Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PanCaro

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O PanCaro

  • Urodziny 25.09.1994

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Karol

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Okolice Warszawy
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

PanCaro's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ok dziękuje bardzo za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Czy papa powinna mieć w sobie włókno szklane zapobiegające rozdarciu lub bardzo łatwemu rozdarciu?
  2. Cześć, Robię nadbudowę domu. Mam dosyć duży problem z papą. Kupiłem specjalnie pape termozgrzewalna 4.2 mm aby dłużej poleżała i żeby nie kłaść teraz specjalnie blachy. Niestety wykonawca lipnie wykonał swoją robotę. W czasie deszczu naliczyłem ok. 42 wycieków. On się zapiera, że to papa jest wadliwa. Na składzie dowiedziałem się, że na pełnym deskowaniu powinna być najpierw położona papa podkładowa a potem termozgrzewalna. Teraz jeżdżę i pytam jak ją poprawić.... Jedna osoba powiedziała, że jak była papa przybijana na gwożdżę to teraz na gwoździcie posmarować masą bitumiczną i potem posypać posypką a inna osoba mówi: późną jesienią zasmarować lepikiem na zimno. Co zrobić? Co polecacie? Jakieś rozwiązanie tego nieciekawego problemu? Jak mam kłaść blachę to mnie wyniesie ok. 14-15 tys a to wolałbym na razie włożyć w hydraulikę i podłogi. PS. Nawet jak był wykonawca do mierzenia dachu pod blachę to mówił, że papę to mamy bardzo dobrą a szczęka mu opadła jak powiedziałem w ilu miejscach cieknie. EDIT: Sorry;( Spacja się zgubiła w tytule.
  3. Dziękuje bardzo za odpowiedź. Jak cenowo się przedstawia?
  4. Witam, Mam dylemat co do ocieplenia poddasza. Jedni odradzają inni polecają... Jedna osoba odradza piankę PUR bo jak wiadomo dach "pracuje" i może wystąpić pęknięcie pianki. Ale znów poleca "swój" system ocieplenia nazwany "ThermoMC" (wełna celulozowa). Kolejna osoba może nałożyć piankę PUR na dach na 18-22 cm grubości a koszt tego cudu 50 zł (tu jest problem bo nie wiadomo jak z jakością bo cena coś dziwna). Z kolei potrzebuje również wyciszyć strop aby domownicy na dole nie dostawali..... wiadomo czego. "ThermoMC" podobno do tego się nadaje i bardzo wycisza z tego co słyszałem od sprzedawcy. Kolejna sprawa to myślę nad takim czyms: -na belki nad pokojami rozłożyłbym płyty a na tych płytach owy produkt "thermoMC". Aby pod samym dachem osiągnąć wysoką temperaturę. A następnie do tego zamówić pompę ciepła typu powietrze-woda aby pompa wciągała gorące powietrze z poddasza. Więc pytania: 1. Co polecacie na wyciszenie stropu (jakieś granulaty, wełnę, styropian...)? A może mata wygłuszająca? Jest to rozsądne czy nie? Podłoga ma wyglądać tak: betonowy strop > legary > płyty OSB - a pod legarami lub płytami OSB coś na wygłuszenie. 2. Czy korzysta ktoś z pompy ciepła typu powietrze-woda? 3. Czy słyszał ktoś kiedyś o ThermoMC?
  5. Witam, Nie wiem czy lepiej będzie się tu rozpisywać czy poprosić osoby czytające ten temat o wsparcie na PW (Szukam raczej osoby do zaprojektowania pokoju... Zależy mi na normalnej cenie...). Napiszę ogólnie o co chodzi. Mamy dom. Dach będziemy podnosić i chcemy na górze zamieszkać (bo dół zostaje dla babci). Chcę więc zaprojektować UŻYTECZNY pokój dla siebie. Mój pokój będzie od południa. Powierzchnia pokoju 9-10m2. Mieszkam na wsi. Poniżej zamieszczam jedne z najważniejszych dla mnie rzeczy. 1. Zależy mi stworzenie planu działań i konkretnie trzymania się tego planu aby w efekcie końcowym nie wyszła kiszka lub coś gorszego. 2. Wygłuszenie/Wyciszenie pokoju – głownie zależy, aby zlikwidować dźwięki z zewnątrz. Czy może na fragmencie pokoju zastosować wyciszenie/wygłuszenie? Wszelkie dźwięki bardzo mi przeszkadzają w nauce / pracy, jako freelancer. 3. Obmyślić dobry sposób wentylacji pokoju. Aktualnie mam sporo sprzętu (będę miał więcej) i robi się zaduch w pokoju. A zależy mi na zdrowym pomieszczeniu. Ciągłe otwieranie okna nie wchodzi w gre. 4. Kolory… zależy mi na przyjaznych kolorach. Może 2 odcienie zielonego + motyw traw na ścianę? Albo też duży obraz na ścianę. 5. Rolety… chcę dobrać dobre rolety (chodzi o kolory rolet) do okna. Po 1. W lato robi się gorąco w pokoju. Po 2. Bardzo przeszkadza mi słońce pracując na 2 monitorach. Żadne drzewa nie zasłaniają. 6. Dobre oświetlenie / lista? Żyrandol? Ledy? Trzeba wziąć poprawkę na to, że bardzo dużo czasu spędzam w pokoju. Zależy mi na zdrowym świetle. 7. Ustawienie włączników. –Blisko biurka(miejsca pracy) i przy drzwiach. 8. Instalacja gniazdek – chcę dobrze umiejscowić kilka kontaktów, aby nie rozwijać listwy zasilającej… Oczywiście do PC/Laptopa będę używał listy z zabezpieczeniem antyprzepięciowym i przeciwzakłóceniowym. W lato piorun uderzył w dom i nieźle „poraził” mnie impuls elektromagnetyczny (lub było to coś innego ) przy odłączonej listwie od gniazdka…. Ale sprzęt przeżył. 9. Praktyczne jest „włożenie” rurek (peszel?) w ścianę (w czasie budowy) dla kabli? Przykładowo gdybym miał w przyszłości chęć przeciągnąć kabel od anteny TV, internetu do połączenia do PC? 10. Rośliny… Znalazłem 3 rośliny, które podobno zwiększają produktywność i oczyszczają powietrze na czym mi zależy;) 11. Panele na podłodze. 12. Jestem leworęczny (ma to znaczenie ) 13. … i wiele innych rzeczy, o których nie wiem a pasuje wiedzieć… Tak wiec bardzo zależy mi na użyteczności pokoju... Jeśli jest ktoś chętny do współpracy to zapraszam na pw. W sprawie wszelkich sugestii proszę, aby tu pisać
×
×
  • Dodaj nową pozycję...