Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pan_poziomica

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    57
  • Rejestracja

O pan_poziomica

  • Urodziny 22.01.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Kod pocztowy
    90-354
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pan_poziomica's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Reacting Well Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. super, teraz mi się sporo rozjaśniło. wielkie dzięki😃
  2. Mig25 , wielkie dzięki. Czyli pompa działa podobnie jak kocioł gazowy. Instalator mówił że ma swoje złożone algorytmy, stąd wydawało mi się że ma większe możliwości dostosowania temperatury. Poobserwuje ją jeszcze bo wydawało mi się że temp wody wychodzącej nie przekroczyła temp docelowej o 2stopnie. nie wiem czy dobrze rozumiem.popraw mnie proszę jesli nie zakumałem. Ustawiam temp docelową na 26stopni z deltą 4stopnie. Czyli gdy pompa wykryje że temperatura wody obniży się do 22 stopni to się załącza i grzeje aby osiągnąć 26stopni, przy czym temp wyjściowa to o 1 stopien więcej czyli 27stopni. Gdy osiągnie 26 na powrocie to moduluje, gdy osiągnie 28 to się wyłącza kompresor i pracuje jedynie pompa obiegowa? czy włączenie trybu cichego coś zmienia?ogranicza częstotliwość?
  3. Witam mam pompę panasonic 9kW gen. K trójfazową HP dwuwentylatorową, dom 270m2 (w tym 32m2 garażu). Podłogówka w całym domu , rozstaw co 10cm , w garażu co 15cm. Mam taki problem że w domu jest za ciepło. Jestem w trakcie wykończeniówki i niepotrzebna mi temperatura 23 stopnie. Czytam ten wątek i próbuje różnych opcji i na razie ustawiłem harmonogram od 9 do 21 grzanie do 26stopni. Jednak zauważyłem że ok 18stej woda osiąga temp 26 stopni i się wyłącza. Deltę zmniejszyłem do 4. czy jest sposób żeby pompa chodziła na 20Hz przez np 10 godzin? teraz chodzi na 35Hz , pobór 1,7kW cop 4-4.5. Gdy grzełem krzywą to czasami potrafiła zejść do 20Hz i 0,8kW, nie za bardzo rozumiem jaka jest logika regulacji mocy przez pompę. Czy ktoś mógłby w skrocie wyjasnic? albo podac jakiegos linka? Niektórzy piszą że lepiej zmniejszyć deltę a niektórzy żeby zwiększyć. Ale czy jak się zwiększy to czy pompa nie będzie grzać z większą mocą aby szybciej nadrobić różnicę temperatury aktualnej i zadanej? z góry dzięki za odpowiedzi
  4. ok dzięki, tak też zrobię. A czy wydajnością różnią się pompy 1 i 3 fazowe bo 1 fazowe są tańsze
  5. 9kW i właśnie mam ten problem że teoretycznie idealnie nadawałaby się pompa HP 9kW trójfazowa generacji H, jeden instalator mi ją zaproponował.Drugi mówi że za słaba i musi być 9kW T-cap a jeszcze inny: po co pchać się w stare technologie których już nie produkują i tylko ostatnie sztuki są na magazynach, lepiej kupić gen.K jedno wentylatorową 1 fazową. Szkoda że nie ma gen K. trójfazowej i dwu wentylatorowej jak w gen H. Tutaj na forum kilka osób pisze że przy defrostach 1 wentylatorowych są problemy.
  6. No to nie takie proste, jeden instalator zaleca aby był koniecznie Tcap 9kW bo pompa jest mocna i przy -20 nie dołączy grzałki. Drugi mówi że spokojnie wystarczy HP serii K jedno wentylatorowa bo już nie pamięta kiedy widział w Łodzi -15stopni. A jeśli nawet to przez 3 dni w roku i wtedy nawet niech się pompa wspomaga grzałką. Wyjdzie to dużo korzystniej w całorocznej kalkulacji niż Tcap , który jest przeznaczony do pracy z grzejnikami. właśnie dlatego pytam o doświadczenia użytkowników serii H i K. o wady i zalety tych pomp. Czy warto brać K która jest w teorii sprawniejsza niż H ale za to ma mniejszą moc.
  7. Zapotrzebowanie to 9kW. Wszytko opisałem na poprzedniej stronie w tym wątku. Sporo rozjaśnił mi kolega Marco36 ale teraz widzę że coraz popularniejsza jest generacja K dlatego może ktoś się jeszcze wypowie kto ma porównanie między generacjami H i K.
  8. Witam czy któryś z kolegów posiada Panasonica serii K 9kW ? Z tabel wynika że słabo sobie radzi w niższych temperaturach w porównaniu z generacją H. Porónuje ADC09K3E5 i ADC09HE8. przy temp. -7 generacja K generuje tylko 6,25kW a H 9kW. Czy ktoś może powiedzieć jak mu się sprawuje K? ewentualnie jeśli , ktoś ma porównanie między H i K i mógłby się podzielić wadami i zaletami obu generacji to byłbym wdzięczny. Muszę w ciągu miesiąca wybrać pompę a ciągle mam dylemat. Cenowo K jest nawet atrakcyjniejsza niż H ale nie ma 2 wentylatorowych. Ewentualnie pozostaje mi do wyboru Tcap ale to chyba bez sensu skoro mam tylko podłogówke.
  9. Marco36, jeszcze raz wielkie dzięki za wsparcie i porady. Sporo mi się rozjaśniło. mam 6cm wylewki betonowej, dom z silikatu czyli akumulacja ciepła jakaś tam będzie. raczej nie zamierzam grzać w 2 taryfie. pozdrawiam
  10. Bardzo ci dziękuję kolego Marco36. Moje zapotrzebowanie na ciepło to 9kW. Mam dom 230m2 plus 30m2 garaż. Dom piętrowy, na izolowanej płycie fundamentowej, 20cm styropianu grafitowego i 30cm wełny nad piętrem. Prosta bryła , kwadratowy kloc,bez żadnych wykuszy. całość ogrzewanie podłogowe. Początkowo przedstawiciel/instalator zaproponował 9kW HP dwu wentylatorową ADC09HE8, inny znowu proponuje tcap AXC9HE8, jeszcze inny 7kW lub 9kW jednofazową generacji J. Teraz znowu wchodzą generacje K ale nie ma trojfazowej. na stronie producenta ten HP ADC09HE8 widać , że prawie dorównuje tcapowi. Albo się mylę, niestety nie wszystko rozumiem z tych tabel. Będę wdzięczny za pomoc
  11. Witam czy ktoś może polecić jakieś materiały niezbędne do porównania i dobrania odpowiedniej pompy do domu? zastanawiam się miedzy 9kW HP gen. H 3fa a 9kW Tcap. Propozycje instalatorów są bardzo różne, niektórzy proponują od 7kW HP do 12kW Tcap. Wydaje mi się że chcą sprzedać akurat to co mają w magazynie.
  12. chodzi o II strefę klimatyczną czy II taryfę? jesli to drugie to nawet nie chcę grzać w nocy. Raczej odwrotnie, wolę w dzien cieplej a w nocy chłodniej. Zastanawiam się czy w miejsce oryginalnej pompy, można podłączyć mocniejszą. Czytam od dłuższego czasu wszystkie posty odnosnie buforów, sprzęgieł itd i już mam mętlik w głowie. Rozmawiałem z kilkoma firmami które instalują pompy ciepła i większość chciała wcisnąć bufor. Będę miał duży zład wody także wydaje mi się że bufor to niepotrzebny wydatek. a jeszcze, że tak zapytam jakie rury najlepiej wybrać do połączenia pompy ciepła z rozdzielaczami? z początku chciałem pex ale złączki i trójniki bardzo dławią przepływ.
  13. jeszcze nie mam ale będą 5-6cm grubości ale mam dom z silki czyli akumulacja będzie dość spora
  14. chyba znalazłem parametry tej pompy 25,8l/min to chyba jej wydajność maksymalna Andrzeju a u Ciebie jak to jest zrobione? też pompuje na dwie kondygnacje?
  15. OZC mam wyliczone na 8,5kW. Kilka firm oferowało mi T-CAP 9kW albo 12kW ale myślę , że to za silne pompy. Teraz już nie ma takich zim jak kiedyś a nawet jesli będzie przez tydzień -15 to niech się grzałka załączy. Ta jednostka zewnętrzna jest dwu wentylatorowa i patrząc na specyfikację techniczną niewiele traci na mocy przy minusowych temperaturach także zostanę przy HP 9kW trójfazowej. tylko nigdzie w instrukcji nie mogę sprawdzić jakie przepływy ma ta pompa i czy da radę obsłużyć parter i piętro (w sumie 230m2). widzę tylko że jej moc to 52W. MIG25 a powiedz mi, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. U Ciebie fabryczna pompa tłoczy wodę do sprzęgła a za sprzęgłem są dwie pompki które pompują , każda na oddzielne piętro?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...