Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hudy8

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    339
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez hudy8

  1. hudy8

    przytkana pompa mamutowa

    Nie mogę edytować postu. Napisałem rozdzielacz a chodziło mi o te elektrozawory. Czy jeśli przepnę przewody z jednego elektrozaworu do drugiego to wymuszę proces wyrzutu wody?
  2. Dzień dobry. Przytkała mi się najprawdopodobniej pompa mamutowa ponieważ woda oczyszczona z oczyszczalni nie jest wypompowywana. Podczas procesu wypompowywania tylko co jakiś czas wyrzuca niewielką ilość wody. Proszę o informację jak odetkać taką pompę oraz w którym miejscu mogła ona się przytkać. Są 2 wloty 50 i 100 która przechodzi w 50tkę. Jeszcze jedno pytanie . |Jak wymusić proces wyrzucania wody? Przy pompie mam rozdzielacz który puszcza raz powietrze na dotlenianie a raz na wyrzut do pompy mamutowej. Wyrzut jest chyba 2 razy na dobę. Chciałbym wymusić ten proces. Czy jeśli przepnę przewody z jednego rozdzielacza do drugiego to czy wymuszę ten proces tzn myślę że wtedy sterownik puści powietrze na pompę mamutowa a nie na napowietrzanie. Niestety jest ciężki dostęp do rurek bo bym je zamienił miejscami i wymusił ten proces także pozostaje tylko taka opcja. Czy ktoś coś poradzi bo nie wiem jak to ugryźć.
  3. "tylko pamiętaj, że masz oczyszczalnię bez osadnika gnilnego, a większość biopreparatów jest przeznaczona do osadników gnilnych lub czyszczalni biologicznych z takim osadnikiem." To ta oczyszczalnia jest jakiego rodzaju? Z osadem czynnym czy jeszcze inna?
  4. Z oczyszczalni korzystam sporadycznie raz na 2-3dni będąc na budowie. Zauważyłem ostatnio że utworzył się taki jakby biały kożuch który pływa na wodzie. Pod nim woda jest czysta. Dlatego myślę nad jej włączeniem by zaczęła oczyszczać to co do niej już się dostało. Nie chcę też by pozatykało mi sączki lub nieoczyszczone ścieki dostały się do gleby. Co do zaszczepienia oczyszczalni osadem z innej oczyszczalni. Mam znajomego niedaleko mnie od którego mogę coś takiego pobrać. Jednak jak to zrobić? Wystarczy pobrać z jego oczyszczalni trochę osadu który pływa na wodzie i wlać do mojej oczyszczalni?
  5. Dobry wieczór. Od kilku miesięcy posiadam oczyszczalnię o której wspominał kolega wyżej czyli aquatech the one sbr. Do tej pory nie mieszkałem i oczyszczalnia była wyłączona. Za miesiąc mam zamiar się wprowadzić. Mam kilka pytań : - Jak uruchomić tę oczyszczalnię. Czy wystarczy włączyć prąd czy muszę dosypać jakieś bakterie na start? - czy mogę uruchomić ją już teraz przed przeprowadzką? Nie będzie narazie regularnego dopływu ścieków. - Facet montujący oczyszczalnię poradził bym przed uruchomieniem przez ok tydzień lub dwa korzystał z niej bez uruchamiania ponieważ wtedy jest lepszy start, oczyszczalnia lepiej pracuje. Czy to ma sens?
  6. Ceny kosmos. U mnie 220m2 wylewki + siatka zbrojeniowa + odpływ liniowy w garażu 6tys. Tynki 480m2 - 12500zł. Czyżby ceny tak skoczyły przez rok?
  7. Witam. Muszę obniżyć otwory w drzwiach wewnętrznych o kilka cm. Opaska niestety nie zakryje całości obniżenia także będę musiał to wykończyć i zlicować z istniejącą ścianą. Będę obniżał płytami gk. Doradcie jak wykończyć połączenie by nie pękało. Czy instniejący tynk zeskrobać na 2-3 cm w górę i przy wykańczaniu wtopić siatkę? Widziałem też że ktoś w takie połączenie wtapiał taśmę jak przy łączeniu płyt gk.
  8. Witam. Panowie powiedzcie czy taki patent jaki wymyśliłem zda egzamin. Chodzi o przeniesienie przestrzeni wentylacyjnej wełny z pod okna dachowego nad okno. W koło okna warto dać jak najwięcej izolacji by nie było mostków. Znów jest problem z wentylacją lub można ją zakryć przez przypadek wełną. Pomyślałem by zamontować profil UD do krokwi by powietrze przechodziło w nim nad okno a my możemy spokojnie upchać wełnę bo nie zakryjemy przestrzeni która poleci powietrze. Znajomy jednak zbił mnie z tropu gdyż zapytał czy na profilu nie będzie skraplała się woda. Profil z jednaj strony przylega do wełny a z drugiej jest ochładzany przez zimne powietrze. Ja myślę że wełna od strony dachu i tak jest zimna przez przepływ powietrza i żadna woda nie ma prawa się skroplić. Gdyby profil przechodził z ciepłego mieszkania na zewnątrz wtedy na pewno by się woda skraplała. Jak myślicie?
  9. Bo najlepszym wyjściem było by wyciąć ściany szczytowe od góry i zastąpić je styropianem. Wtedy nawet jak by była szczelina to ściany nie będą przemarzać od góry.
  10. Witam. Kupiłem alarm firmy ropam neogsm ip. Podłączam go samodzielnie. Podłączyłem manipulator, czujki ruchu, sygnalizatory. Wszystko jest ok jednak mam mały problem z podpięciem czujki dymu. Jest to czujka Fulleon m12 firecat. Nie wiem gdzie podpiąć strefę pożarową z gniazda 3 i 4. Czy wpinamy pod dwa różne gniazda Ix centralki czy pod jedno? Druga sprawa trochę prostsza. Jaką polecacie kartę sim do alarmu. Chodzi o ofertę na kartę nie abonament.
  11. Cześć wszystkim. Pytanie czy coś takiego z tytułu tematu jest wogóle możliwe. Hydraulik podłączył zbiornik wyrównawczy na powrocie do kotła. Powiedziałem żeby zmienił to na zasilanie z kotła. Na zasilaniu są 3 pompy. Hydraulik powiedział że zmieni ale żebym się nie zdziwił jak te pompy będą zasysały wodę ze zbiornika wyrównawczego. Zdziwiło mnie to strasznie bo nigdy o czymś takim nie słyszałem. Gdzie niby ta zassana woda miała by się podziać? Co o tym sądzicie? Wydaje mi się że poprostu szuka wymówki bo nie chce mu się tego poprawiać.
  12. Witam. Panowie który system jest wart uwagi ropam czy satel. Widzę że ropam ma dość fajne centralki, bardziej wyposażone. Znów facet który będzie mi to montował poleca satela. Jak jest z awaryjnością, obsługą obu tych producentów? Alarm ma być do domu jednorodzinnego.
  13. Cześć. Potrzebuję porady co do montażu schodów strychowych. Schody u mnie muszą być zamontowane ok 5cm poniżej jętek. Widziałem że niektórzy robią skrzynie np z osb by mieć do czego schody przymocować. Pomyślałem czy by nie wystarczyły 4 klocki szerokości jaka jest między jętkami a skrzynią schodów (u mnie po 5cm na stronę). Te klocki przykręcić do jętek przy narożach skrzyni schodów a do nich schody wkrętami do drewna. Czy taki montaż zda egzamin?
  14. Witam. Instalator kończy montaż kotłowni. W domu na całości ogrzewanie podłogowe + 3 grzejniki + bojler. Kocioł na ekogroszek. W skrócie instalacja wygląda do : Z kotła wychodzi w jedną stronę pompka na bojler a w drugą zawór 4D. Za zaworem jest pompka która daje ciśnienie na 3 grzejniki oraz na dwie grupy pompowe z zaworami 3D. Do tych grup pompowych mają być podpięte sterowniki pokojowe. Jeden sterownik z parteru do jedn3j grupy pompowej. Drugi sterownik z piętra do drugiej grupy pompowej. Sterowniki mają wyłączać pompy w grupach pompowych po osiągnięciu zadanej temperatury. Wszystko ok tylko zastanawiam się jak to będzie działać. Czy po wyłączeniu pompy podłoga nie schłodzi się zabardzo a potem czy nie będę musiał zbyt długo czekać na po jej uruchomieniu. Czy ktoś z was ma tak to podpięte a jeśli tak to jak to u was działa?
  15. Te 3 pomieszczenia to sypialnie. Chciałbym ustalić tam powiedzmy 19-20 stopni. Teraz w domu jest 23 stopnie ale w sypialniach jest za ciepło. Co do samej instalacji to nie znam się zbytnio na tym. Instalator zamontował bez siłowników i będzie trzeba co jakiś czas się pofatygować do kotłowni. Jakiś czas temu przeczytałem że jest taka opcja jak sterowanie automatyczne. Zobaczymy jak to będzie działać. Pierwszy sezon grzewczy przedemną także zobaczyny jak to będzie.
  16. Witam. Mam ogrzewanie podłogowe w całym domu + 3 grzejniki i kocioł na ekogroszek. Podłączenie wygląda tak że za kotłem mam zawór 4D za nim pompę która daje na grzejniki i dwie grupy pompowe z zaworami 3D. Na grupach pompowych ustawioną mam temperaturę dla parteru jak i piętra. Wszystko st ok ale chciałbym zmniejszyć temperaturę w 3 pomieszczeniach. Czy jestem w stanie to zrobić na rotametrach?
  17. Panowie ciągle spotykam się z odmiennymi opiniami oraz zdjęciami w internecie. Między dechami i papą a wełną ma być przestrzeń wentylacyjna. To jest jasne ale czy na wełnie ma być jakaś folia, membrana? Jedni twierdzą że tak bo wiatr będzie wywiewał ciepło z wełny. Inni że w tej szczelinie nie ma wiatru tylko lekki ruch powietrza który osusza wełnę. Jak w końcu z tym jest?
  18. hudy8

    Skrócenie krokwi

    Witam. Ocieplam poddasze i mam mały problem tzn w jednym pomieszczeniu mam dość nisko zakończone krokwie. Dwie obciąłem bo kończyły się w powietrzu i niczego nie podpierały. Zastanawiam się jednak nad tą jedną za zdjęcia. Czy ona coś podpiera, czy można ją skrócić o kilka cm lub przynajmniej podciąć pod kątem. Niestety krokiew jest tak długa że jej zakończenie wychodzi mi na równo z sufitem. Kierownik budowy wyjechał na wakacje i będzie za ponad tydzień a robota stoi. Może wy coś poradzicie?
  19. Co do drewna nie ma czym się przejmować. Jak wyschnie to wtedy bez problemu zejdzie np szpachelką. Martwił bym się natomias o membranę bo w tych miejscach napewno straciła swoje właściwości paroprzepuszczalne. Na tym drugim zdjęciu widać podwójną krokiew czy mi się wydaje?
  20. Pomyślałem że napiszę w ogólnym bo trochę tu z dachu, trochę z izolacji i trochę z drzwi i okien. Z każdego działu po trochu
  21. Też tak myślę że wełna była by lepsza ale tu na forum 90% postów które czytałem poleca docinanie styropianem.
  22. Nieźle. Przecież to mogło kogoś zabić. Ja bym tego tak nie zostawił tylko udupił wykonawcę jak tylko można. Fuszerki nie zagrażające życiu jeszcze można przeboleć. Przyjdzie firma , poprawi i jest ok ale takie coś to kryminał. Na takich kołeczkach to bym obrazu nie powiesił a co dopiero sufit. Do sufity tylko kołki metalowe rozporowe. Ja u siebie dałem 6x60 i niekiedy po 2 sztuki a sufit max 12m2
  23. Mam pytanie co do wysokości szczeliny wentylacyjnej. Czy jest jakieś równanie by ją precyzyjnie obliczyć? W różnych źródłach jest minimum 2-3cm ale czy nie powinno się brać pod uwagę długości i szerokości wentylowanej połaci oraz kąta nachylenia dachu? U mnie jest szczelina 2,5 - 3cm ale przestrzenie wentylowane są szerokości 70cm i długości 3,3m przy kącie nachylenia 37 stopni. Znajomy też ociepla dach i się zastanawia nad szczeliną ale u niego jest kąt 35 stopni, szerokość między krokwiami podobna bo 70cm ale długość wentyliwanych powierzchni to prawie 8 metrów. Wydaje mi się że szczelina u niego powinna być wyższa a on chce dać 3cm.
  24. Witam. Jestem przy wyborze schodów strychowych oddzielających pomieszczenia mieszkalne ze strychem nieogrzewanym. Myślałem nad schodami firmy Fakro albo model LWK - 440zł albo cieplejsze LTK - 650zl. Czy jest sens dopłacać 200zl do cieplejszych schodów czy lepszym rozwiązaniem było by zrobienie skrzyni wypełnionej wełna mineralna i przykrycie schodów od góry?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...