Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

danio8871

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O danio8871

  • Urodziny 25.06.1994

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Radom
  • Kod pocztowy
    26-600
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

danio8871's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Takie rzeczy to mogę sam wykonać, tylko muszę wiedzieć co zakupić
  2. Proszę zdjecia, nazwy nie nie. nic nie jest wyryte na zasuwnicy. długość od góry na dół to 237 cm, szerokość 2 cm tego wgłębienia gdzie jest przykręcona
  3. Ja to mieszkanie wynajmuje, więc nie ma sensu inwestować w to dużych pieniędzy, gdyż wlasciciel stwierdzi że nie chce w to inwestować. Zależy mi żeby ta wentylacja była ale tanim kosztem. Znów dziurawic ścian tez nie chce, dlatego chciałbym zamontować nawiewnik okienny bądź wrebowy, tylko nie niem który będzie lepszy.
  4. Wywiew z kratek w łazience i kuchni jest dopiero gdy otworzę okno, rozszczelnieie go nic nie daje. Może warto zamontować nawiewnik okienny*bądź wrebowy,, który bardziej zda egzamin?
  5. Gdy zdemontuje wszelkie wentylatory i rozszczelnie okna to nic nie daje. Dopiero gdy otworzę okno to jest wywiew z kratki w łazience i kuchni. Czy polecenie założyć nawiewnik okienny czy wrebowy? Co będzie lepsze?
  6. A zaznaczę też że słychać też cały ruch uliczny, nie tak bardzo, lecz szumy dochoacatz ulicy. Jak by można było też to zniwelowac? Podejrzewam, że to ogólnie źle obsadzone okna.
  7. Witam, Mam problem z oknami. Fakt są stare, plastiki lecz rogi ścian przy ościeżnicy czy ramie (nie wiem jak to się nazywa) są chłodne wręcz bardzo, nie wspomnę o parametrach bo w zimie pamiętam że były wręcz lodowate. Zaznaczam, że okna pod względem uszczelek są szczelne. Co mogę zrobił by to jakoś naprawić? Czytałem gdzieś, by zdemontować parapet wewnętrzny i ewentualnie gdy są prześwity by to wszystko uzupełnić pianką, lecz czy sama pianka zda egzamin i czy też tak trzeba zrobić od strony zewnętrznej? Co robić w przypadku ścian bocznych i sufitu? Czy rozkuc trochę ściany przy ościeżnicach i sprawdzić jak tam ma się sytuacja i ewentualnie też uzupełnić pianką i czymś na nią? Jeszcze kwestia okna balkonowego, podłoga pod oknem też jest bardzo zimna. Po rozbiurce jej, zobaczyłem że pod ościeżnica jest beton a pod nim styropian i czuć tam ze trochę wieje. Czy tam też dać trochę pianki i też coś na nią? Proszę o pomoc.
  8. Zdjęcie dodam wieczorem gdyż nie ma mnie w domu. Nazwy nie ma.
  9. Witam. Mam problem, potrzebuję kupić taką zasuwnice do okna balkonowe go by dociskala zamykanie rogów na dole i górze. Obecną zasuwnica ma 4 rolki lecz nie okno na górze jak i dole jest nie docisniete. Proszę o info co podać bym wam ułatwić pomoc.
  10. Sprawa wygląda tak. Zdemontowalem wentylatory, przepustnice. Rozszczelniam okno w pokoju to kratka w łazience jak i w kuchni to zaciagą, czyli jest niby ok. Okno zamykam wieje z kratki w kuchni i ciągnie kratka w łazience, czyli też niby ok. Podcialem te uszczelki, lecz nie odczuwam by się poprawiło, być może za mało je podcialem. Mimo że podciete to z kuchni z kratki wieje, i ciągnie w łazience, ale czasem ten ciągnie w kuchni. Czy jest coś innego niż nawiewniki okienne? Bo. Sumie to trzeba niszczyć okna, a nie chce by właściciel mieszkania to widzial. Czytałem o nawiewnikach wrebowych? Czy to zdaje egzamin? A nie zaznaczyłem że posiadam też w pokoju dużym piecyk do palenia drewnem, ale to on podłączony jest do normalnego komina, ale w nim to ciągnie jak cholera.
  11. Witam. W wynajmowanym mieszkaniu nie posiadam wentylacji. Tzn przy ogrzewaniu mieszkania jest ciepło, lecz gdy wilgotność rośnie do 50 % odczuwam chłód, pomaga otwieranie okien i wietrzenie mieszkania. Po tym jestem lepiej wilgotność spada i jest ok. Na innym wątku mi napisano że problem tkwi w wentylacji. I tu się mogę z tym zgodzić. Okna stare plastiki lecz wymieniłem wszystkie uszczelki by ciepło nie uciekło z domu. W łazience była kratka, gdzie zauważyłem że na zewnątrz domu na tej ścianie idzie dość długa rura w górę, zawsze z tej kratki wiało strasznie także zamontowany został wentylator z przepustinca by zimne powietrze nie dostawalo się do łazienki. W kuchni podoba sytuacja, dziura w ścianie i rura na zewnątrz w górę, a do tego podłączony okap, również założyłem przepustnice by zimno się nie dostawalo i jest wszystko niby pięknie, lecz nawet gdy ogrzewam to odczuwam chłód w domu, wszystko przez wentylację. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Gdzieś wyczytałem o wycięciu w oknach po 5 cm uszczelek wtedy powietrze będzie napływać do środka, lecz jak ta wilgoć ma się wydostać z mieszkania? Proszę o jakieś rady.
  12. Dziękuję za sugestie. Owszem jest mi zimno gdy wilgotnosc wzrasta i być może jest tu problem wentylacji. Fakt stare budownictwo jak i okna ale plastiki wszystkie uszczelki wymienione by były szczelne, może to i problem. W łazience jest kratka wentylacyjna, ale założyłem tam wiatrak z przepustnica, by zbytnio powietrze z zewnątrz się nie dostawalo, w kuchni przy okapie to samo z przepustnica, zaś w pokoju nie mam kratki. Może faktycznie problem z wentylacja, tylko jak to rozwiązać tanim kosztem. Podcialem uszczelke na skrzydle i ramię około 5 cm w dużym pokoju i małym. Tylko nie wiem czy to zda egzamin. Co bym tu mógł zrobić? Jak nie było przepustnicy w łazience to bylo zbyt zimno bo wiało z kratki strasznie, to samo w kuchni. Może wywietrzniki okienne?
  13. Dziękuję za rady, ale odkryłem że odczuwam chłód przy dużej wilgotności, teoretycznie taka powinna być ale odczuwam chłód, wilgotnosc na poziome 54% a temperatura w mieszkaniu 24 stopnie. Otwieranie okien pomaga, bo wilgotność spada i później jest ok gdzie nie odczuwam tego chlodu.
  14. Witam forumowiczów. Mam taki problem, ogrzewam dom gazem, budynek stary, jedna ściana nieocieplona, okna słabej jakości, lecz myślę że to nie problem tego. W domu mam temperaturę 23-24 stopni wilgotność 45% i to jest temperatura najbardziej dobra dla mnie, z uwagi że nie czuję zimna, lecz często odczuwam chłód przy takiej samej temperaturze ale jak spadnie wilgotność nawet o 3-5%. Czy jest to możliwe że poprzez spadek wilgotności odczuwam chłód? Chyba powinno być odwrotnie, przy większej wilgotnosc powinienem odczuwać chłód, takie jest moje zdanie. Jak odczuwam chłód, wietrze mieszkanie przez 5 minut, zamykam okna i po chwili jest już ok, ale podczas wietrzenie na wolgotnosc spada. I tu pytanie czy warto zakupić nawilżacz powietrza? Czy osuszacz żeby nie było odczucia tego chlodu momentami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...