Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sensec

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sensec's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ma Pan całkowitą rację, jeżeli pomiędzy izolacją, a ścianą zostawimy dziury to będzie problem. Pomiędzy płytą, a ścianą nie ma wolnych przestrzeni, całość jest przyklejana pełnopowierzchniowo.
  2. Skoro twierdzisz, że skopiowałem swoją wypowiedź to pokaż skąd to zrobiłem. Staram się jak najdokładniej wytłumaczyć zasadę działania systemu. Problemem nie jest ciemny lud tylko ludzie, którzy nie są otwarci na nowe rozwiązania. Powtórzę się - nie znasz produktu, nie widziałeś go na oczy, pewnie nawet karty technicznej nie czytałeś, a wypowiadasz się na jego temat jakbyś wszystko o nim wiedział.
  3. Owszem, zanim płyta została dopuszczona na rynek była testowana w pomieszczeniach zawilgoconych, dodatkowo korzystamy z doświadczenia Duńskich oraz Niemieckich firm, które na płycie krzemianowo-wapniowej pracują od kilkunastu lat - z powodzeniem. Jeden z ostatnich przykładów: przed zastosowaniem naszego systemu w przebudowie zabytkowego budynku w Krakowie inwestor chciał się upewnić czy płyta jest wystarczająco wytrzymała i czy rzeczywiście działa. Zrobiliśmy odkrywkę w jednej z pierwszych piwnic, które docieplaliśmy. Efekt - po zdemontowaniu płyt nie było śladu pleśni, płyta nie straciła swoich właściwości, w pomieszczeniu nie było zapachu pleśni. Wniosek - system działa bez zarzutu. Co do nasycenia płyty - absorpcja wody płyt Sensec wynosi 45 [kg/m2xh-1/2]. Nie ma takiej możliwości żeby płyta się nasyciła i zaczęła oddawać wodę w formie płynnej.
  4. Płyty krzemianowo-wapniowe to nie wełna! Jak pokazała historia wełna nie spełnia się jako docieplenie od wewnątrz. System [moderowano] od kilku lat stosujemy z powodzeniem wszędzie tam gdzie nie ma możliwości działań od zewnątrz. Wełna nie kumuluje wody i nie oddaje jej do pomieszczenia. W Niemczech, Danii, Austrii, Francji itd docieplenie od wewnątrz płytami krzemianowo-wapniowymi jest bardzo popularne i doskonale sprawdza się w sytuacjach opisywanych w tym poście. Proszę nie oczerniać twórców systemu, że robili go "na czuja". Rozwiązanie przeszło niezbędne testy i badania, posiada niezbędne certyfikaty. W mojej opinii nie ma Pan doświadczenia z takim rozwiązaniem i nie jest Pan otwarty na nowoczesne rozwiązania.
  5. Zapewniam, że fizyka budowli jest mi znana na bardzo przyzwoitym poziomie. Są jednak budynki (z badania rynku wynika, że nawet 15% zabudowań), w których nie ma możliwości wykonania odpowiedniej termo i hydroizolacji od strony zewnętrznej. W takich przypadkach należy sobie poradzić z problemem od wewnątrz i tu z pomocą przychodzą płyty Sensec. Nikogo nie namawiam do przykrywania grzyba. Przy montażu systemu Sensec kolejność prac jest następująca: skucie zagrzybionych tynków, odgrzybienie ściany następnie montaż płyt. Dzięki takiemu rozwiązaniu grzyb nie będzie się pojawiał (dlaczego? - o tym już pisałem).
  6. Jak rozumiem według Ciebie każdy problem z wilgocią i pleśnią można rozwiązać za pomocą wentylacji??
  7. Dzięki zdolności wchłaniania i odparowywania wody nadmiar wilgoci nie pozostaje w ścianie. Oczywistym jest, że w każdym pomieszczeniu musi być zapewniona odpowiednia wentylacja. Płyta ma wysokie pH co uniemożliwia rozwój pleśni. "Jakim cudem paroprzepuszczalnosc ma zabezpieczac przed gromadzeniem wody. Welna (standardowe ocieplenie) tez jest paroprzepuszczlana a przed niczym takim nie zabezpiecza. Z jakim diabłem sensec podpisał cyrograf ze Wasza plyta zabezpiecza. " Paroprzepuszczalność jest kluczowa jeżeli chcemy zastosować takie rozwiązanie od wewnątrz. Każdy inny materiał, który będzie zatrzymywał wilgoć w ścianie spowoduje rozwój pleśni i korozję przegrody. Wełna jest paroprzepuszczalna, ale nie absorbuje wody (to jest kluczowa różnica). System Sensec był stosowany w takich pomieszczeniach jak: łazienki, kuchnie, pralnie czy zawilgocone piwnice - zawsze problem pleśni, zimnej ściany i nieprzyjemnego zapachu znikał.
  8. Z tego co wiem, nie można wrzucać linków do produktów dlatego polecam wybrać się na stronę sensec i tam w plikach do pobrania jest karta i opis preparatu. Nie będę Pana namawiał na ten konkretny produkt, bo nie o to chodzi. Generalnie większość preparatów na bazie chloru powinno dać sobie radę. 1. Generalnie każdy producent podaje temperaturę +5 stopni. Zasada jest taka, że zawsze musi to być temperatura dodatnia. w temperaturach pomiędzy +1 a +4 stopnie preparat może mieć mniejszą skuteczność. 2. Sugerując się zdjęciami sądzę, że problem jest powierzchniowy i nie ma konieczności skuwania tynków, po zastosowaniu preparatu ścianę trzeba będzie wytrzeć. 3. Ze zdjęć kolegi wynika, że ma identyczny problem, powinien wystarczyć preparat. Jeżeli w późniejszym czasie problem będzie się powtarzał trzeba będzie znaleźć inną przyczynę. Polecam wietrzyć jak najczęściej, nie sugerować się tym, że jest zima czy pada deszcz.
  9. Krytykuje Pan system, którego Pan nie zna. Płyta ma chłonąć wilgoć z przegrody, a następnie odparowuje ją do wewnątrz. Oczywiste jest, że bez wentylacji poziom wilgoci będzie wzrastał. Jest to całkowicie paroprzepuszczlna płyta dzięki czemu nie ma ryzyka, że w przegrodzie będzie gromadzić się woda.
  10. Racja, mój błąd. Osobiści polecam środek na pleśń PS50. Podczas wykonawstwa używamy zawsze tego preparatu. Polecam zająć się tym jak najszybciej ponieważ na chwilę obecną problem jest na powierzchni, ale z biegiem czasu grzyb będzie wnikał coraz głębiej i trzeba się będzie pozbyć uszkodzonych tynków.
  11. W przypadku stosowania materiałów paroizolacyjnych problem z wilgocią będzie się zawsze pojawiał. Rozwiązaniem mogą okazać się hydroaktywne płyty ociepleniowe montowane od wewnątrz. Zasada działania - przejęcie wilgoci z powierzchni i wnętrza ścian/sufitów i odparowanie do wnętrza pomieszczenia. Wysokie pH uniemożliwia rozwój pleśni. Przykładem takiego systemu jest Sensec.
  12. Witam, problemem jest niewentylowana wilgoć plus para wodna, która przy tak dużej różnicy temperatur (wewnątrz/zenątrz) wykrapla się wewnątrz ścian. Proponuję zapoznać się z hydroaktywnym systemem dociepleń ścian - na przykład Sensec. Dzięki takiemu rozwiązaniu ściany będą ciepłe i suche. Zasada działania takiego systemu jest prosta - dzięki temu, że jest otwarty dyfuzyjnie, transportuje wilgoć ze ściany do wnętrza mieszkania, wysokie pH uniemożliwia porost grzyba. Dodatkowy plus - ciepłe ściany.
  13. Dzień dobry, najczęściej przyczyną wilgoci są nieprawidłowo ocieplone ściany lub brak hydroizolacji fundamentów. Jeżeli przy regularnym wietrzeniu problem wilgoci i pleśni się nasila, należałoby poznać przyczynę zawilgocenia ścian. W przypadku kiedy wilgoć jest podciągana kapilarnie z fundamentów, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie poziomej przepony na fundamentach. Kolejnym powodem powstawania wilgoci może być wykraplanie się wody w ścianach (winne jest nieprawidłowe ocieplenie budynku, brak ocieplenia lub stosowanie powłok malarskich, które nie przepuszczają pary wodnej). Zastosowanie środków chemicznych - przeciwgrzybicznych, jest rozwiązaniem chwilowym. Problem zniknie tylko na chwilę. Proponuję zastosowanie hydroaktywnego systemu dociepleń od wewnątrz. Aktywne kapilarnie, paroprzepuszczalne płyty poprawiają termoizolację ścian, przejmują wilgoć ze ścian, uniemożliwiają rozwój pleśni. Przykładem takiego systemu jest Sensec.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...