Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

klimas7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez klimas7

  1. Czy Waszym zdaniem suszarka kondensacyjna z pompą ciepła o wymiarach 60x60 może zostać zabudowana w szafie bez otworów wentylacyjnych o wymiarach 70x65 (szer. x głęb.) jeżeli w czasie suszenia i po suszeniu szafka byłaby otwarta? Nad suszarką byłoby z 40 cm przestrzeni, dorobienie otworów wentylacyjnych niestety nie wchodzi w rachubę (stąd otwieranie w czasie i po użytku). Wiem, że pompa ciepła jest bardzo częstą awarią, ale zależy mi na mniejszej ilości generowanego ciepła (nie chcę uszkodzić szafki), dlatego dokupiłbym 5 letnią gwarancję. Czy taka opcja wchodzi w rachubę czy to gwarantowane kłopoty?
  2. Witam, We wrześniu 2015 odebrałem dom w szeregu od dewelopera, ogrzewany kondenacyjnym piecem gazowym. Niedawno zauważyłem, że na piecu gazowym pojawia się woda, która cieknie z komina (a dokładniej z ruty odprowadzającej do komina w ścianie). Deweloper zasugerował usterkę komina na dachu podczas ostatnich silnych wiatrów i przysłał dwie osoby, które to uszczelniły. Niestety woda ciekła się dalej pomimo braku deszczu, było jej też więcej kiedy piec mocniej pracował. Deweloper zasugerował problem z uszczelką między piecem a kominem i umówiliśmy się na zdjęcie pieca, aby dojść do tej uszczelki. Deweloper uprzedził jednak, że jest to naprawa odpłatna, bo piec miał tylko 2 lata gwarancji. Jeżeli problem jest faktycznie z uszczelką przy rurze, a nie z samym piecem, a na dom przysługuje mi 5 lat gwarancji, to czy mogę oczekiwać naprawy nieodpłatnie? Pozdrawiam
  3. Witam, szukaliśmy baterii prysznicowej dwudrożnej (deszczownica, słuchawka), ale przez piec gazowy (odpada termostat) i słabe ciśnienie (odpada przycisk "podtrzymywany" ciśnieniem, jak w większości dwudrożnych) mamy problem ze znalezieniem czegokolwiek renomowanej firmy (grohe, hansgrohe, tres, oras czy kludi), szczególnie w przyzwoitej cenie. Udało nam się znaleźć fajną baterię trójdrożną (https://www.grohe.pl/pl_pl/eurocube-jednouchwytowa-bateria-do-obs-ugi-trzech-wyj-c-wody-24094000.html), ale w związku z tym mam pytanie: Czy są jakieś przeciwwskazania przed zaślepieniem jednej "drogi" w baterii trójdrożnej i korzystanie z niej jak z baterii dwudrożnej? Pozdrawiam!
  4. Od pewnego czasu zastanawiam się jak optymalnie sterować ogrzewaniem w domu z piecem gazowym, ogrzewaniem podłogowym w salonie i łazienkach, oraz grzejnikami we wszystkich pomieszczeniach. Na chwilę obecną (wprowadziliśmy się w tym roku) sterowałem wszystkim ręcznie - temperatura na piecu oraz ew. odkręcenie ręczne grzejnika. Sezon grzewczy się rozpoczął, dlatego muszę kupić głowice termostatyczne do grzejników, ale nie wiem która opcja będzie lepsza: 1. Automatyczne sterowanie temperaturą na piecu (dokupienie sterownika - wyższa temperatura w określonych godzinach) + automatyczne sterowanie temperaturą na grzejnikach (kupno głowic z ustawianiem godzin) 2. Automatyczne sterowanie temperaturą na piecu (dokupienie sterownika) + manualne sterowanie temperaturą na grzejnikach (kupno zwykłych głowic) Opcja 1 jest najdroższa (sterownik do pieca + droższe głowice do wszystkich grzejników), jednak wydaje się najlepsza, bo sterownik do pieca będzie też ograniczał ogrzewanie podłogowe i każdy pokój będę mógł skonfigurować w inny sposób. W drugim przypadku jest dużo taniej, ale może wydam potem więcej na ogrzewanie, czytałem też dużo negatywnych opini na temat działania automatycznych głowic, tym bardziej boję się, że nie zgram tego ze sterownikiem ustawiającym temperaturę na piecu. Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia lub wiedzę i mógłby mi coś podpowiedzieć? Przy okazji, z tego co czytałem, to głowice automatyczne sprawdzają temperaturę w pomieszczeniu, a sterowanie ogrzewaniem podłogowym mam w garażu - czyli nie mogę zastąpić tej głowicy manualnej od podłogówki rozwiazaniem automatycznym, tak?
  5. A więc jest to tylko kwestia zużycia prądu, tak?
  6. Miałem dzisiaj montaż rolet zew. ze stretowaniem na ścianie (kabel 4 żyłowy dla każdej rolety), jednak okazało się, że kupiłem przycyski z podtrzymaniem napięcia (Somfy Inis). Monter powiedział mi, że to nie za dobrze, bo jak nie odbiję przycisku to do silnika idzie cały czas prąd. Czy może to negatywnie wpłynąć na silnik/bezpieczeństwo? Czy w przycisku bez podtrzymania będę musiał cały czas do trzymać do zamknięcia, czy to zależy od modelu i sam będzie trzymał, ale na koniec odbije?
  7. Pisząc na końcu miałem na myśli np. po malowaniu. A tutaj po położeniu fug jeszcze było sporo wiercenia (oświetlenie itp.), dużo poprawek w szlifowaniu czy dokończanie podwieszanych sufitów. Rodzaj fugi - zwykła elastyczna, nie epoksydowa (chociaż chciałem, jednak nie umiałem dobrać koloru spośród 8 dostępnych...), firmy Mapei, kolor złoty pył.
  8. Jasne, przesyłam zdjęcie (fuga wyczyszczona przez żonę). Żona od 2 dni czyści fugi (łącznie ponad 45m2), jedyne co pomaga to ocet + szczoteczka do zębów. Pożyczliśmy od znajomych myjkę parową Karcher SC5 (ten najwyższy model), niestety to nic nie daje, w fugach pozostaje pył od szlifowania. Czy to nie jest tak, że fugi powinny być robione na samym końcu, żeby się nie pobrudziły?
  9. Witam, po położeniu fug w gresie na podłodze w salonie okazało się, że zostało nałożne zbyt mało fugi i mycie tej podłogi jest problemem. Fuga jest wąska (2mm przy płytkach rektyfikowanych), a gres jest nierówny (efekt 3d), dlatego wydrapanie fugi bez uszkodzenia płytek pewnie nie wchodzi w rachubę. Czy możliwe jest dołożenie tej fugi tak, aby on się później nie kruszył? Fachowiec twierdzi, że tak, boję się jednak, że jak to zrobi to po chwili będzie jeszcze gorzej... mycie podłogi z szczoteczką do zębów też nam się nie uśmiecha.
  10. Ze względu na zmniejszenie światła okna wolałbym montaż na elewacji, chociaż boję się ingerencji w elewację, tym bardziej, że nie mam farby (dom wykonany przez dewelopera) do ew. poprawek (które i tak będzie widać pod światło). Z tego co mierzyłem to przy montażu we wnęce okna prowadnice nie powinny nic zasłaniać, pozostaje jednak nieszczęsna puszka. Z wycięciem styropianu ciekawy pomysł, ale tak jak napisałem kwestia zimna + wykończenia elewacji, dlatego to odpada. Póki co ciągle mam dylemat i szukam czegoś co mnie przekona.
  11. Witam, chcę zamontować rolety zewnętrzne na gotowych oknach (i drzwiach tarasowych) w salonie, dlatego nie mam możliwości schowania puszki w elewację. Mogę je zamontować we wnęce okiennej lub na elewacji. Jakie rozwiązanie z Waszego doświadczenia jest lepsze? Montaż we wnęce okiennej nie będzie naruszał elewacji i może będzie solidniejszy, jednak zasłoni mi kawałek prześwitu okien (najgorzej nad drzwiami tarasowymi, bo tam musi być puszka 18cm, kiedy na oknach będzie to 15cm). Na co zwrócić uwagę? Pozdrawiam!
  12. Wykańczam dom jednorodzinny, w którym jest ogrzewanie podłogowe i jest wykonana dylatacja podłogi. Chcę położyć na całym dole gres drewnopodobny w przesunięciu co 1/3. Fachowiec mnie właśnie zmartwił, że w miejscach gdzie jest dylatacja podłogi (widać pęknięcia i jak się mocno stanie delikatny ruch podłogi) musi być też zrobiona dylatacja w płytkach, najlepiej silikonem, nie fugą. Ponieważ takich dylatacji w poprzek płytek jest kilka, wiązałoby się to ze zrobieniem kilku brzydkich przecięć w poprzek gresu. Czy można to jakoś inaczej rozwiązać?
  13. Czy udało Ci się jakoś rozwiązać problem? Czy problem tyczy się wszystkich stelaży TECE i wszystkich mis bezrantowych (czy tylko Koła)?
  14. Co do gotowego piecyka to wolalłbym go zabudować i ładnie wykńczyć. Dziękuję za odpowiedź, w takim razie zamiast płyt K-G będe brał pod uwagę te glinokrzemianowe. A ten komin dymowy to zamiast czy oprócz rury spalinowej?
  15. Witam, chciałbym oszacować koszt wykonania kominka w wykańczanym domu z gotową instalacją do kominka (doprowadzenie powietrza z zewnątrz, komin z żaroodporną rurą). Wszędzie jednak znajduję tylko szczątkowe informacje na ten temat i nie jestem w stanie ocenić czy mogę sobie na niego teraz pozwolić, a zależy mi na bezpieczeństwie, czasami planuję w nim palić. Do tej pory udało mi się ustalić, że potrzebne jest: - wkład kominkowy (u mnie narożny) z nóżkami - rura spalinowa - wełna do izolacji cieplnej No i obudowanie: - stelaż do płyt - płyty karton-gips Czy przy gotowej instalacji do kominka potrzebne jest coś jeszcze, o czym nie wiem? Pozdrawiam!
  16. Witam, kupiłem dom w szeregowcu (6 domów) przy czym każdy miał mieć swoją część działki na własność. Domu jeszcze nie odebrałem, ale nadana już została numeracja i będzie ona w następujący sposób: 5, 5a, 5b, 5c, 5d, 5e. Dlaczego nie zostały nadane kolejne numery, czy świadczy to o tym, że jednak działka jest przez nas współdzielona? Dlaczego numeracja nie zaczyna się od a do f, tylko pierwszy szereg nie ma literki? Szukałem informacji na ten temat w Internecie i na forum, ale nie znalazłem niczego co nakierowałoby mnie na odpowiedź.
  17. Faktycznie, strasznie drogie! Spodziewałem się conajmniej 5x niższego kosztu... W takim razie chyba zostanę przy głównym zabezpieczeniu przeciwprzepięciowym B+C. Poczytam też o koszcie zastosowania UPS, bo mieć zapasowe zasilanie to na pewno świetna sprawa, ale pewnie też droga. Dzięki!
  18. Jestem na etapie planowania instalacji elektrycznej i chciałbym zamontować w ścianach gniazda, które by chroniły od razu sprzęt przed przepięciami (dodatkowy bezpiecznik), tak jak listwy przeciwprzepięciowe. Niestety nie mogę nic takiego znaleźć, być może źle wpisuję frazę do wyszukiwania, czego powinienem szukać? Poza tym, jak się sprawdza takie rozwiązanie, macie jakieś dodatkowe uwagi, porady z tym związane? Pozdrawiam!
  19. Dzięki za odpowiedź, tak podejrzewałem. Czy mógłbyś napisać co to znaczy odpowiedni przepływ powietrza piekarnikowi? Chodzi o zachowanie jakiejś przestrzeni nad/pod/za piekarnikiem, czy może o jakiś odpływ powietrza?
  20. Witam, chcę zabudować zarówno lodówkę jak i piekarnik i układ kuchni zmusza mnie do postawienia ich obok siebie. Korcą mnie kuchenki pierolityczne, jednak czytałem, że nie mogą one stać w bezpośrednim sąsiedztwie z lodówką, nawet w zabudowie. Jednak będąc w IKEA, gdzie chcę kupić lodówkę (jedyna lodówka do zabudowy w Polsce z systemem no frost, pojemnością powyżej 200 litrów w cenie do kilku tysięcy... niesamowite!) zapytałem o to dwóch sprzedawców i każdy powiedział, że piekarnik (nawet pirolityczny) może sąsiadować z lodówką, należy się spodziewać jedynie większego zużycia prądu. Nie do końca wierząc tym opiniom napisałem maila do IKEA i dostałem taką samą odpowiedź. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej sprawie? Czy kuchenka pirolityczna może sąsiadować w zabudowie z lodówką? Czy nie pojawia się wtedy niebezpieczeństwo uszkodzenia agregatora? Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...