Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paltriax

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O Paltriax

  • Urodziny 30.04.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Złocieniec
  • Kod pocztowy
    78-520
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Paltriax's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. witam dekarze zamontowali gąsiory na dwóch gradach i na oko laika (moje) coś jest nie tak, niektóre gąsiory dotykają grzbietów dachówek a miedzy innymi a dachówkami są duże szczeliny z dołu to wygląda jakby w niektórych miejscach nie dojechali dachówką do samej łaty kalenicowej czy to poprawny montaż ?
  2. Witam Jestem na etapie adaptacji projektu. W domku zaprojektowana wentylacja mechaniczna, w kotłownio-pralni, garażu i pom. gospodarczym grawitacyjna. Chciałbym przenieść kotłownię do pom. gospodarczego tam umieścić komin, dzięki temu pozbędę się szczelnych drzwi z pralni i zamontuje tam wywiew do mechanicznej.Czy myślicie, że to dobry pomysł czy może są jakieś minusy? https://www.fotosik.pl/zdjecie/02c0d8760727795d
  3. Witam Czytam , czytam więc czas popytać. Na oku domek przy rubinowej 3, czy jest możliwość tak go potermomodernizować, żeby warto było pójść w kable? Wydaje mi się, że problemem może być garaż w bryle co raczej niszczy sens płyty. Jak zmieścić się z tym nowym EP grzejąc tylko kablami czy klimatyzator zmniejszy EP?
  4. Chcę zrobić dach płaski 5 stopni, dlatego ściennej nie biorę pod uwagę. 160mm PUR to trochę za mały U, celuję w dachu tak 0.11. Cezary ile dałeś wełny pod swoją płytę i przy jakiej wilgotności punkt rosy masz na styku blachy w wełną?
  5. Cezary kiedyś wspominałeś, że znalazłeś firmę, która produkuje płyty warstwowe dachowe PUR grubsze niż 160mm , daj jakiś namiar jeśli jeszcze pamiętasz.
  6. Uszczelniałeś połączenia płyt dachowych między sobą? . Ja planuję dach płaski z płyt 5% i tak myślę o taśmach na połączeniach od góry i dołu płyty.
  7. witam Cezary Jestem już zdecydowany na płytę w dachu, wiesz już ile możesz dać wełny pod płytą, żeby się nie skraplało?
  8. Dzięki za wyjaśnienie. Mam pytanie jaka planujesz konstrukcję sufitu. Domyślam się, że będzie ruszt a do niego płyta. Z jakiego materiału planujesz ruszt czy będzie on samonośny rozpięty między ścianami czy podczepiony pod płytę GK. Nie mam pomysłu jak rozwiązać to u siebie.
  9. Jak dasz wełnę pod płytą to temperatura płyty się nie zmieni, ilość pary wodnej dochodzącej do spodu płyty też się nie zmieni to dlaczego uważasz, że przesuniesz punkt rosy, przecież to temperatura przy której wykrapla się para przy określonej temperaturze i określonym ciśnieniu. Dodając wełnę od spodu nie zmieniasz temperatury ani wilgotności przy spodzie płyty.
  10. Dziękuję za odpowiedź, dalej więc skupiam się na płycie na dach. Jedno tylko mi nie pasuje czy na pewno dokładając wełnę pod płytą przesuniesz punkt rosy? Mi się wydaje ,że będzie w tym samym miejscu, ponieważ temperatura płyty się nie zmieni. Punkt rosy zostałby przesunięty gdybyś dał ocieplenie nad płytą.
  11. Witam wszystkich Założyłem te konto, żeby uzyskać parę informacji na temat płyty warstwowej na dachu. Mam pytanie do ciebie Cezary orientujesz się jak wygląda sprawa akustyki takiej płyty na dachu. Czy będzie dobrze chronić wnętrze przed hałasem z zewnątrz np. deszcz. Będziesz stosował wełnę pod płytą, nie boisz się ,że się zawilgoci od pary wodnej czy zakładasz, że szczelnie będzie zamontowana płyta i szczelnie połączona ze ścianami? Sam zastanawiam się nad dachem z płyty i może twoje doświadczenie ułatwi mi wybór.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...