Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pan Lukasz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pan Lukasz

  1. Zastanawiam się jak urządzić taką przestrzeń? Czy w ogóle ma sens robić taką małą garderobę czy nie lepiej szafę w zabudowie?
  2. Cześć, mam możliwość wydzielenia w pokoju garderoby 1,8m x 1,8m. Nie mam tylko pojęcia o aranżowaniu przestrzeni: czy takie wymiary będą możliwe do wykorzystania w jakiś sensowny sposób? Może ktoś z Was ma taką garderobę i podzieli się doświadczeniami? pozdrawiam Łukasz.
  3. Witam, mam następującą sytuację: w pół roku po zainstalowaniu pieca przez przedstawiciela firmy Dworek Olkusz doszło do zalania piwnicy w której ów piec miałem zainstalowany. Oberwanie chmury, ściana deszczu, i stało się nieszczęście. Dom oczywiście ubezpieczony, w Ergo Hestii, więc myślałem że sprawa jest prosta. Nic bardziej mylnego. Po zgłoszeniu Ergo Hestia zrzuciła na mnie znalezienie fachowca, który wyceni straty poprzez wykonanie ekspertyzy. A ja na swoim terenie powiatu Zawierciańskiego nie mogę znaleźć nikogo takiego. I tutaj wkracza forum muratora: czy ktoś z Was borykał się z podobnym problemem? Może ktoś z Was może polecić kogoś, kto wykona taką ekspertyzę w województwie Śląskim bądź w pobliżu województwa? Będę wdzięczny, bo jestem totalnie w kropce pozdrawiam Łukasz
  4. Chodzi o instalację grawitacyjną i chyba faktycznie najbardziej estetyczne będą kratki z żaluzją. Nawet nie wiedziałem, że takie są dlatego dziękuję za podpowiedź. pozdrawiam Łukasz.
  5. Cześć, powoli kończę mój kominek i pozostała mi kwestia zakończenia kanału nawiewnego w sypialniach. Anemostaty pozwalają na regulację dopływu ciepłego powietrza do pomieszczenia ale są najzwyczajniej w świecie brzydkie. Kratki nawiewne są w różnych wzorach ale brak im możliwości regulacji. Czy to jedyne różnice między nimi? Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie? pozdrawiam Łukasz.
  6. Cześć, zdecydowałem się na zakup drzwi sosnowych, surowych z firmy Drew-Holtz. Cenowo bardzo fajnie, dostałem od lokalnego sprzedawcy jeszcze niezły upust. Teraz stoję przed dylematem jak takie drzwi pomalować. Na forum znalazłem informację o technikach malowania, jednak dalej zastanawiam się jaki lakier wybrać. Idealnie by było, gdyby drzwi wyszły mi nie tyle białe, co bielone: czyli z widoczną strukturą drewna. Zastanawiam się nad lakierobejcą z drewno-chronu (kolor dąb bielony), lazurem do wnętrza z tej samej firmy (biały kremowy) albo lakierem akrylowym z Vidaruna (ma w sumie najwięcej różnych rodzajów kolorów i na pewno bym coś stamtąd wybrał). Czy ktoś stał przed takimi dylematami i może pomóc w wyborze? Macie jakieś doświadczenia w tej materii? pozdrawiam Łukasz.
  7. Cześć Forumowicze, mam problem z wyborem producenta drzwi wewnętrznych. Problemem w gruncie rzeczy są nietypowe wymiary otworów drzwiowych (remontuje stary dom): 193x91cm oraz 190x91cm. DRE odpisało mi, że w takich rozmiarach nic nie są w stanie zaproponować. Kilku lokalnych producentów miało dać znać i kontakt się urwał. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia na tym polu i może kogoś polecić? W rachubę wchodzą także drzwi drewniane. Będę wdzięczny za pomoc pozdrawiam, Łukasz.
  8. Cześć, powoli przymierzam się do obudowywania mojego kominka. Sęk w tym, że po podliczeniu kosztów obudowa z kamienia naturalnego definitywnie odpada. Znajomy podsunął mi pomysł obudowy z konglomeratu. Nie jestem jednak pewien, czy takie rozwiązanie się w ogóle sprawdzi przy - jakby nie było - nagrzanym kominku? Zwykle przecież z konglomeratu robi się parapety i blaty kuchenne a nie kominki. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie? Będę wdzięczny za informacje
  9. Prawda jest taka, że gdyby nie Wyborcza, to Fundusz dalej wesoło milczałby na temat programu. Z treści "sprostowania" z głównej strony funduszu rozumiem, że prawdopodobnie w związku ze zgłoszeniem się tylko 10 wojewódzkich funduszy program nie zostanie uruchomiony. Ktoś ma podobne spostrzeżenia?
  10. Berthold61: już nie chodzi nawet o to, że program wygląda "średnio", bo jako inwestor dokonujący przebudowy domu przyjmę chętnie każde pieniądze, nawet 500 zł dofinansowania do wymiany źródła ciepła w domu, które oferuje moja gmina. Chodzi o to, że obecnie nie ma żadnych informacji dotyczących Rysia, a mamy już prawie maj. Jako osoba, która planując remont w grudniu ubiegłego roku liczyła na dofinansowanie inwestycji z programu RYŚ czuję się po prostu wystawiony do wiatru. Kolejny raz organy państwowe pokazują w jak niestabilnym i nieprzewidywalnym państwie żyjemy. I tyle.
  11. Mam podobny problem, co Abunia: chciałbym połozyć płytki ceglane albo klinkierowe na ścianie starego domu, która jest pokryta tynkiem cementowo-wapiennym. I tak się właśnie zastanawiam, czy to nie pospada mi ze ściany... Czy porobienie bruzd, impregnat i dobry klej zadziałają? W sumie położenie kilku płytek na próbę też jest dobrym pomysłem.
  12. Aktualizacja tematu, news wprost ze strony NFOSIWG: "Informujemy, że w wyniku naboru wniosków o udostępnienie środków bankom na udzielanie kredytów i dotacji na przedsięwzięcia realizowane w ramach programu „Ryś – termomodernizacja budynków jednorodzinnych”, do NFOŚiGW nie wpłynął wniosek od żadnego banku. Jednocześnie informujemy, że w wyniku naboru wniosków o udostępnienie środków wojewódzkim funduszom ochrony środowiska i gospodarki wodnej, do NFOŚiGW wpłynęły wnioski z 10 funduszy. O przyznaniu środków i podpisaniu umów udostępnienia poinformujemy w odrębnym komunikacie." Czyli czekamy dalej...
  13. Cześć, wziąłem się za remont budynku z lat 60-tych. Całkowicie podpiwniczony. Na parterze mam wylewki, na tych wylewkach legary drewniane około 14cm wysokie i na tych legarach drewniane, porządnie zaimpregnowane deski. Problem w tym, że wyglądają nieciekawie, dlatego postanowiłem na nich ułożyć panele. Ale do meritum: pod starymi deskami, w tej 14-centymetrowej przestrzeni między wylewką a deskami miałem wypełnienie izolujące z trocin pomieszanych z wapnem. Usunąłem to i chciałbym ułożyć styropian. Czy dawać do tego jakąś folię izolacyjną? Jeśli tak, to jaką? Będę wdzięczny za pomoc. Jestem początkującym samorobem i chciałem popełnić jak najmniej błędów - z Waszą pomocą jeśli można pozdrawiam Łukasz.
  14. Swoją drogą, jak można wyczytać na stronie Funduszu Ochrony Środowiska, przedłużono nabór banków do programu aż do 29.02 br Wcześniej deadline dla banków mijał 12.02. Jeśli dobrze rozumiem, skutkuje to przesunięciem w czasie faktycznego startu programu.
  15. Dzięki za odpowiedź! Problem w tym, że obecnie nie mam żadnego ogrzewania tam, a żeby zamieszkać muszę mieć. Z ociepleniem czekam na Rysia. Palników ekoenergii nie polecasz?
  16. Dzień dobry Forumowicze, mam przed sobą ważną decyzję dot. wyboru kotła na ekogroszek do układu otwartego. Dom z lat 60-tych, jeszcze nieocieplony ale w planach na 2016 jest ocieplenie, dwa piętra, w sumie około 140 mkw powierzchni użytkowej. Wybrałem firmę Defro - kocioł o mocy do 15kw. Tylko który? 1) Komfort Eko PZ czy 2) Komfort Eko Duo? czy 3) Komfort Eko Duo PZ ? Najważniejsza różnica między nimi to taka, że PZ spalają dodatkowo miał kwalifikowany przez podajnik. No i różnica w sterownikach i pojemności zbiornika. Czy szanowna brać forumowa jest mi w stanie wskazać jakieś inne różnice? Czy warto dawać więcej za numer 3 ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, pozdrawiam Łukasz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...