Meon
Użytkownicy-
Liczba zawartości
59 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Meon's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Płytki w garażu - klej nie mrozoodporny. Jest możliwość odpadnięcia?
Meon odpowiedział Meon → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ja tylko chcę wiedzieć, czy klej po wyschnięciu należy zagruntować przed położeniem kolejnej warstwy, czy kłaść bez gruntowania O tym że poprawnie jest wzmocnić pęknięcia siatką i cienką warstwą kleju wiem od gościa, który całe życie kładzie płytki Niestety przez kilka dni nie mam jak się z nim skontaktować i zapytać o ten szczegół . -
Płytki w garażu - klej nie mrozoodporny. Jest możliwość odpadnięcia?
Meon odpowiedział Meon → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ok, zafuguję epoksydową fugą. Kupiłem najdroższy klej elastyczny, mrozo, wodo i wszystko odporny Od miejsca gdzie samochód będzie stał, aż do wjazdu będę pracował z tym klejem. Znalazłem jeszcze kilka pęknięć posadzki, za namową glazurnika zagruntowałem to miejsce i minimalną grubością przykleiłem siatkę, czekam do wyschnięcia. Na to pójdzie pewnie jeszcze jedna siatka i dopiero płytki. W każdym bądź radzie nie dopytałem, czy miejsce wzmocnione klejem do płytek i siatką po wyschnięciu należy jeszcze raz przegruntować? -
Płytki w garażu - klej nie mrozoodporny. Jest możliwość odpadnięcia?
Meon odpowiedział Meon → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Słuchajcie - nie chodziło mi tu o oszczędność. Inaczej olalbym siatkę. Sprzedawca polecił i tak wyszło. Na resztę garażu kupię już lepszy klej. Ogólnie chodziło mi o to czy ma ktoś doświadczenia z takim czymś. Może zagruntować czymś fugi, aby nie wchodziła woda do środka? -
Witam, wziąłem się za płytowanie wolno stojącego garażu. Płytki 60x30. Zacząłem mrozoodpornym Mapeiem. Skończył się w składzie i kupiłem taki oto klej: http://euromix.com.pl/produkty/ex-1-01/. Cena praktycznie ta sama, sprzedający polecił a ja nie popatrzyłem na etykietę. Teraz w połowie garażu widzę że nie ma od aprobaty mrozoodporny. Jako że podłoga miała drobne pęknięcia, to po całości pod płytki daję siatkę (taką jak do ociepleń). Moje pytanie jednak brzmi: Czy ten klej przetrwa mrozy wewnątrz garażu? Będzie nie ogrzewany. Pytałem znajomego glazurnika, stwierdził że wszystkie są na bazie cementu i wszystkie są mrozoodporne jak tylko dobrze wyschną przed mrozami. Jest to racja i nie zawracać sobie tym głowy, czy drugą połowę garażu wypłytkować np tym? http://euromix.com.pl/produkty/ex-1-02/ Proszę o wypowiedź osób, które mają doświadczenie z płytkami, nie tylko teoretyczne ale także praktyczne i wiedzą co i kiedy odpadnie. Boję się ze nieświadomie przez niedopatrzenie narobiłem sobie bajzlu i straty kilku tys. zł na płytki. Co powiecie na to?
-
Płyty OSB na strychu. Bezpośrednio na jętki i wełnę?
Meon odpowiedział Meon → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Wełna już jest położona zwykła. Tak więc tyle ile ludzi, tyle opinii Pod jednym pomieszczeniem mam łazienkę, jednak jest dobrze izolowana folią nad płytami i ma wentylację mechaniczną. Ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?- 7 odpowiedzi
-
- bezpośrednio
- jętki
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, muszę ogarnąć strych, a mianowicie wyłożyć go płytami osb. Poddasze mam standardowo - patrząc od dołu do góry: płyty gk, folię isover, 15 + 15cm wełny na przekładkę. Na strychu mam jętki a pomiędzy nimi właśnie jedna warstwa wełny. Wełna wchodzi może z 2-3 cm pod jętki. Tzn one wystają nad wełnę Teraz chciałbym po prostu całość wyłożyć płytami OSB nad wełną. Myślałem, że mogę po prostu tak zrobić, jednak czytając internety natknąłem się na opinie, że: -trzeba zrobić lukę pomiędzy wełną a płytami osb (jakieś dodatkowe łaty na jętki) -trzeba dać folię pod osb -trzeba robić luki pomiędzy płytami.. Czy cokolwiek z tego to prawda? Jeśli tak to co, jeśli nie, to macie jakieś rady dot mojej pracy? Pozdrawiam i z góry dziękuję!!
- 7 odpowiedzi
-
- bezpośrednio
- jętki
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, jako że zmieniłem okna w kotłowni na plastikowe, a była to jedyna wentylacja tajże kotłowni, to postanowiłem pod skosem wykonać otwór na zewnątrz do wentylacji. Ma on średnicę 120, jednak kratka i rura to 100. Poprowadziłem ją idealnie pod kociołek i zakończyłem przy wentylatorze, aby niepotrzebnie nie wychładzać całej piwnicy (tam mam kotłownię). Wygląda to tak jak w załączniku. Nie jest szczelnie, rura jest po prostu nałożona są kilkumilimetrowe szpary. Z rury naprawdę bardzo czuć powietrze z dworu, nawet jak jest nałożona. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Dodam, że zarówno w kotłowni jak i na korytarzu mam czujniki czadu. Drzwi do kotłowni nie są jakoś specjalnie szczelne. Naprawdę o brak tlenu jednak nie ma się co martwić, z tego wieje jak szalone Kociołek to SKAMP PV 13. Ma ktoś też podobne rozwiązanie? Spalam aktualnie ok 10kg ekogroszku dobowo, dom ok 130mk2. Dużo? Mało?
-
Skorzystam z mojego schematu. Zawory trójdrożne mogę takie użyć: ZAWÓR MIESZAJĄCY 3 DROGOWY 1'' Cal Herz q4? Na allegro za 98zł. Do tego jakiej wydajności pompy użyć? Planuję kupić 3x IBO BETA 25/40/180, czy może 3x IBO BETA 25/60/180? Chcę aby zestaw działał przy użyciu jak najmniejszej ilości prądu. Może być PEX firmy INVENA? Czy dopłacić za Wavin? Rozdzielacz od podłogówki ma na powrocie wyjście 3/4 cala. Mogę dać przejściówkę na 1" i będzie to działać bez problemu? Jakie termometry kupić?
- 5 odpowiedzi
-
- cwu.
- instalacji
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Na poddaszu już wiszą grzejniki, jednak jeszcze nie są do niczego podłączone Po prostu rury PEX pospuszczane do piwnicy.
- 5 odpowiedzi
-
- cwu.
- instalacji
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Przepraszam, widzę że schemat za mały się zrobił. Czyli po odpaleniu pieca po prostu podłączam pompki do prądu i cały czas mają działać aż piec zgaśnie? Termometr na wyjściu z kotła w dobrym miejscu? Jakiej mocy powinny być pompy CWU oraz ta na grzejniki (które będą posiadały termostaty)? Bo w rozdzielaczu na 7 sekcji już jest pompa pewnie dobrze dopasowana. Jakiej mocy pompa kotłowa? Zawory trójdrożne mogę założyć normalne, bez siłownika i ręcznie ustawić raz a porządnie? Jaka temperatura powrotu powinna być ustawiona na zaworze 3 drożnym? Ponieważ widziałem tylko takie z regulacją 0-50st. Najzwyklejsze zawory zwrotne ze sprężynką będą ok w moim układzie? Przepraszam za multum pytań - chcę zrobić instalację raz a dobrze! Pewnie jeszcze będzie ich dużo (pytań) ... Dzięki!
- 5 odpowiedzi
-
- cwu.
- instalacji
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, nadszedł czas na robienie instalacji CO. Po przeczytaniu setek stron mam pewne wątpliwości. Wszystko można zrobić na tysiąc sposobów, każdy z nich będzie pewnie działał. Jednak mi zależy na naprawdę jak najdłuższym i bezproblemowym użytkowaniu, z możliwie najmniejszymi przeróbkami w przyszłości. A więc od początku. Póki co chcę zamontować zwykły kocioł zasypowy Rakoczy 17kw. Domek 180m2, bardzo mocno ocieplony. Parter podłogówka + grzejnik w jednym pokoju i dodatkowa drabinka w łazience, piętro tylko grzejniki(4szt + druga drabinka). Kotłowia w piwnicy. Jednak z samego początku nowego roku będę się starał u mnie w gminie o dotację na piec pelletowy 5 klasy. Tak więc zasypowy tylko przejściowo. Aktualnie mam z wszystkich grzejników PEXami podciągnięte osobne rury prościutko do piwnicy, zaizolowane w ścianach, bez zbędnych łączeń. Podłogówkę planuję zrobić na takim rozdzielaczu: Wersja z 7 obiegami, w przyszłości planuję dokupić siłowniki automatyczne oraz sterowniki pokojowe. Bojler CWU ma mieć 140 litrów, oraz myślałem o połączeniu grawitacyjnym (w razie potrzeby z możliwością dołączenia pompki). Instalację w piwnicy (aż do bojlera, rozdzielacza podłogówki oraz do wszytkich pexów z grzejników) planuję robić z rur 1", czarych, zaizolowanych. Mam ich w nadmiarze. Teraz pozostaje kewstia połączenia tego wszystkiego do kupy. Pomagał będzie mi bracik, który już nie jedną instalację wykonał, jednak moja jest pierwsza "trochę" bardziej skomplikowana. Rozdzielacz podłogówki ma w sobie zawór mieszający, do grzejników oraz CWU mogę puścić wodę bezpośrednio z kotła (ew grzejniki przez zawór 3dr ustawiony na powiedzmy 45st). Później aby chronić kocioł (mówię o tym w przyszłości, ponieważ obecny i tak idzie na złom) mogę dodać pompę kotłową i na powrót ustawić odpowiednią temperaturę. Mogę też zrobić to za pomocą zaworu 4dr. Czyli do CWU puszczam bezpośrednio z pieca, na grzejniki przez zawór 4dr (ochrona powrotu), podłogówka przez zarór 3dr (ten z kompletu z rozdzielaczem). Wszyscy doradzają mi jednak wersję z pompą kotłową, naszkicowałem sobie taki schemacik: Co o tym myślicie? Będę miał zasilanie UPS w razie braku prądu. Póki co planuję zrobić bez żadnej automatyki i żadnych sterowników. Zadziała to?
- 5 odpowiedzi
-
- cwu.
- instalacji
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mi sie tylko wydaje, wy jesciescie fachowcy i dlatego pytam
-
Ogladalem to, jednak wydaje mi sie na chlopski rozum, ze tak bedzie zaciekac woda pomiedzy blacha a dachowka.. Nie ma tam zadnego szczelnego polaczenia.
-
A jak potem uszczelnic pomiedzy blacha, a dachowka? Chyba ze woda dolem leci po blaszce i potem folii?
-
Witam, remontuję sobie daszek w dobudówce. Były stare dachówki cementowe, będą piękne nowe, ceramiczne. Jednak dach zaczyna się od ściany budynku, i nie umiem rozkminić jak to uszczelnić, aby nie zaciekało. Ściana jesr ocieplona styropianem. Gość u którego kupuję materiały polecił mi blachę, którą wygnie tak aby ok 1cm wchodził do styro z góry, później wygięcie na dachówki. Jednak dachówki mają garba, i myślę że będzie tam luka z dołu. Druga opcja którą mi poleca jest taki materiał giętki, samioprzylepny, który klei się na dachówkę, ścianę, i dodatkowo na ścianie przykręca się listwą aluminiową. Jednak jest to metoda kilkukrotnie droższa. Co robilibyście w moim przypadku? Pozdrawiam.