Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ranerd

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    168
  • Rejestracja

O ranerd

  • Urodziny 10.07.1992

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Limanowa
  • Kod pocztowy
    34-600
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ranerd's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

24

Reputacja

  1. Wylewka anhydrytowa czy klasyczna cementowa? Co byście polecili? Jesli bym robił anhydrytowy to w łazienkach cementowy i tak by był. Pozdrawiam.
  2. Ja też myślałem o strukturze białej plus jakieś dodatki. Na alledrogo, jest jakaś fima co robi za 890zł projekt elewacji, kilka propozycji i zdjecia z 4 stron. Z racji tego, że ta moja elewacja i ocieplenie będzie robione w 25r. w marcu-kwietniu ( kolega co robi na ociepleniach go polecił, 20 lat doświadczenia). to chyba kupie taki projekt.
  3. Jako kolejny etap, chce podejść do ocieplenia i od razu elewacji, czyli tak jak to ktos nazywa chyba pucem. Czy warto jakieś wzorki robić do elewacji?
  4. Ja nie bedę ruszał żadnych ścian w pomieszczeniu technicznym, chodzi mi że tylko trochę kiedy poszerze o 10cm i wydłuże o 20cm otwór na poddasze i tam zrobie takie schody montowane do ściany. Oprócz tych 3 pustaków i murłaty, to jeszcze wieniec około 30cm. Na poddaszu mam w szczytach oknach. Nie mam okien dachowych, ale czytałem, że jak się dociepli poddasze wełną, to można w przyszłości zamontować okna połaciowe. Na razie to ja jestem na etapie tynków, ale wiesz, patrzę przyszłościowo.
  5. Dach dwu spadowy, chciałem 4 spadowy, no ale minimalny kąt nachylenia dachu 35 stopni u mnie jest, wiec mam 2 spadowy, teraz bym zrobił 4 spadowy, bo odpada ściana szczytowa, ocieplenie, puc itd. Ściana kolankowa ma 3 pustaki 24cm, wieniec i jeszcze pustak 15cm wymurowany do poziomu murłaty. Nie pamiętam ile wieniec. Schody planuje w pomieszczeniu numer 10, i coś w stylu tej na grafice. Niby to pomieszczenie techniczne, ale tak jak mówie. Centrala wentylacyjna jest na poddaszu, a tam będzie tylko szafa hydrauliczna 60x60x160cm , którą niektórzy mają nawet w kuchni. moge wrzucić zdjęcie jak to będzie wyglądać.
  6. Wrzucam budynek w takiej kuriozalnej formie jpg, bo pdf'a nie mogłem załączyć, za dużo zajmuje, skompresowany do minimum nawet... @zeusik6 Docelowo dla 2+2, ale ja też projektuje i potrzebuje swoje biuro mieć. I tak jak mówiłem, biznes plan powstawał w 2022r. w szczycie cen materiałów, gdzie ja nie zarabiałem 50% tego co zarabiam teraz. A ceny trochę spadły(materiałów)... @Elfir W tym wymiarze, gdzie budynek ma 14m, nie dało sie nawet o 10cm poszerzyć domu, wynikało to z granicą z pasem drogowym a z drugiej strony z końcem działki. Wrzucam też projekt wnętrz, oczywiście tam nie ma zasobnika CWU tak wiszacego, bo tam będzie szafa hydrauliczna z pompy ciepła, ale po drugiej stronie(nie do ujęcia na tym renderze), gdzie będzie cała kotłownia, przyłącz wody i rozdzielacze podtynkowe i tak myślałem, kiedyś zrobic te schody.
  7. Dziękuje za Wasze rady, chciałbym aby ten wątek ciągnąl się dalej. Chciałem parterówke, ale w pewnym momencie zorientowałem się, że jest troche za mała... Albo inaczej, zacząłem więcej zarabiać... znacznie więcej... Sugerowałem sie cenami materiałów z sezonu 2021/22 czyli szczytem i chciałem zrobić cos co dam rade... fundament był wylany. Więc zaczeły sie zmiany i pomysły, uzgodnione z kierownikiem budowy, konstruktorem, architektem. Zmiany takie jak okna narożne, podniesienie ściany kolankowej. Zdaje sobie sprawy, że to zepsułem, ale po prostu chce zachować sobie jakis bufor na przyszłość....
  8. Schody są w pomieszczeniu technicznym, planuje w przyszłości powiększyć otwór i zamocować takie drewniane schody. Samo pomieszczenie techniczne do skrzynka wodna - podtynkowa, rozdzielacz podłogowy 1 - podtynkowy, a cała "kotłownia" to szafa hydrauliczna od PC o wymiarach jak zabudowa meblowa. Jest tam zasobnik CWU, naczynie przeponowe itd. wiec żadnych rur odsłonietych nie ma. Tynki u góre są robione z tymi dolnymi. U góry byłyby ewentualnie płyty gipsowe jako zabudowa. Wszystkie instalacje, jak juz pisałem, mam dociągniete do góry. A co do okien połaciowych, nie wstawiałem bo nie miałem pojęcia gdzie mają być..., nie chciałem w ciemno tego montować... Wiem, że to bez sensu kombinowanie jak koń pod góre, ale jak juz sie wydarzyło to chcę to skończyć...
  9. Witajcie. Potrzebuje porady. Buduje dom który miał być parterowy(wątek Domyślnie Dom do 115m^2 - proszę o porady , parter czy pietrówka) , ale docelowo został projekt zmieniony i posiada możliwość adaptacji poddasza(odpowiedni strop, podniesiona ściana kolankowa itd.). Warunki początkowe dylematu: Zakładając, że skończę tynki i wylewki na parterze, będą zamontowane drzwi i ułożony styropian na posadzce stropu (bez wylewki, bo ogrzewania podłogowego jeszcze nie będzie zrobione). W dachu nie ma okien dachowych. Zastosowano membrana, brak deskowania dachu. Dylemat dotyczy ocieplenia zewnętrzne, ocieplenia dachu(przestrzeni między krokwiami oraz ocieplenia w podbitce) oraz samej podbitki. 1. Co mam teraz zaplanować do roboty? Ocieplenie zewnętrzne i podbitkę a potem ocieplenie poddasza? 2. Czy podbitkę robi ta sama ekipa co ocieplenie zewnętrzne? (wiem, że to różnie może być, ale proszę o takie ogóły). 3. Czy mogę zrobić ocieplenie poddasza wełną lub pianą PUR, (na poddaszu będę miał centrale wentylacyjną i nie będę chciał mieć tam „mrozu” a potem w przyszłości, gdybym adaptował poddasza zrobić okna dachowe? Czy jest to technicznie możliwe? Chcę tak zrobić, bo na dole mam 120m^2 powierzchni użytkowej, i chcę kończyć dół i kiedyś w przyszłości jak dzieci pod rosną, zaadaptować góre do użytkowania . Obecnie są tam dociągnięte wszystkie instalacje CO, CWU, Elektryczna, wiec problemu nie będzie (wentylacje też się zrobi).
  10. Ja generalnie do swojej budowy robie system PLC + Home assistant + znam biblioteke komunikacyjną od PC, to połącze to.
  11. Ja może doprecyzuje , bypass= zawór nadmiarowo upustowy.
  12. Ratpaw - Można dać bypass na rozdzielaczach lub po prostu , jeżeli jest automatyka sterująca, połaczyć start odszraniania z sterownikiem PLC(jeśli jest), że wówczas ma otworzyć wszystkie pętle - tylko wiadomo czas reakcji też swoje powoduje.
  13. Nie ma problemu z tym, bo na rozdzielacz będzie działac inna pompa obiegowa., a ewentualnie na poddaszu byłaby kolejna pompa obiegowa. Pompa obiegowa z PC - > trójnikk > 1 rozdzielacz(z pompa) oraz 2 rozdzielacz (z pompą) A co w ogóle myślisz o takim czymś jak łączenie pomieszczenia technicznego z przejściem na poddasze?
  14. Wiesz, buduje dom po raz pierwszy, staram się zrobić coś dobrze, aby po paru latach nie obudzić się z reką w nocniku. Czyli tak, najlpiej na poddasze podciągnąć i kanalizacje i ciepłą wodę i ewentualne ogrzewanie. Czyli jak to zrobić, trójnik przed rozdzielaczem podłógówki? (na dole będzie 1 rozdzielacz)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...