Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

emkor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

emkor's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

15

Reputacja

  1. Acha, mroźne powietrze z zewnątrz mieszało sie ze schłodzonym przez te nieizolowane przewody... Ile czasu może stać bez pracy instalacja, rekuperator? Czy 2 miesiące postoju ma wpływ na czystość i sprawność?
  2. Tak wygląda moja instalacja. Te zielone nie sa ocieplone. Do rekuperatora podłączone sa z ociepleniem.
  3. Na pewno to wystarczy? Specjalnie dla rekuperacji ocieplilem juz strych. Firma ktora montowała reku twierdzi teraz ze należy przenieść w cieplejsze miejsce... Aż sie boję co będzie jak przyjdą mrozy -20 -25 stopni... To chyba pod pierzynę będą mi kazali zabrać rekuperator
  4. Witam, trochę odgrzebie temat. Mam reku R400V. Chodził od marca bez uwag, cicho i sprawnie. Zmieniałem tylko filtry. Ale do pierwszego morozu, stanął gdy na dworze było -16. Okazało sie, że na wymienniku jest lód który zamarzł i zatrzymał wymiennik. Reku jest na strychu bez ogrzewania. Doczytalem na innych forach, ze minimalna temp to 5-8 stopni. Nie wiem ile bylo wtedy na strychu ale przy temp 0 stopni na strychu bylo 10. Mozliwe ze przy -16 spadlo poniżej minimalnej. Jak radzicie wstawić go do garażu który ma ogrzewanie? Czy od początku powinien być w garażu zamiast na strychu? Pozdrawiam
  5. Pochłaniacz - znaczy wyciąg? Prawie pod samym sufitem, może ze 20 cm poniżej sufitu (zarówno w łazience jak i kuchni). Ostatnio był spec ze spółdzielni i stwierdził, że im wyżej tym lepiej. Blok ocieplony, wygląda na jakieś 5-7 cm styropianu. Wentylatory z hygro-czujnikami...hmm...poszukam zaraz w necie.
  6. Witam, mam problem jak w temacie i szukam porady. Dotychczasowe działania - preparaty, malowanie, skrobanie, itp. - dawały tylko krótką poprawę i problem powracał. Ostatnio zastanawiałem sie nad ozonatorem, ale na forach doczytałem, że należy zlikwidować przyczynę występowania wilgoci dlatego postanowiłem opisać swój przypadek: - w pokojach czarne plamy pojawiają się na całej długości ściany nad oknami, ostatnio również po przeciwnej ścianie – przy meblach - w kuchni cała ściana z oknem - łazienka punktowo pół sufitu Nasze zwyczaje domowe wyglądają tak: - pranie co kilka dni (suszarka w łazience full + suszarka pokojowa), kupiliśmy elektryczny pochłaniacz wilgoci i uruchamiamy w pokoju na kilka godzin gdy pranie się suszy, - grzejemy ponieważ moje dziewczyny są ciepłolubne, w dzień i na noc przykręcam na lekkie grzanie, - gotowanie standard, w łazience prysznic 4 osoby/dzień - okna w ciągu dnia rozszczelnione , na noc zostaje 1-2 rozszczelnione - wietrzenie w rozumieniu otwieranie okien najczęściej w pozycji uchylone do góry - okna plastiki, drzwi wejściowe nowe MDF z uszczelką - mieszkanie na ostatnim piętrze blok lata `70 - wyciągi nie zatkane bo zgłaszałem i był kominiarz, Moje obserwacje: - w projekcie oraz w początku użytkowania rurki C.O. biegły nad oknami, pod sufitem – pewnie jakiś racjonalizator nakazał wyciąć i pozakładać w mieszkaniach odpowietrzniki przy grzejnikach. Przy dotyku cała ściana i sufit jest zimna i wilgotna - wyciąg raz wyciąga, przy wietrze przeciwnym wpycha powietrze do środka. Na innych blokach są założone wyciągi kierunkowe. Co mogę zrobić aby pozbyć się wilgoci? Z góry dziękuje za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...