Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ebyc87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    69
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ebyc87

  1. to transformator postawiony kilka tygodni temu więc raczej do starych nie należy
  2. Dzień dobry! Mam działkę do której przylega inna malutka działka z transformatorem typu miejskiego, jest to prostokąt prefabrykowany i zastanawiam się*czy mieszkanie blisko takiego transformatora jest bezpieczne? Dodaje zdjęcie z tym jak chciałbym ustawić*dom i gdzie znajduje się*transformator. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i opinie. [ATTACH=CONFIG]441434[/ATTACH] P.S Czy mogę*w jakiś*sposób sprawdzić*oddziaływanie takiego transformatora? Gdzie powinienem szukać*rzetelnych informacji na temat bezpieczeństwa takich stacji?
  3. Dzień dobry! W lipcu/sierpniu usuwałem uschnięte, albo puste od igieł gałęzie z sosen, zauważyłem, że z miejscu, które ciąłem siekierką pojawiają*się takie naloty jak na zdjęciach, co to może być?
  4. podsumowując, trzeba sprawdzić jak się będzie kocioł zachowywał
  5. Sterownik mam w holu, gdzie nawet nie ma grzejnika, nigdzie nie pisałem,*że właśnie tam chcę ustawić głowicę na 2... poza tym w trybie pracy ciągłej kotła sterownik w ogóle nie jest potrzebny, więc nie rozumiem trochę o co Ci chodzi. Mam wrażenie, że napisałeś to samo co ja, i albo ja się*niejasno wyraziłem albo Ty nie zrozumiałeś, nieważne już. Ogólnie to bardziej chciałem porozmawiać o kosztach i czy jest różnica między pracą na sterowniku a bez....
  6. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, logika mi podpowiada natomiast, że w pomieszczeniach niedogrzanych mogę głowicę ustawić*na 4 a w miejscach, które mają aktualnie dobrą temperaturę, będę mógł ustawić*głowicę na np. 2, kocioł wydaje mi się, że sprawdza temp na powrocie i albo grzeje albo nie, czy w zasadzie steruję pracą pieca za pomocą głowić*bo tak naprawdę to one powoduję zmianę*temperatury wody w obiegu, jeżeli pokoje będę miały temperaturę*zgodną*z wartościami na termostatach to temperatura wody na powrocie będzie miała wartość ok zadanej na piecu więc piec się*wyłączy. na pewno piec będzie pracował częściej, bo w sumie każda zmiana głowicy w górę*będzie powodowała zmianę*temp wody, no i stąd to pytanie, bo komfort na pewno będzie lepszy, ale pewnie wpłynie to na żywotność pieca ale czy na koszty? dom nie będzie się*wychładzał i nie będzie musiał podnosić*temp np o 3 stopnie po nocy.
  7. Cześć! Zastanawiam się*na ile faktycznie sterownik pokojowy, w moim przypadku car2 do immergasa, faktycznie wpływa na koszty ogrzewania, zastanawia mnie to dlatego, że głównie mi przeszkadza , instalator zainstalował sterownik na piętrze na holu, gdzie ogólnie jest cieplej niż*w niektórych pokojach, przez to część pokojów jest trochę*niedogrzana, bo sobie sterownik wyłączył piec zastanawiam się*czy czasem nie zrezygnować*ze sterownika i nie włączyć*pieca na tryb ciągły, macie jakieś*doświadczenia w tym temacie? Sprawdzaliście może jaka jest różnica w kosztach ogrzewania?
  8. Cześć! Jak w temacie, w jaki sposób mogę przywiesić*wiszący fotel/huśtawkę albo worek bokserski jak mam strop terivę? Wiercić w belce stropowej? Pozdrawiam
  9. Dzień dobry! Przez jakiś czas nie było nas na miejscu, akurat jak w czerwcu były upały i taki trawnik nas zastał, czy w ogóle jest sens go teraz podlewać czy należy założyć od nowa?
  10. Dzień dobry! Mam niewykończony balkon, jest na nim tylko termoizolacja i wylewka, chciałbym go zabezpieczyć*przed zimą, jaki sposób polecacie? Myślałem, żeby położyć*tam zwykłą folię*budowlaną, albo nanieść hydroizolację, z tym, że na ulotce hydroizolacji przeczytałem, że może być*ona wystawiona max 30 dni i następnie należy taras wykończyć i ten wariant w takim razie odpada. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!
  11. na odcinku 30 metrów, aktualnie wbijam sobie pręty stalowe co 3 metry i sprawdzam poziomicą i taką poziomicą sznurkową i w sumie to nie wiem czy dobrze
  12. Cześć! Domyślam się, że to dla Was śmieszne pytanie, ale sam zastanawiam się jak to zrobić i jak robią to np. ogrodnicy, murarze. Jak sprawdzić poziom pomiędzy punktem A i B? Załóżmy, że sznurek przywiązałem na pewnym poziomie do deski wbitej w ziemie i 3 metry dalej zrobiłem to samo, czy poziom sznurka w takiej sytuacji sprawdza się poziomicą przykładając ją bezpośrednio do sznurka? Czy może lepiej korzystać z takiej malutkiej poziomicy sznurkowej, którą się*zaczepia na sznurek? Czy może jest jeszcze jakiś*fajniejszy sposób, który można wykorzystać bez specjalistycznego sprzętu? Jak to robią murarze kiedy murują sobie do sznurka? Pozdrawiam!
  13. A jakieś rozwiązanie na to jest??
  14. Ale czy kocioł nie będzie wtedy pracował cały czas? przez co przełoży się*to znacznie na koszty ogrzewania?
  15. kocioł gazowy, immergas victrix 20 tt kondensacyjny jednofunkcyjny
  16. dodam tylko, że na piętrze są grzejniki, a widzieliście może zdjęcie w załączniku? bo jak kręcę*tym zaworem niebieskim to mam wrażenie, że nic się*nie dzieje a dom jest nowy, ocieplony całkiem solidnie bo 20 cm grafitu na elewacji, 35 wełny i 20 cm podłoga, okna 3 szyby itp.
  17. problem jest taki, że na piętrze jest sterownik, który włącza lub wyłącza piec, to znaczy, że w obecnej sytuacji na piętrze jest już*osiągnięta temp. i piec przestaje działać przez to również podłogówka, zaczyna być*coraz zimniej i parter zaczyna być*niedogrzany. Druga sprawa jest taka, że aktualnie nie mam jeszcze drzwi, które łączą część mieszkalna z garażem a w garażu nie grzeję oraz chyba mam problem z wentylacją*ponieważ zamiast mi powietrze wyciągać to nawiewa zimne, ale wracając to efekt jest taki, że na parterze jest chłodno
  18. Mam ogrzewanie podłogowe na parterze, 8 obiegów, które mają ogrzać ok 40 m2, problem jest taki, że podłoga nagrzewa się bardzo długo bo ok 4 godzin i jest ledwo odczuwalna, temperatura zasilania wynosi ok 35-38 C. Zauważyłem, że na rozdzielaczu nad każdym obiegiem jest taki miernik z jednostką L/min, i maksymalna wartość jaką mogę*na każdym obiegu ustawić to 1-1,5 L/min. Domyślam się, że szybciej by się podłoga nagrzała jeżeli przepływ wody byłby ustawiony np. na 4-5 L/min ale nie mogę tego zrobić bo pompa i tak już*pracuje na max możliwości. Czy dobrze myślę, czy w takiej sytuacji powinienem wymienić pompę? W załączniku przesyłam zdjęcie rozdzielni.
  19. Dzień dobry! Ekipa wylała mi schody wewnętrzne betonowe, tylko, że stopnie są nierówne, albo np, gdzieś jest odłupany kawałek betonu na krawędzi itp. i teraz moje pytanie, jak takie schody wyrównać do pionu oraz poziomu, tak aby dało się na nich położyć panele/ deski lub wykładzinę? Czy wylewa się tam wylewkę samopoziomującą? Czy może jakoś*to się po prostu równą zaprawą? Pozdrawiam!
  20. Bardzo fajny ten pomysł i chyba właśnie tak zrobię. Czy przy tym rozwiązaniu ten murek oporowy musi być jakoś specjalnie posadowiony? na jakiejś*wylewce czy bezpośrednio na ziemi? Czy zamiast kostki brukowej mogę np. zasiać tam trawę? jeżeli tak, to muszę to jakoś zabezpieczyć od strony domu?
  21. dosyć wysoko tam u mnie, sama ściana fundamentowa składa się z 7 bloczków m6, na to 30 cm podłogi (styropian 20 cm + wylewka). Na taras oraz schody chciałem położyć drewno, dlatego też chciałem zalać to betonem.
  22. Dzień dobry! Nie wiem jak dobudować schody oraz taras do już istniejącego domu, który został ocieplony. Moje pytania: 1. Czy nową ławę fundamentową tarasu oraz schodow należy połączyć z już istniejącą domu? 2. Czy ścianę fundamentową należy połączyć bezpośrednio do ściany fundamentowej domu wycinając styropian? 3. Przed wejściem do domu mam 2 słupy betonowe pod belki podtrzymujące dach, chciałbym schody zrobić tak, żeby te słupy były zasypane podsypką i obrys schodów je otaczał, na podsypkę oczywiście będzie lany beton, czy w takiej sytuacji można lać świeży beton i on połączy się już z tymi betonowymi słupami czy należy to jakoś inaczej zrobić? 4. Czy taras oraz schody również należy ocieplić styropianem? Pozdrawiam!
  23. Dzień dobry! Czy są jakieś przepisy, które regulują to na jakiej wysokości musi znajdować się komin budynku mieszkalnego na działce sąsiedniej? Aktualnie jest tak, że sąsiad wybudował dom parterowy chwilę przed nami i komin ma na wysokości naszego okna balkonowego, niestety okazało się, że pali drewnem i jeżeli mocniej rozpali w piecu to przy odpowiednim wietrze spaliny lecą wprost w naszą stronę. Dodatkowo również miejscowy plan zagospodarowania posiada następujący zapis "Ustala się obowiązek stosowania do celów grzewczych paliw gazowych i płynnych oraz promowania nowych, niekonwencjonalnych źródeł energii". Czy mam podstawę prawną do tego aby zmusić sąsiada do nie zatruwania nas swoimi spalinami? Pozdrawiam!
  24. Dzień dobry! Planuję zakup szamba i moje pytanie brzmi, czy odpowietrzenie szamba musi odbywać się przez ten mały kominek w ziemi czy wystarczy odpowietrzenie kanalizacji w dachu? Z tego co widzę to 90% szamb nie ma tego kominka do odpowietrzenia ... i nie wiem na ile to jest prawidłowe rozwiązanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...