
eliks
Użytkownicy-
Liczba zawartości
1 117 -
Rejestracja
Zawartość dodana przez eliks
-
To lepiej zrób jakiś tłumik. Mróz jak mróz, najgorsze jest to, że przy połączeniu bezpośrednim będziesz zasysał wilgoć do kotła i powstanie taki rudawy nalot.
-
Normalnie nie płacisz żadnemu producentowi za montaż, poprostu masz dodatkową fakturę majstra za montaż kotła. Ze wszystkiego legalnie rozliczałem się jeszcze przy dotacji (tam faktura na 8 czy 23% nie miała znaczenia). Jak kupujesz nowe okna do domu to również bierzesz na fakturę z montażem, to naturalne. A jeśli masz firmę możesz wziąć na 23% i odliczyć VAT, wyjdzie jeszcze taniej. @michalwa - spoko, tutaj jest zupełnie inny algorytm pracy kotła. Po zagrzaniu instalacji schodzi ci na 3KW i tak sobie pyrka. Jeśli potrzebujesz 18KW to nie kupujesz takiego kotła, a jeśli już to większy model z większym zasobnikiem. Juz tłumaczyłem, ceny rosły z roku na rok, a że podwyżka będzie, Puławiak już trąbił 6 miesięcy wcześniej, więc było uczciwie i w otwarte karty. Dziwisz się że była podwyżka jak Laguna kosztowała 9500 gdzie Defro, Kostrzewa i Rakoczy zaczęli tłuc kotły po 15k.
-
Nie rozumiem. Nie schodzisz do piwnicy przynajmniej raz na 2-3 dni? Albo jak u innych, cabany przy kotle na 200kg a w zasobniku 5 worków, tylko dokładają. Za to kocioł czyszczę raz w sezonie (pędzelkiem!), coś za coś.
-
60kg* Nie wyznawcą, użytkownikiem.
-
Kolego, pytałeś się o wycenę czy nie zrozumiałeś tego co pisałem wyżej? Przyjmij do wiadomości, że wiem lepiej na temat tego ile kosztuje i że ta cena to katalog. Mówiłem Ci za ile można ten kocioł kupić, to Ci napisałem, ok. 16k na 8%, przecież i tak większość w ten sposób kupuje kotły, na 23% to zazwyczaj biorą firmy. Masz na stronie numer do Puławiaka, zadzwoń, zapytaj się i nie pisz więcej głupot. Nie wiem więc co próbujesz udowodnic, ale ja odpuszczam, pozdrawiam.
-
U większości dystrybutorów, np. u Puławiaka na 8%. Ja jeszcze kupiłem przed tym całym bumem i podwyżkami wywołane niestety przed dotacje i podwyżki polskich kotłów.
-
Pewnie tak, ja się na pompach nie znam to się nie wypowiem. Za to widziałeś u mnie jak to potrafi czysto spalać.
-
Nie, cena jest katalogowa. Realnie przy tym kursie Euro jakieś 16k zł.
-
Masz "zetke" w kotłowni? W jaki sposób realizujesz ochronę powrotu? W jaki sposób prowadzisz kocioł? Bo jeśli palisz w trybie ciągłym bez wygaszania to zapomnij że przy tym palniku będziesz miał czysto.
-
Wszystko zależy po ile kupisz pellet. Od 16,5gr (w rejonach takich jak u mnie czyli do wyboru do koloru) do 24gr uwzględniając sprawność kotła czyli 4kWh z kilograma. Pozdrawiam.
-
Jeszcze dodam że ogrzewam narazie 150m2 słabo ocieplonego budynku o powierzchni użytkowej 280m2 i zablokowany mam kocioł na mocy 3-9KW.
-
Podajesz cenę katalogową. Laguna kosztuje 16000zl a po tyle samo kotly sprzedaje już Kostrzewa i Defro. Pozdrawiam wszystkich i dużo zdrówka w Nowym Roku życzę i bezawaryjnej pracy kotła, tak jak u mnie.
-
I tu dochodzimy do zasady działania fuzzy no logica. Za późno hamuje, po czym kocioł i tak przebije, wygaśnie i znów odpali.
-
Teraz kosztuje tyle co tańsza pompka, 15k. Jak kupowałem to płaciłem 9,5k. Jak jest dostęp do pelletu w ludzkiej cenie to jest ok. U mnie sezon za PRLowski klocek 150m2 zamykam w kwocie ok. 2800zl. Ale jak miał bym płacić za pellet 1000zl to wolał bym kupić Termeta za 3800 a za resztę zmodernizować układ CO. Mam trochę małe, aluminiowe kaloryfery ze słabą konwekcją i grzejąc nisko, nie nagrzał bym chaty.
- 53 odpowiedzi
-
- kocioł co cwu
- moc kotła
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wypowiadam się na temat konkretnego modelu kotła i mówię o Lagunie, nie innych kotłach. Zajrzyj sobie w badania, a zobaczysz że sprawność na mocy 3KW jest deczko większa niż na mocy maksymalnej. Ten typ tak ma.
- 53 odpowiedzi
-
- kocioł co cwu
- moc kotła
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nieważne jaka jest moc górna, ważna jest dolna granica. Kocioł gazowy (przykład Termet Gold) też kupujesz 20-25KW do nowego domu, ale startuje od 2KW i wszystko gra. Te kotły akurat działają na tej zasadzie, startuje na maks mocy, co trwa dosłownie kilka minut, po czym moduluje w dół goniąc do zadanej. Goniąc, bo do niej nie dochodzi, kocioł moduluje tak, aby jej nie przebić i potrafi ładnie przy mocy 3KW paląc 0,8kg na godzinę podgrzewać wodę w układzie CO w zależności od potrzeb.
- 53 odpowiedzi
-
- kocioł co cwu
- moc kotła
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tak, to elementy które wymieniłeś. Do Blackstara dostajesz pompę, resztę trzeba dokupić. Co do średnicy kominów, to każdy producent jasno określa ciąg kominowy czy średnicę. Wiadomo że kotły z wentylatorem wyciągowym mają trochę łatwiej. Ja w Lagunie akurat mam komin fi 120. Co do Laguny P12. Teraz są Laguny 2, różnią się trochę innym (łatwiejszym) montażem szuflady i softem. Soft od jedynek pasuje więc możesz mieć kocioł który w przypadku P12 i P18 startuje od 3KW więc lepiej brać P18, szybciej zmoduluje do tej samej mocy co mniejszy kocioł, ja teraz jestem właśnie po sezonie z softem od P18. CWU latem grzejesz jak chcesz, albo grzałką albo odpala Ci się kocioł i grzeje wodę, w końcu od tego ma zapalarke.
- 53 odpowiedzi
-
- kocioł co cwu
- moc kotła
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
No więc tak, zacznę od tyłka strony. Termiki już nie robią, od Laguny różniły się prawie wszystkim. Laguna ma system optymalizacji spalania, automatyczne czyszczenie palnika, wymiennika i wyjątkową konstrukcję, co pozwala mi czyścić ten kocioł co 4 tony paląc pelletem A2. Jeśli chodzi o kotły z listy: Blackstar - fajny kocioł z sonda, genialnym sterownikiem na Androidzie i bardzo dobrym serwisem. Tutaj obsługa to pomachanie wajchami od zawirowaczy co zasyp. Nie ma systemu co Laguna,.więc każda zmiana peletu to teoretycznie trzeba coś przestawić, ale tutaj zmieniamy tylko wartość podawania ślimaka i to nie zawsze trzeba z resztę robi algorytm i sonda. Poza tym serwis wchodzi na nasz kocioł online i rozwiązuje większość problemów. Koszt ok. 15500zl Biawara Pellux - fajny kocioł, lecz tutaj dokupic musisz sondę lambda aby to prawidłowo działało, a to chyba ponad tysiaka kosztuje. Poza tym samo ustawienie kotła nie jest proste i jesli lubisz się bawić i znasz się na tym, to ok, ale większość ludzi chce żeby kocioł po prostu grzał a nie ustawiac podawania, dmuchawy i progi mocy. Poza tym jak doliczysz cenę pompy która w Duńczyku jest w standardzie, sondę i internet to wyjdzie Ci cena Blackstara. Ferroli Biopellet Pro - fajny kocioł, typowy pelleciak o włoskiej urodzie. Również mechaniczne czyszczenie wymiennika, za to czyszczenie palnika to tylko wydmuch, więc co jakieś 2 dni a najlepiej codziennie trzeba kontrolować zawartość koszyka i spędzić 15 sekund żeby go odkurzyć. Jeśli chodzi i same kotły Ferroli Pro. Na starcie kupujesz nową pompę bo to co jest w komplecie to jakiś badziew. Generalnie kotły są ok,. zwłaszcza jak za tą cenę. Nie znam jakiś tam przypadków psucia się tego sprzętu, bardziej majster od ekogroszka nie potrafi go poprawnie zainstalować i uruchomić. Teraz serwis. Tutaj był ciężki temat bo przenosili się w inne miejsce, podobno wtedy były największe problemy, nawet nie można było się do nich dodzwonić. Z tego co wiem, wszystko ma działać dużo lepiej, ale czy już tak jest, tego nie wiem. Co do reszty się nie wypowiadam bo nie wiem, opisałem tylko.kotly z którymi mam styczność. Ja generalnie lubię palniki z podajnikiem wrzutkowym bo tutaj czy masz pellet dłuższy z krótszy, nie ma problemu ze się będzie klinowal czy zawieszał. To Ferroli wyrwiesz za jakieś 7200zl + 450zl pompa Wilo. Aha, wszystkie włoskie kotły mają wbudowaną hydraulikę, wentylator wyciągowy i presostaty spalin i po stronie wody, nawet to śmiesznie tanie Ferroli. Pozdro.
- 53 odpowiedzi
-
- kocioł co cwu
- moc kotła
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Kojarzę Dino jak dobrze pamiętam? Ja nie widzę w tym nic złego, a widziałem to wcześniej niż on, dlatego nie dałem żadnego ostrzeżenia. Nie przejmuj się tym.
-
No hej. Jak masz grzejniki które możesz zasilić dość niską temperaturą to idź w gaz, kupisz Termeta Golda za 3800 i masz po problemie. Ja u siebie gazem palić nie mogę bo na rozbujanie bierze mi 3m, w dodatku grzejniki aluminiowe ze słabą konwekcją których już nie mogę przedłużyć i grube stalowe rury. Pellet kupuje za 700zl, w tym roku będę miał to samo po 680zl, w domu mam minimum 23* i nie narzekam, ten kocioł czyszczę raz w sezonie. Jednak co do gazu jeszcze. Teście mieszkają w 100 letniej kamienicy. Wywalili kaflaka, śmieciucha i po nowemu pexy, przewymiarowane grzejniki gdzie zasilanie 36-40* starcza na całą zimę żeby w połowie domu trzymać 24*. Wyobraź sobie że ogrzewanie wychodzi im taniej niż węgiel i drewno które było wcześniej. Dlatego tak jak mówię, wszystko zależy od instalacji, tego gdzie mieszkasz i po ile chcesz kupować opał, bo jeśli masz płacić za pellet 900-1000zl to z jakąkolwiek instalacją na gazie wyjdziesz tak samo.
-
RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK
eliks odpowiedział krolik1719500910 → na topic → Kotły na paliwa stałe
Bzdura. Siedzę na tyle długo żeby wiedzieć, że towar droższy nie oznacza bardziej marżowy. Ty mówisz że swojego doświadczenia a ja ze swojego. Wciskanie parowozów wynika bardziej z niewiedzy i brania kotłów z "zapasem"- 22 743 odpowiedzi
-
- 170m2
- balkon
-
(i 56 więcej)
Oznaczone tagami:
- 170m2
- balkon
- bramy garażowe
- budowa
- dachy
- defro duo uni
- dom
- dom ciepły
- dom pasywny
- domy drewniane
- drewno
- drzwi
- ekogroszek
- ekologicznie
- elewacje zewnętrzne
- fundamenty
- garaże
- izolacje
- jaki
- kielar
- kielar eco2
- kocioł
- kocioł i piec
- kominy
- kotły
- lazar eko komfort
- lista wykonawców
- mieszkanie
- ocieplenie
- ogniwo eko plus
- ogrodzenia
- ogrzewam dom
- okna
- okna drewniane
- pcv
- piec
- piec co
- pieca
- piece na ekogroszek
- piwnicę
- pleszewski
- podjazdy
- podłogi
- pomoc
- powierzchnia działki
- projekt
- projekty
- rekuperator tak czy nie
- schody
- ściany
- stropy
- taras
- węgiel
- węglowy
- wyborze
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- żeliwne
-
RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK
eliks odpowiedział krolik1719500910 → na topic → Kotły na paliwa stałe
Widać że w handlu nie siedzisz, bo wyższa cena nie oznacza wyższej marży, to Ci Suspenser próbuje uświadomić.- 22 743 odpowiedzi
-
- 170m2
- balkon
-
(i 56 więcej)
Oznaczone tagami:
- 170m2
- balkon
- bramy garażowe
- budowa
- dachy
- defro duo uni
- dom
- dom ciepły
- dom pasywny
- domy drewniane
- drewno
- drzwi
- ekogroszek
- ekologicznie
- elewacje zewnętrzne
- fundamenty
- garaże
- izolacje
- jaki
- kielar
- kielar eco2
- kocioł
- kocioł i piec
- kominy
- kotły
- lazar eko komfort
- lista wykonawców
- mieszkanie
- ocieplenie
- ogniwo eko plus
- ogrodzenia
- ogrzewam dom
- okna
- okna drewniane
- pcv
- piec
- piec co
- pieca
- piece na ekogroszek
- piwnicę
- pleszewski
- podjazdy
- podłogi
- pomoc
- powierzchnia działki
- projekt
- projekty
- rekuperator tak czy nie
- schody
- ściany
- stropy
- taras
- węgiel
- węglowy
- wyborze
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- żeliwne
-
A co tak śmierdzi w tej kotłowni?
- 19 odpowiedzi
-
- kompletnej
- koszt
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@kulibob, sorry może ten pomysł poruszałes, ale nie myślałeś o grzaniu drabinek przez obieg bojlera?
-
RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK
eliks odpowiedział krolik1719500910 → na topic → Kotły na paliwa stałe
@mtdeusz aka Tadeuszv20 aka Kociołek aka Ren19 aka Tomasz223 mam coś dla Ciebie https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ekologiczny-wynalazek-pana-jana-falkowskiego-rolnika-z-nowego-miasta-lubawskiego/79bx8xv#slajd-1- 22 743 odpowiedzi
-
- 170m2
- balkon
-
(i 56 więcej)
Oznaczone tagami:
- 170m2
- balkon
- bramy garażowe
- budowa
- dachy
- defro duo uni
- dom
- dom ciepły
- dom pasywny
- domy drewniane
- drewno
- drzwi
- ekogroszek
- ekologicznie
- elewacje zewnętrzne
- fundamenty
- garaże
- izolacje
- jaki
- kielar
- kielar eco2
- kocioł
- kocioł i piec
- kominy
- kotły
- lazar eko komfort
- lista wykonawców
- mieszkanie
- ocieplenie
- ogniwo eko plus
- ogrodzenia
- ogrzewam dom
- okna
- okna drewniane
- pcv
- piec
- piec co
- pieca
- piece na ekogroszek
- piwnicę
- pleszewski
- podjazdy
- podłogi
- pomoc
- powierzchnia działki
- projekt
- projekty
- rekuperator tak czy nie
- schody
- ściany
- stropy
- taras
- węgiel
- węglowy
- wyborze
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- żeliwne