Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bobrollo74

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bobrollo74

  1. zwróć uwagę, że biorąc zwykłe okno otwierane na zewnątrz a nie do środka, zawiasy masz na zewnątrz. w polskich standardach dadzą Ci te same zawiasy, które montują w środku (i zakryją je plastikowymi osłonkami)... wierz mi, ale to nie są elementy, które stosuje się na zewnątrz. wzięłabym HST jednak.
  2. zgodnie ze sztuką, między roletą a ramą powinna być taśma rozprężna.
  3. o, to przy wydatku rzedu 2-3 tyś nie ma co nawet oglądać drzwi z Aluprof. To zdecydowanie większy wydatek.
  4. widziałeś drzwi panelowe Aluprof na bazie systemów MB104? kosztują dużo, ale warto zainwestować, bo są nie tylko ładne, ale i bardzo porządne.
  5. Nikt nie zrobi takiej wysokiej rolety z gwarancją. nawet bramy rolowanej nie zrobisz na tą wysokość. musiałbyś poszerzyć poprzeczki i na nich zamontować skrzynki (można to ładnie zamaskować i nie będzie rzucało się w oczy) Trzeba się zastanowić czy u góry potrzebna Ci jest roleta. koniecznie zaplanuj to na etapie przygotowania projektu (niech architekt spotka się z przedstawicielem producenta stolarki). warto zastanowić się, jaką funkcję ma pełnić roleta o czy może roleta fasadowa spełni te funkcję.
  6. poszerzenie ma stalowe wzmocnienie (jest stosunkowo drogie). a profil podokienny (zwany też listwa transportowa) jest z samego plastiku. komorowego, grubego, ale nie takiego jak okno.
  7. nie da się zrobić tego w 1 kawałku szkła. Glassolution produkuje szyby do 13,5m2 (zarówno przy jedno jak i dwukomorówkach) dla szyb 10mm lub VSG 88.2. nie można tego zgrabnie podzielić na 4 części? chociaż i tak odradzałabym takie duże szkła, bo pękają samoistnie (robiliśmy ostatnio witryny sklepowe i szyby pękały jak wsciekłe jeszcze w trakcie transportu od producenta)
  8. sposobu na zabezpieczenie nie znam, ale według wytycznych producentów taśmy mogą pozostać odłonięte 6miesięcy. po tym czasie tracą swoje właściwości i gwarancję oczywiście...
  9. chcesz, żeby od zewnątrz było stare okno, a od wewnątrz nowe? może po zamontuj to nowe okno francuskim sposobem po wewnętrznej stronie ściany? Można kupić specjalny profil "renowacyjny" z płetwą. daj taśmy i tyle.
  10. u góry dajesz naświetle przeszklone (można dobrać taką samą szybę, jak w panelu drzwiowym, jeśli panel jest z szybą). z boku dajesz panel taki jak w drzwiach. Nie wiem, skąd Vetrex bierze panele, ale my bierzemy np. z Veyny i tam jest możliwość dobrania zestawu drzwi+naświetle boczne. Albo po prostu też dajesz ramę z szybą. zobacz też na stronie Adeco tak można zrobić wizualizację z naświetlami (ostatecznie słupek to według mnie nie jest problem).
  11. w jakim stylu chcesz mieć drzwi? poszukaj w internecie, jest bardzo dużo zdjęć z naświetlem bocznym i górnym (zarówno drzwi nowoczesne jak i bardziej klasyczne). według mnie wygląda ok, a takie przeszklenia fajnie doświetlają wnętrze.
  12. na stronie producenta szyb są Ogólne Warunki Techniczne do pobrania (patrzyłam na stronie Glassolution). tam są szczegółowo opisane np łączenia ramek.
  13. na stronie Aluplastu mozna ściągnąć badania na akustykę różnych typów pancerzy. Wygladają bardzo interesująco (zwróć uwagę na różnice przy różnych spsobach montażu). Pytanie tylko czy w godzinach szczytu będziesz siedział przy zamknietych roletach? nawiewnik akustyczny ma Rw 42 czyli bardzo przyzwoite (ale to trzeba w zestawie z szybą akustyczną stosować, żeby miłao sens).
  14. Warto zmienić okna. Ostatnio w Norynberdze widziałam szyby z Rw 56dB. 51 każdy ma w ofercie. zastanowiłabym się nad roletami. Hałas nie jest chyba 24h na dobę?
  15. Beditom ma niskie prowadzenia dla silników 115mm
×
×
  • Dodaj nową pozycję...