz czy dodatkowo wnękę miedzy oknem a liną ściany dołożyć pionowo styrodur 16cm szer. by zlicować ze scianą tak jak kolega tu ''fotochoby'' czy zrobić 2-3 tylko od okna i do tego posadzka . Chodzi o to że w tym patencie kolegi jest taki minus że wężyk od podłogówki musi być oddalony od okna a tak można było by go ułożyć własnie w tej wnęce. Coś kosztem czegoś ale ktoś z doświadczonych myśle że by podpowiedział lepszą opcje w takiej sytuacji.
  17. ''Liczy ilość i rozstaw klocków podłogowych stworzonych z klonów'' kolego możesz jaśniej co miałeś na myśli? wstaw kolego jak możesz te fotki bo nie wiem dokładnie o które Ci chodzi
  18. ok a jak ze wzmocnieniami ? w każdym poszerzeniu powinno już być? gdzieś widziałem wpis ale nie mogę odnaleźć.. Jak wypoziomować poszerzenie? Jeżeli udało by mi się idealny uzyskać poziom to skłonił bym się na jakiś styrodur . W opcji poszerzenia podlewać zaprawa klej ? czy pianka?
  19. no w zasadzie mam jedno okno w drugim końcu Te okno balkonowe jest od strony mało widocznej (bardziej ukrytej )
  20. ok .zaczynam łapać ale jak uszczelnić poszerzenie do fundamentu?Czy rzeczywiście podlinkowanie i wypełnienie pianą będzie złe ?
  21. Witam odkopie temacik. W instrukcji montażu klinarytu opisano 2 sposoby mocowania go. 1- super wypoziomowanie 2-przyklejenie go do profilu i ustawianiu . Potem wypoziomowanie przez kliny i podlanie zaprawą lub klejem.?( czy w ten sposób jesli wypoziomujemy nie będzie nieprawidłowość w nierównych rozłożeniach nacisku na klinaryt? Można też umocować go do podłoża przez przewiercenie i przykręcenie? A co powiecie o http://puroterm.eu/ kolejne dziecko styroduru?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...