Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

witalis123

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

witalis123's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. U mnie od 15 listopada do dziś - 2300 kg. Pellet za 700zł ciemny i raczej nie za dobry. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż zima w tym roku była naprawdę słabiutka. Pozdrawiam
  2. Ze zmian, które zauważyłem to: - zwiększenie histerezy pieca do 30 st - można ustawić temperaturę startu pomp CO1 i CO2 - można ustawić ręcznie temperaturę obiegu CO1 i CO2 poniżej 30 st. - funkcja włączania wszystkich pomp na 30s przy starcie pieca - jeżeli dobrze pamiętam jest też możliwość podłączenia pokojowego czujnika temperatury, i w piecu się określa temperaturę pomieszczenia pewnie są też inne zmiany
  3. Witam, temat trochę ucichł a sezon grzewczy się zbliża i klimosz wypuścił nowy soft to sterownika RT16p do pobrania na ich stronie. Po ile płaciliście za pellety w tym sezonie? Ja osobiście 700zł/tona za pellet zza wschodniej granicy.
  4. co najwyżej spalanie by wzrosło Tu chodzi tylko o sam obieg kotłowy, o poprawne działanie grawitacji. Za zaworem 4d masz już pompy. Odwrotnie możesz nie zmieniać zaworu 4d i obiegu kotłowego, a po prostu wstawić tam pompę obiegową, która załączała by się poniżej określonej temperatury powrotu.
  5. Zawór 4d zmieniony oczywiście na większy (siłownik został ten sam, a zawór o mniejszej średnicy sprzedałem), pompy zostały te same, zmieniłem tylko średnice obiegu kotłowego, wyjście na instalacje zredukowano za zaworem na 1"
  6. Ja u siebie jestem po zmianie rur obiegu kotłowego z 28mm na 1,5", spalanie oczywiście spadło, ale nie o 40% . Realnie myślę 15-20%. Natomiast sam piec działa dużo stabilniej, szybciej się nagrzewa i przede wszystkim zawór 4d działa bardzo płynnie. Koszt materiałów do przeróbki wyniósł ok 1200 zł. Mam też pytanie, czy ktoś z was używa regulatora ciągu kominowego? Czy da się odczuć różnicę w spalaniu po zamontowaniu takowego?
  7. Wcześniej miałem 1 cal - bardzo malutki. Materiały do przeróbki kosztowały mnie ok. 700 zł. Ogólnie bardzo ważne jest aby w obiegu kotłowym było jak najmniej kolanek, oraz aby droga zasilanie -> powrót była jak najkrótsza.
  8. A jaką masz średnicę zaworu mieszającego??
  9. Czas otwarci to 120 sekund, ale tą wartość musisz spisać z siłownika mieszacza. A problemy z powrotem też miałem, rozwiązaniem była zmiana średnicy zaworu mieszającego oraz rur obiegu kotłowego na 6/4 cala. Oczywiście wszystko dobrze zaizolowane otuliną. Różnica między zasilaniem a powrotem to 5- 8 stopni.
  10. No mi spala do 18-22 kg przy takiej pogodzie, w zależności ile CWU idzie (dwoje małych dzieci). Ogólnie ilość do przełknięcia ale wiadomo, chciałoby się jeszcze mniej . W piecu zrobiłem małą modyfikację, tzn. wstawiłem blachę stalową w miejscu nad rusztem awaryjnym, oraz dwie cegły szamotowe pełne, co przełożyło się na spadek temperatury spalin o jakieś 25 stopni. Mam też pytanie, jak u was wygląda piec od środka? tzn. nalot jest czarny czy bardziej taki szary-brązowy?
  11. Podawanie 6s, przerwa 30s, wentylator 5%. Z którego roku masz kocioł? Na ile masz otwartą przesłonę na wentylatorze? Palisz w trybie auto czy PID?
  12. Z piecem bawiłem się dosyć długo, zanim doszedłem do dobrych ustawień. Na dzień dzisiejszy przy takiej pogodzie spala około 15-20 kg na dobę. temperatura w domu 23-24 stopnie. Pozdrawiam
  13. Witam Mam takie pytanie do posiadaczy pieców na pellet. Posiadam od grudnia zeszłego roku piec klimosza o mocy 15 kw. Instalacja mieszana (grzejniki + podłogówka) z zaworem czterodrogowym. Otóż martwi mnie wysokie spalanie, przy obecnej temperaturze powyżej 0 st C piec spala około 25-30 kg pelletu na dobe, przy czym dom jest jeszcze niezamieszkały o pow. 140m2, dobrze ocieplony. Temperatura jaką ustawiłem na termostacie pokojowy to 15 st. C. Moje ustawienia to podawnie 5s przerwa 35s wentylator 20%, piec pracuje w algorytmie PID (sterownik RT16 Klimosz Komfort). Piec po osiągnięcu zadanej temperatury (70st.) wygasza się i temperatura dochodzi jeszcze do ok. 75st (zajmuje to ok. 10-15min). Piec włącza się ponownie przy 62 st. Pompy CO pracują w trybie ciągłym, a po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniach przymyka zawory mieszające. I tu jest chyba problem, bo przy zamkniętym zaworze czterodrogowym piec stoi w czuwaniu średnio ok 1,5 h (moim zdaniem za mało). Temperatura w domu praktycznie jest stała, termostat daje sygnał żeby grzać od 1 do 2 razy na dobę. Piec załącza się kilkanaście razy na 24h, ogólnie pali się ładnie, bez spieków. Co waszym zdaniem muszę zrobić aby poprawić te spalanie (wydłużyć czas w którym piec jest wygaszony)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...