Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

samplergroup

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

samplergroup's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. U mnie pozioma izolacja jest ale na wierzchu i na zejściach pomiędzy wyższym a niższym poziomem ściany fundamentowej. Patrząc w ten sposób ciągłość izolacji jest zachowana. Problemem są tylko te fragmenty ze zdjęć na których tynk będzie położony na wystającą ścianę fundamentową. Pomysł na odcięcie tych fragmentów już mam. 1. Nie kładę tam tynku. 2. Przykleję na te fragmenty styropian twardy o grubości 2 cm. i zaciągnę siatkę z klejem z zakładem na ścianę z suporexu. Dokładnie w ten sam sposób jak ociepla się ścianę fundamentową od zewnątrz. 3.Między chudziak a styropian dam folię wywiniętą na te fragmenty ściany fundamentowej. 4. Tynk zaczynać się będzie dopiero nad styropianem i położony zostanie na izolowaną część ściany. W ten sposób odetnę tynk od dostępu wilgoci podciąganej kapilarnie. Styropian nie przepuści jej już kapilarnie na zewnątrz i w górę. Sposób wydaje się poprawny.
  2. Czy naprawdę nikt nie spotkał się z taką sytuacją?
  3. Witam, proszę o radę czy słusznie doszukuje się w tym problemu i jak można temu zaradzić. W budowanym domu mam dwa poziomy posadzki. Garaż, kotłownia i spiżarnia są o ok. 40 cm niżej niż pozostałe pomieszczenia. Niedopilnowanie murarzy spowodowało że w tych niżej położonych pomieszczeniach mam fragmenty ścian bez ciągłości izolacji poziomej. Tzn. izolacja jest ale są fragmenty gdzie nie jest wykonana na poziomie chudziaka niższej położonych pomieszczeń tylko na poziomie chudziaka wyżej położonych pomieszczeń. Wklejam kilka zdjęć. Te czarne to właśnie fragmenty ściany fundamentowej. Izolacja przeciwwilgociowa jest położona na wierzchu ściany fundamentowej a na niej dopiero wykonane zostały ściany z suporexu. Ściana fundamentowa pomalowana została dysperbitem z każdej strony. Czy takie wykonanie jest wystarczające?? Zastanawiam się czy muszę jeszcze w jakiś sposób odciąć te widoczne fragmenty ścian fundamentowych od tynku?? Czy rury trzeba jeszcze dodatkowo izolować przeciwwilgociowo??
  4. Witam, jestem dopiero na samym początku przygotowań do własnego domu i biorę pod uwagę różne możliwości. Otóż mam "okazję" nabyć dom w stanie surowym zamkniętym postawiony pod koniec lat 80-tych. Ściany z cegły potrójnej + pustka + pustak. Pustka wypełniona watą o grubości chyba 4-5 cm. Fundament i dach nieocieplony. Moje pytania: Czy przy takiej ścianie dokładając ocieplenie (bez tego chyba się nie obejdzie) można uzyskać parametry izolacyjności ściany porównywalne z "dzisiejszymi" technologiami ścian?? Co to wogóle za sposób aby pustkę czymś wypełniać, czym to może skutkować?? Czy docieplenie fundamentu to tylko kwestia odsłonięcia fundamentu do pewnej głębokości (jakiej??) i dołożenie styropianu oraz folii bąbelkowej czy to bardziej złożony temat i przez to większe koszty?? Czy jest wogóle sens wykańczać taki budynek czy lepiej postawić od nowa?? Pobieżnie patrząc to z tego co jest można zostawic tylko ściany i dach, stolarka okienna jest do wymiany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...