Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

84lukasz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O 84lukasz

  • Urodziny 03.02.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zabrze
  • Kod pocztowy
    41-819
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

84lukasz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Super, dzięki za rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam Łukasz
  2. Powoli zmierzamy do sedna Czyli dla bliźniaka na jednej działce nie jest potrzebna ściana NRO pomiędzy, nawet jeżeli będą to budynki w dwóch różnych technologiach ? Co w przypadku, gdy będę chciał podzielić działkę po postawieniu obydwu budynków ? Dzięki za pomoc.
  3. Chodzi o postawienie takiego domku na jednej działce. BTW, dlaczego przy dwóch działkach byłoby to niemożliwe? Plan zagospodarowania dopuszcza zabudowę w granicy działki. Przecież tradycyjne domy można tak łączyć, a napisałeś, że minimalna odległość to 3/4 m ? Ścianę oddzielenia pożarowego przy tradycji też się chyba wykonuje ?
  4. Witam Czy można postawić bliźniaka w 2-ch różnych technologiach wykonania ? 1 połówka - szkielet, druga tradycyjna. Rozumiem, że to 2 odbrębne budynki i na chłopski rozum technologia nie ma tu znaczenia, ale jak jest naprawdę ? Czy prawo budowlane mówi coś o technologii wykonania ? Jeśli nic nie mówi, to jakie problemy wynikną w praktyce ? Pozdrawiam, Łukasz
  5. Tak, tylko ja całe życie mieszkam na zasobach spółdzielni, mam CO miejskie i tak naprawdę nie mam pojęcia ile i za co płacę... Nie mam żadnych doświadczeń z ogrzewaniem gazowym i ciężko mi nawet strzelać jaki to rząd wielkości, ile w nowym, ocieplonym budynku "normalny człowiek" tego zużywa..
  6. Jakich informacji więcej potrzeba ? Nie muszę znać dokładnych liczb tylko rząd wielkości.
  7. Witam Jestem nowy na forum, więc wybaczcie, jeśli piszę w złym dziale. Mieszkam w 2-pokojowym mieszkaniu (wielka płyta), gdzie zżerają nas opłaty (około 1000 zł miesięcznie z mediami). Stąd pomysł, by zmienić mieszkanie na nowe, bezczynszowe. Na oku mamy mieszkanie w całkowicie nowym budynku - 50m2, ogrzewanie + ciepła woda gazowe (gaz z rurociągu miejskiego). Pewnie niektórzy z Was mieszkają w podobnych warunkach. Czy jesteście w stanie powiedzieć, jak kształtują się koszty miesięczne za media w tego typu budynku (2 osoby) ? Do tego dochodzą koszty funduszu remontowego, na jakim poziomie jest on przeważnie ustalany w nowych budynkach ? Budynki, w którym chciałbym kupić mieszkanie niestety są w trakcie budowy więc nie jestem w stanie pójść do kogoś i po prostu spytać. Dzięki z góry za pomoc. Łukasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...