Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marioosh2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marioosh2

  1. Mam w kuchni połączonej z salonem dwa otwory wentylacyjne. Czy ma znaczenie do którego podłączę okap z wyciągiem ? Mam taką sytuację, że puszczenie mocniejszego wyciągu powoduje nawiew z drugiego otworu. Dopiero uchylenie okna powoduje, że nie wieje. Nawiewniki w oknach mam wszystkie otwarte. Możliwe, że podłączyłem okap do niewłaściwego otworu ?
  2. Odświeżę temat... Ściana z pustaka ceramicznego (porotherm), otynkowane, położone gładzie. Otwór do łazienki wykonany na drzwi 80, potrzebuję zwęzić na 70. Jak to zrobić ? [ATTACH=CONFIG]370898[/ATTACH] Myślałem, żeby na płasko na zaprawie przykleić kawałki kostek z betonu komórkowego, a później dla wzmocnienia wpuścić długie kołki ramowe... [ATTACH=CONFIG]370899[/ATTACH]
  3. ok, rozumiem - czyli na desce przykręconej do profili to można zamontować. dziękuję.
  4. Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. W tej chwili na ścianie za mającą powstać ścianką pod prysznic mam wyprowadzenia wody ciepłej i zimnej. Jak to przenieść na ściankę. Chciałbym zainstalować normalną baterię naścienną, którą w normalnej sytuacji wkręca się na krzywkach. Jak to zrobić, żeby było mocne i te rurki się nie ruszały itd ??? Instalacja jest z rurek pex zakończona metalowym wyprowadzeniem 1/2cala. Znalazłem taką płytkę i pewnie to trzeba jakoś zamocować, tylko jak to zrobić? Do profili jakoś zamontować, czy do ściany ??? Proszę o pomoc.
  5. A jakie profile beda ok do takiej zabudowy 50 czy 75 ?
  6. Czy profile wystarcza standardowe, czy te z blachy 2mm (UA) ? Reszta ścian - mam tynk gipsowy maszynowy wykończony na ostro - czy wystarczy to mocno zagruntowac czy też folie po całości ? Z tą płytą OSB nie pomyślałem. Nie można w ogóle zamiast płyt kg dać tej osb ? Tak się robi ? Osb chyba mocniejsza od płyty kg...
  7. Witam, Zrobiłem sobie projekt łazienki jak na poniższym rysunku (również pod linkiem: https://s9.postimg.org/h1h11oq8f/sketch.png). Doświadczenie z profilami i zabudową z płyt już jakieś mam, ale nigdy nic w łazience nie robiłem. Wiem właściwie tylko tyle, że płyty oczywiście zielone wodoodporne. Natomiast nie mam pewności co do profili. Czy przy tym co na obrazku (tzn. zabudowie miejsca na prysznic i pociągnięcie zabudowy stelaża, żeby wyszła taka półka) trzeba użyć jakichś wzmacnianych profili ? Czytałem też, że można/trzeba dawać płyty podwójnie (żeby było mocniejsze) - czy to jest konieczne np. przy tym prysznicu ? Nie chciałbym tracić jeszcze więcej miejsca, już trochę tą półką zmniejszam łazienkę. Mam też sporą wątpliwość, czy na ściankę pod prysznic jako pierwsze zamontować profile pionowe do sufitu, a potem podwieszany sufit (otaczając tą ściankę sufitem), czy najpierw zrobić podwieszany sufit i dopiero do tego podwieszanego sufitu zamocować ściankę ? Inna sprawa to izolacja: czy trzeba malować folią w płynie tą zabudowę z płyt, czy wystarczy zagruntować ?? Dziękuję z góry za wskazówki.
  8. Dziękuję serdecznie! Wykorzystałem formy do ciasta, żeby podłożyć pod grzejnik )
  9. Na czas wykańczania ścian chciałbym odłączyć grzejniki. Jak to zrobić ? Z dołu są dwie rurki. Pod nakrętkami jest wejście na inbus. Jak się za to zabrać, żeby nie popsuć? Zawory na rozdzielniku mam pozakręcane wlot i wylot. Mam coś takiego jak na obrazku:
  10. Ostatecznie zrobiłem to w ten sposób. Nie łączyłem profili pchełkami itp. Dwa profile i płyty. Górny profil dałem z grubszej blachy, żeby konstrukcja była sztywniejsza. Dolny profil jest jeszcze przymocowany do ściany za pomocą profili UD. W przekroju konstrukcja ma 8cm szerokości i 10 cm wysokości. Zobaczymy czy się to sprawdzi, ale sprawia wrażenie solidnej. Byle nie pękało przy suficie, bo tego się można obawiać.
  11. Witam. Muszę przeprowadzić rurki PEX z wodą*ciepłą i zimną za piekarnikiem. Czym je odizolować od wysokiej temperatury ? W sumie nie wiem, jaka może być temperatura z tyłu szafki piekarnika... chyba też nie jakaś mega wysoka. Miałem pomysł, że dam po prostu kawałek płyty karton-gips.
  12. A czy jest taka opcja, żeby zrobić szerszy "pasek" tego maskowania, użyć do tego profilu CD60 i na sztywno go przykręcić do sufitu na wieszakach ES. Może nawet dać jeszcze drugi profil CD60 wyżej. Czy to ma sens i czy te esy nie są za grube, żeby przeszkadzały w montażu płyty ? Obrazek poniżej.
  13. Witam. Czy ktoś może pomóc jak poskładać profile ud / cd (może jeszcze jakieś inne), żeby uzyskać stabilną konstrukcję do zamaskowania karnisza jak na poniższym obrazku Wymyśliłem na razie, że przykręcam profil ud do sufitu, do niego po bokach płyty i na dole daje też profil ud naprzeciwko tego od sufitu. Uzyskuje takie maskowanie szerokości ok. 5cm. Jedyny minus - to będzie wisieć tylko na tym jednym prfilu ud...
  14. A gdybym, tak jak wspomniałem zamiast dwóch grzejników przy oknie balkonowym zostawił jeden, a drugi dał pod okno w kuchni. Myślicie, że będzie OK ? Estetyczniej będzie i może wystarczająco. Wyprowadzenie na drugi grzejnik bym zostawił na wszelki wypadek. Takie rozwiąznie chodzi mi po głowie... Czy w takim rozwiązniu muszę zwiększyć moc tego jednego grzejnika przy balkonie, czy wystarczy, że ten ubytek mocy uzupełni grzejnik w części kuchni pod oknem i to ciepło się jakoś w miarę rozłoży ?
  15. Salon z kuchnią jak na obrazku poniżej. W projekcie są dwa grzejniki, ale nie do końca jestem przekonany, czy to będzie wystarczające. Powierzchnia całości to około 30m2, okno balkonowe - trzy skrzydła do ziemi, budynek z pustaka max, ocieplony. Zastanawiam się, czy nie dołożyć jeszcze jednego grzejnika zwłaszcza, że jest to ściana zewnętrzna. Czy to przesada ? Myślałem też żeby może jeden grzejnik spod okna balkonowego przełożyć pod okno w kuchni. Prosze o radę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...