Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

macieksi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

macieksi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Gdyby czasami nie ten zapach, to czy ecoperla mmx byłaby odpowiednia?
  2. Dzień dobry, Proszę o radę w celu wybrania stacji uzdatniające wodę + zmiękczacz. Dane wejściowe: - Dom jednorodzinny - Chotomów, ujęcie własne - studnia głębinowa: 15m głęboka, lustro wody 2-3m. - zestaw hydroforowy: SQE 3-65 Grundfos - pakiet stałego ciśnienia - oczyszczalnia biologiczna oraz oddzielna studnia chłonna na ewentualne popłuczyny - liczba osób 2+1 - miesięczne zużycie: szacuje na 6-7m3/mc - miejsce w pomieszczeniu gospodarczym na stacje jest zapewnione. Czasami staje się wyczuwalny siarkowodór, dlatego chciałbym by stacja była z napowietrzaniem. Szukam urządzenia trwałego i niezawodnego oraz instalatora z mazowieckiego, który to wszystko zepnie w całość Wyniki badań: Z góry dzięki!
  3. Rozumiem, że to kWh a nie kW. 6700kWh na 96m2 to bardzo zły wynik jak na takie ocieplenie. Wychodzi ok 70kWh/m2/rok. Przy takim domu powinno wyjść ok 30kWh/m2/rok. Moim zdaniem musisz mieć gdzieś duże straty.
  4. Witam, Poszukuje sprawdzonej firmy do wykonania jastrychu cementowego z włóknami na ogrzewaniu podłogowym. Okolice Legionowa. Z góry dziękuje
  5. Grzanie kablami oraz elektryczne przepływówki dla CWU będzie nadal możliwe ale ze współpracą z OZE np. fotowoltaiką. Zamiast współczynnika nakładu dla en.elektrycznej w=3 będzie zastosowany współczynnik w=0,7 (może nawet zmienią na w=0 dla PV wtedy wytyczne na WT2021 będzie można osiągnąć bez trudu).
  6. Obecnie współczynnik nakładu dla fotowoltaiki to 0,7. Więc ogrzewanie CO i CWU z COP=1 z PV jest możliwe. Słyszałem, że pracują by ten współczynnik był 0.
  7. Witam, Do grzejących kablami: Jakie macie napięcie z ZE. Sprawdzałem u siebie i jest 204-207V. Czy w tym wypadku kable będą pracowały z mniejszą mocą niż nominalna, niż przy 220-230V? Jeżeli tak, to trzeba ten fakt uwzględniać przy doborze kabli. pozdr
  8. Do M.A.G: a ile wyszło ci te OZC (dla tych dwóch skrajnych przypadków) a ile wyszło Ci w realu, po sezonie grzewczym?
  9. 7500kWh na dom o powierzchni użytkowej 118m2 to trochę dużo i takie ocieplenie. Jak to się ma do OZC?
  10. tak, planowane jest grzanie w 2 taryfach (kable grzejne) + w okresach przejsciowych klimatyzatorami split Gree u-crown.
  11. Z obliczeń OZC wychodzi ok 29kWh/m2/rok, projektowane obciążenie cieplne ok 5kW, po podłogach ok 195m2. Po analizie doszedłem do wniosku, że w moim przypadku lebszy bedzie przepływowy, a 24kW wynika z tego, że ma obsłużyć też wannę w sensownym czasie 11l/min (delta 40K).
  12. Witam, Zamierzam mieć dom, w którym wszystko będzie na prąd (CWU - przepływowy 24kW, elektryczne kable w wylewce 12kW, indukcja 7kW, pompa głębinowa 2kW, odkurzacz centralny 2-3kW, piekarnik, zmywarka, mikrofala po 2kW itd). Pytanie moje jest takie: Jaka będzie właściwa moc przyłączeniowa, czy 40kW jest OK. Jakie są wasze doświadczenia? z góry dziękuje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...