Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mw88

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mw88

  1. Nawet gdyby była możliwość to musiałbym ciągnąć kabel przez całą kotłownię. Żona na to nie przystanie
  2. A gdyby tak podlaczyc sterownik który załączy się od temp. np 25-30stopni? Zanim instalator podlaczyl sterownik to pompka od podlogowki chodziła cały czas. Piec był ustawiony na 35stopni i wszędzie temp. Była dla nas odpowiednia. Jeśli tak to jaki sterownik kupić najlepiej?
  3. A czy nie będę miał większego zużycia gazu lub mniejszej kondensacji ??
  4. Witam, Posiadam ogrzewanie gazowe - grzejniki + podłogówka. Przy pompie obiegowej od podłogówki mam zalożony sterownik który posiada skalę od 35 stopni. Na piecu również mam ustawioną temperaturę 35 stopni. Problem polega na tym że przy takiej temperaturze nie załącza się pompa podłogówki dlatego że temperatura jest zbyt niska.... Zdjęcie rozdzielni podłogówki: http://www.wascom.pl/rozdzielnia/2.jpg
  5. Na co mam zwrócić uwagę jeśli chodzi o te układy IT, TN-C-S lub TT ??
  6. Dzięki za udzielenie odpowiedzi. Moja rozdzielnia wygląda tak: http://www.wascom.pl/rozdzielnia/1.jpg Agregat jeśli mogę to chciałbym kupić jednofazowy Kruzer: http://allegro.pl/kruzer-agregat-pradotworczy-th-3900-e-r-elek-3-0kw-i6744801286.html
  7. Witam, Planuję zakup Agregatu prądotwórczego. Już na etapie budowy mówiłem elektrykowi aby przygotował dodatkową rozdzielnię w garażu. Puścił dodatkowy kabel na siłę tak aby można było podłączyć agregat. W domu mam przełącznik sieć/agregat. Jak się teraz okazało muszę kupić agregat trójfazowy aby mieć prąd we wszystkich pomieszczeniach(kuchnia jest na jednej fazie a salon na drugiej). Dodam że nie mam żadnego urządzenia na siłę. Czy jest możliwość podłączenia agregatu jednofazowego i mieć prąd w całym domu ??
  8. Nikt nie pomoże ?? .......
  9. Witam. Mam prośbę czy instalator prawidłowo rozprowadzil kanały nawiewne. Na parterze schodzą dwie rury spiro o średnicy 100mm do nawiewu. Jedna rura ma wentylowac pomieszczenie nr 13 a druga 5 oraz 10. Zamieszczam projekt i proszę o poradę.
  10. Witam, Stoję przed wyborem rekuperatora do mojego domu. Instalator zaproponował mi WANAS 350H lub Thesla Green AirPack400. Jeśli chodzi o Thesla Green to znalazłem dużo pochlebnych opinii. W przypadku Wanas nie znalazłem zbyt wiele informacji. Porównałem broszury i wywnioskowałem że wanas pobiera mniej prądu na najniższym biegu, jest tańszy, sterownik jest w cenie rekuperatora oraz że jest cichszy. Budynek o powierzchni 215m2
  11. Zleciłem wykonanie OZC. Oto jego wyniki
  12. Chciałem jeszcze zapytać o kontrole podłogówki w moim układzie. Mając ustawiony sterownik pokojowy w salonie gdzie na 90% powierzchni parteru jest podłogówka a na poddaszu gdzie 90% to grzejniki które pracują na temperaturze 55stopni. Jeśli zmniejszę temperaturę na sterowniku z 22 na 20 stopni to podłogówka nadal będzie tak samo grzać jak grzała, zmniejszę jedynie temperaturę grzejników, tak ??
  13. W trakcie budowy trafiłem na pewien kalkulator zużycia energii cieplnej który także przelicza koszt roczny ogrzania budynku. Nie wiem jak bardzo brać go na serio ale dzięki niemu mam 15 styro na parterze a nie 5 jak zaproponowali wykonawcy. Wyliczenia przedstawiam poniżej: Co do pieca coraz bardziej przekonuje mnie firma IMMERGAS. W swojej ofercie mają: VICTRIX 12 X TT 2 ErP VICTRIX 20 X TT 2 ErP VICTRIX 20 X TT 1E Według powyższych obliczeń który byłby najodpowiedniejszy ??
  14. Wasze kotły mają duży zakres modulacji 1,9-19 kW Jaki zasobnik cwu do tego?? Do kogo mogę się zgłosić w celu obliczenia OZC ?? Jakie urządzenie musi dokupione być do sterowania kotłem w salonie ??
  15. Mareks77 Dziękuje za wyjaśnienia. Nie wiedziałem do końca jaką funkcję pełnią te rotametry. Myślę że zostanę przy takim układzie jak teraz. W międzyczasie rozmawiałem z kilkoma serwisami w mojej okolicy. Każdy widać chwali swoje tak więc chciałbym zapytać osób bezstronnych: Serwisanci wspominali takie marki jak: immergas, junkers, termet, brotje. Pytanie czym się sugerować..... Jeśli chodzi o rekuperację to samego urządzenia jeszcze nie kupiłem. Mam po części rozprowadzone kanały.
  16. 210m2 ze sklepem. Pomieszczenie ma powierzchnię 20m2 - to nie jest spożywka. Dzienna liczba wejść 10-15 osób. OZC niestety nie mam. Piec jednofunkcyjny z zasobnikiem na wodę ok 120l. Cała południowa ściana sklepu jest oszklona
  17. Przy obecne wykonanej instalacji nie będę mógł sterować temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach. Czujnik temperatury będzie w salonie. jeśli w sklepie będą częściej otwierane drzwi to pomieszczenie będzie chłodniejsze niż część domowa zgadza się?? W hurtowni proponują piec Brotje BBSEVOS20H - 10tyś - który może sterować jednocześnie trzema obiegami. Co możecie zaproponować w moim przypadku ?
  18. Witam, jestem na etapie wyboru pieca gazowego. Dom o powierzchni 210m2. Wybudowany z porotonu 24, ocieplony styropianem 20cm, wełna 30cm nad pomieszczeniami użytkowymi i skosach, dachówka ceramiczna, okna 3szybowe oknoplus thermo z "ciepłym montażem", rekuperacja. Na parterze podłogówka w 90% na poddaszu grzejniki 90%. W części sklepowej jest podłogówka. Instalator wykonał jedną pętlę do grzejników i podłogówki. Tak jak na poniższym rysunku: Mam zostawione miejsce na zwykły piec w razie gdyby ogrzewanie gazowe okazało się drogie przy dużych mrozach lub na wypadek zwiększenia ceny gazu. Salon, jadalnia, kuchnia, klatka schodowa są na otwartej przestrzeni.
  19. Przesyłam zdjęcia swojego dachu. Zastanawiam się nad deskami czołowymi i do tego podbitką metalową lub PCV. Mają to być deski deski sosnowe pomalowane Sadolinem do których będzie przymocowana rynna(Galeco grafitowa stal 2). Obawiam się jednak częstych konserwacji drewna z racji że lukarna jest od południa. Okna wybrałem PCV z okleiną drewnopodobną. http://www.wascom.pl/dach/3.jpg Z tyłu budynku widoczna krokwia dzieląca dachy będzie przykryta blachą płaską w kolorze dachówki. http://www.wascom.pl/dach/4.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...