Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Daniellos_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 212
  • Rejestracja

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    dach

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Płock

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Daniellos_'s Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

57

Reputacja

  1. Zawsze się odkłada na potem wrzucenie foto i czas leci....
  2. No widać precyzję i reżim technologiczny papa 5mm robi wrażenie. Jakieś doświadczenie w kładzeniu tynków? Schody proste git. Jakbym kiedyś robił poddasze to tez takie bym chciał. U siebie też robiłem dużo antracytu, a teraz już bym robił mniej Drzwi wejściowe już przemalowałem na żółto, bo miałem już żółte akcenty na elewacji dla przełamania monotonii i żeby mieć inne od wszystkich
  3. Zamontowałem klimatyzację jakiś juz czas temu. Wrzucam fotki, może komuś pomogą. Chciałem montować w salonie jednostkę sporej mocy aby była w stanie dmuchać powietrze korytarzem do reszty pokoi. W rzeczywistości najbardziej się grzeje salon ze względu na ekspozycję wsch-pd-zach. Wystarczy, że w salonie pracuje klima z minimalną mocą, a w pokojach jest temperatura w normie. Chciałem klimatyzator w okolicach 5kW, ale sprzedawca mnie namówił na 7,4kW bo tylko 250zł droższy Aktualnie używam tylko najniższego biegu nawiewu i żałuję. że nie mogę zmniejszyć. Ogromnym plusem jest dogrzewanie w tzw okresie przejściowym. Kiedyś w takich okresach rozpalałem kominek, a teraz rozpalam tylko gdy mam ochotę. Umówiłem się (tak samo jak przy PC), że sprzęt montuję sam, a człowiek tylko przyjedzie zakielichuje rurki miedziane i napełni czynnikiem. Wycinanie równego rowka wyżynarką, a potem młotek i przecinak Fundament to tylko zakopane bloczki, a na nich dwie "kostki" pozostałe z budowy podjazdu. Jedno ze zdjęć na których pozuję, żeby mieć jakaś skalę po latach jak urosły posadzone rośliny Ale jedn.zewn. widać. heh
  4. Ja tam robiłem oczywiście bieda-projekt nawadniania to zamknąłem się chyba w 700zł. Mam 2 obwody na trawnik, ale do każdego podpięte jeszcze linie kroplujące pod trawy i krzaki.
  5. Ja u siebie chciałem zasłonić brzydki betonowy mur i sadziłem winobluszcz. Rośnie mega szybko. Teraz staram się go ograniczać i sadzę różne odmiany bluszczu hedera. Ten rośnie bardzo wolno, ale nie gubi liści na zimę z czym jest dużo roboty jesienią. Podlewanie ogródka zrobiłeś? JA u siebie robiłem na hunter mp rotator i jestem zadowolony.
  6. Musisz zakolejkować projekt na liście i będzie zaklepane czekać na realizację. Ja tak robię... a realizacja? hmm jak nie w tym roku to w przyszłym czy kolejnym:lol2: U mnie też działka się kurczy. Postawiłem już wcześniej blaszaka 5x6m, bo jeszcze hobby motoryzacyjne w tle Generalnie zmniejszam trawnik, bo koszenie mnie nudzi, a sam trawnik wymaga wiele troski, zeby ładnie wyglądał.
  7. aaaa zapomniałem wrzucić fotki przyszłych mieszkańców Fotka jednej z dostaw bananowców Ratowanie cytryny z marketu. Była bardzo kwaśna i pożywna Teraz wygląda tak I reszta ferajny. To jeszcze młodzież. Docelowo mogą się nie zmieścić w swoim nowym domku...
  8. Niech się mury pną do góry Okna rozeszklone i obsadzone. Dałem radę samemu Można zacząć stawiać krokwie. Podobnie okna na dach. Wciągam i montuję ramy, a potem pakiety szybowe. Tu musiałem się zatrzymać w oczekiwaniu na obróbki blacharskie. Stwierdziłem, że wygodniej będzie kłaść je na bieżąco niż później chodzić po tym "dachu"
  9. Wylewki nie zbroiłem. Stal droga, a obciążenia tu bardzo wielkiego nie będzie. Nie chciałem zamawiać piachu i wozić go taczkami. Uznałem, że 25cm betonu dźwignie całość konstrukcji i od razu podniesie wysokość przyszłej posadzki to poziomu zero. Lejemy... Murowanie "pierwszej warstwy" Podniesie poziom okien, aby nie brudził ich rozpryskiwany deszcz. Do izolacji użyłem styropianu zdjętego z opaski, którą widać tu (przeciąłem wzdłuż 10cm) W międzyczasie dotarło zamówione drewno. Tu dopiero poczułem jak zdrożało od czasu mojej budowy. Tym razem postawiłem na suszone i strugane, żeby było mniej roboty z doprowadzaniem do przyzwoitości i uniknąć skręcania i wyginania surowizny prosto z tartaku. Przycinam i gruntuję sprawdzonym Altax Penetrin. Do malowania drewna użyłem tym razem farby przemysłowej Tikkurila Ultra Pro 30. Wcześniej malowałem drewno Sadolinem "Garden coś tam" (nie polecam - po roku odłazi) oraz Altax impregnat żywiczny (dobry, ale nie ma białego koloru).
  10. U mnie jak zawsze bieda-projekty to trzeba wymyślić jak to zrobić tanio i dobrze Postanowiłem poszukać okien z demontażu. Byłem nawet w jednym dużym składzie pod Wawą, ale potrzebowałem wielu okien w jednym rozmiarze. Im większym tym lepiej. Te zazwyczaj są już sporo droższe. Znalazłem na OLX super tanio od firmy, która robiła rozbiórkę jednego ze skrzydeł szpitala. Skusiła mnie cena i jak pojechałem to znalazłem na placu jeszcze 6 dużych okien. W przypadku materiału z odzysku to on wpływa na finalny kształt konstrukcji - możesz używać tylko wielokrotności posiadanych wymiarów okien. Jakoś się to udało zgrać. Kupione okna po wyskrobaniu piany i myciu myją ciśnieniową - zaczęły przypominać jak materiał do ponownego wykorzystania. Mniejsze okna mają wymiary ok 200x115 (10szt na dach), a większe 250x160. Można zaczynać wykopki...
  11. No jak już zajrzałem to może napiszę co się dzieje aktualnie Ogród zimowy jest taras, ale często jest tam za zimno, albo wieje, bo mieszkam na polu No i w ostatnich czasach jestem też odkryłem kolejną pasję - rośliny. Mam ich sporo i chciałbym mieć ich w tym ogrodzie zimowym jeszcze więcej. Najbardziej chciałbym tam zrobić prawdziwą dżunglę, ale nie planuję ogrzewać ogrodu zimą do tak wysokich temperatur, aby utrzymały się tam rośliny tropikalne. Ogrzewać planuję klimatyzatorem monoblock (przenośnym) do max 5st w zimie. To wystarczy aby przezimować np sporo gatunków bananowców czy cytrusów. Zazwyczaj zaczynam od wizji w głowie. Potem jest papier Potem próbuję coś planować z większą precyzją
  12. Taśmy nie dawałem. Faktycznie ja to przy blachodachówce podczas deszczu czy silnego wiatru słychać hałas. NIe jest mocno uciązliwy.
  13. W tym systemie nie ma konieczności robienia spadku i ja nie robiłem. Pas podrynnowy nie jest super równo i stąd może być wrażenie że tam jest spadek.
  14. Hmm czy malowałem od wewnątrz to już nie mam pewności, ale wydaje mi się że remmers tylko od zewnątrz. Od wewnątrz tylko w miejscach narażonych na dostęp czynników zewn. czyli np narożniki. Tam nie ma pioro-wpustu tylko deska do czoła drugiej deski. No i dolne końce desek zacinane pod kątem to solidnie nasiąknięte.
  15. Przepraszam, ale nie zauważyłem maila, o tym że ktoś tu napisał Faktycznie nie dawałem paroizolacji. Przewody poziomo puszczałem po podłodze i pionowe fragmenty w peszlu pod płytą OSB. Na działce jak stawiałem szkieletowy domek to tam wiercilem "klasycznie" w pionowych belkach i też przewód w peszlu samogasnącym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...