Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

riverplate

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez riverplate

  1. Kontynuując wątek bo mam jeszcze wątpliwości odnośnie pozwoleń na budowę/zgłoszenia. Jeśli dom jest w trakcie budowy, budowany na zgłoszenie a nie pnb, a instalacja nie była uwzględniona w pierwotnym projekcie to wymagane będzie pozwolenie na budowę czy tylko zgłoszenie? Od poprzedniego roku zmieniło się prawo i nie trzeba pozwoleń na budowę domków jednorodzinnych. I jak to będzie z instalacją wewnętrzną i zewnętrzną?
  2. Dzięki za szybką i merytoryczną odpowiedź. Hm czyli za co firma chciała ode mnie 800 zł jeśli chodzi o UDT? Skoro 250 to koszt dwóch lat, a km. w moim przypadku będzie tyle co kot napłakał. Czyli to tak naprawdę koszt do kolejnej rewizji, potem kolejne 250 za nastepne 2 lata? Jaka jest logika firmy oferującej instalację w tym, że odradza mi UDT? Skoro potem i tak trzeba robić rewizję to generuje tylko problemy.
  3. Przebiłem się przez wiele stron tego tematu. Sporo już wiem, ale mimo wszystko chcę żeby ktoś to poukładał. Chcę kupić własny zbiornik 2700 l, jestem zdecydowany na kupno, a nie dzierżawę tylko mam problem z formalnościami. Co firma to dostaję inne info. Jak to jest jednoznacznie jest? 1. Czy instalację do domku jednorodzinnego muszę zgłaszać w UDT? Jeśli tak to jakie są koszta? W ostatniej ofercie jednej z podlaskich firm powiedziano mi, że nie muszę zgłaszać do UDT - nic się nie stanie. Podobno ich pracownik, ma uprawnienia i sprawdzi szczelność. Zgłoszenie kosztuje podobno ok 800 zł. 2. Jeśli nie zgłoszę to co z przeglądami? Wymagane są co 2 lata? Do tego rewizje zewnętrzne i wewnętrzne, z tego co czytałem na stronie UDT co 5lat dla naziemnych i 10 podziemnych gdy jest ochrona katodowa. Urzędnik zrobi rewizję, jeśli zbiornik nie będzie wcześniej zgłoszony? Pogubiłem się już w tym co czytam w internecie, a w tym co proponują firmy. Nie będzie problemu z tym, że najpierw zostanie zainstalowany zbiornik, a w międzyczasie będzie robiony projekt i zgłaszany do starostwa - takie patenty też mi proponowano? Wg tego co ja wyczytałem z tego wątku kolejność powinna być taka: 1. Negocjacje z firmą, akceptacja umowy i podpisanie. 2. Wykonanie projektu. 3. Zgłoszenie do starostwa. 4. otrzymanie decyzji (może być negatywna?) 5. montaż, tankowanie i udt - jeśli być musi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...