Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mxx_rs

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mxx_rs's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Hej Wszystkim! W najbliższym czasie czeka mnie układanie podłóg w dużym pokoju z aneksem. W części "mieszkalnej" będą panele, w części kuchennej płytki (gres). W całym mieszkaniu montowana będzie listwa przypodłogowa drewniana. Natomiast co z częścią kuchenną? Czy tam powinienem: - również zamontować listwę - wyciąć płytki na wysokość 8 cm i wkleić - czy z racji tego, że przy ścianie będą stały szafki listwy się nie montuje żadnej? W załączniku szkic obrazowy... Z góry dziękuję za pomoc
  2. Tak, zrezygnowałem z pomysłu czerwonej kuchni. Będzie biała + kolorowe dodatki. Kolory ścian - szarości... co prawda wiem, że może być nieco chłodno ale postaram się wybrać dwa dość jasne kolory. Co do połączenia ... wymyśliłem, że kolorem B będzie pomalowany jedynie wystający gzyms w kuchni i dalej ściana z drzwiami od łazienki. Robiłem sobie wizualizację na leroy merlin i tak mi się podobało. Nie wiem tylko jak ustawić meble w kuchni i czy zamykać ją jak na 1 projekcie czy zostawić otwartą jak na 2.
  3. Witam ponownie! Jak zwykle chciałbym się poradzić starszych doświadczeniem i poprosić o pomoc, wskazówki względem mojego "salonu" czy inaczej mówiąc pokoju dziennego z aneksem. Wymiary: wnęka kuchenna: szerokość 146 cm, ściana "kuchenna" 5m (-15 cm) kaloryfer. 1. Jak widzicie temat aneksu: tzn czy lodówkę dać z lewej strony czy jako ostatnią "wchodzącą" do pokoju? Myślałem o lodówce do zabudowy. 2. Czy kuchnię zrobić wyłącznie w kształt litery L (w tym przypadku odwróconej) czy jeszcze domykać ją jakąś szafką albo szafko-wyspą na kształt litery U ? Osobiście myślałem o rozwiązaniu: szafka-płyta gaz-szafka narożna/zlew-lodówka a na środku mały/rozkładany stół + 4 krzesła jako stół zarówno do spożywania posiłków/stół pokojowy jak również stół roboczy w kuchni. W pokoju na tej ścianie ma stanąć jeszcze (wyłącznie) rozkładana wersalka z ikei (długość około 2.10) 3. Ze względu na to, że pokój+aneks+korytarz tworzą niejako całość zastanawiam się nad tym jak tutaj można by wykombinować 2 kolory ścian? Czy w ogóle warto a jeśli tak to które ściany kolorem A a które kolorem B? Szczerze mówiąc chociaż chciałbym 2 kolory to ile razy na ten pokój nie patrzę to ni diabła żadna ściana mi nie pasuje żeby była jakimś innym kolorem pomalowana. Może dlatego, że teraz jest biało wszędzie i stąd taki wniosek. Kolory preferowane to zapewne połączenie beż/brąz ewentualnie jakieś niezbyt zimne szarości. Co do kuchni (szafek) pewnie skończy się na białych aczkolwiek nie ukrywam,że marzą mi się czerwone. Nie mniej ... łazienka jest biało-zielona, w pokoju powiedzmy beżowe kolory ścian i do tego czerwona kuchnia to trochę chyba nie halo. Ale jeśli można by jednak coś w kierunku czerwonego lub szarego połysku to bardzo bym się z takiej opcji cieszył. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
  4. To jest szeregowiec. Ja wiem ... 30x10m ? Łącznie jest chyba 8 rynien. Tylko właśnie zacząłem się zastanawiać czy po prostu przedłużyć rynnę np. poprzez odpływ liniowy czy stosować drenaż.. ? Jak będzie padał deszcz to przecież i tak mi ogródek zamoczy ... kwestia tego żeby woda nie lała się po ścianie pod budynek. Czy jednak się mylę i jest jakaś zasadność stosowania drenażu?
  5. Hej! Od jakiegoś czasu niepokoi mnie rynna, która znajduje się blisko rogu budynku. Nie ma tam żadnego odwodnienia, woda trafia wyłącznie do gruntu i obawiam się o jej długotrwałe oddziaływanie na ścianę. Ogródek jest niewielki 2x4m ale zastanawiam się nad podłączeniem rynny do rury drenażowej (powiedzmy o długości 1-1,5) i zakopaniu jej w żwirku w ziemi. Czy to załatwi sprawę? A może jakiś innny pomysł? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!
  6. Witajcie! Chciałem się poradzić w kwestii zabudowy rury oraz zamaskowania przyłączy od pieca. Spędziłem dzisiaj cały wieczór w Leroy'u szukając czegoś co możnaby jakoś wykorzystać ale nie mam pomysłu. Widziałem artykuł z muratora o zabudowie rur ale za nic w świecie nie mogę znaleźć takiej płyty fornirowanej z wycięciami żeby fachowiec ją podocinał i coś z niej zrobił. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie pomysły!
  7. Wow! Ze tez sam na to nie wpadłem :/ Dziękuję, to będzie najlepsze rozwiązanie. Teraz tylko trzeba będzie od nowa zrobić projekt z płytkami ale i tak warto żeby nie męczyć się z oknem ...
  8. To jest szeregowiec z podziałem na 2 mieszkania góra/dół. W każdym razie już stoi od 1,5 roku i niestety nie ma możliwości przesuwania ścian - za późno kupiłem Tzn - wszystko można ale raczej wolałbym żeby zostało tak jak jest ze względu na budżet. A poza tym prawa ściana nie jest moja tylko sąsiada - nie wiem czy by tak chętnie oddał 10 cm żeby mi weszła 80 Podaję rzut od dewelopera. Niestety jest słabo czytelny jeśli chodzi o wymiary. Folia na okno będzie bo to parter i okno wychodzi na parking. Dodatkowo myślałem o zasłonięciu całej wnęki taką roletą jak na zdjęciu + oczywiście farba łazienkowa. Cały myk polega na tym, że jest to rozwiązanie dość nietypowe, nowatorskie - z jednej strony do zrobienia i wcale nie jest powiedziane, że będzie źle, z drugiej dla niektórych dość kontrowersyjne. Nawet Pani, która robiła projekt pierwsze co powiedziała jak dostała kartkę z moją propozycją to "o mamunciu, prysznic w oknie Pan robi?!"
  9. Witam, Mam spory problem ze względu na okno umiejscowione na znacznej szerokości jednej ze ścian czyniąc ją diabelsko nieustawną Początkowo byłem przekonany do pomysłu prysznic w oknie + roleta od góry zasłaniająca okno. Teraz pomyślałem, że może jednak wanna ale ... ja korzystam 364/365 dni w roku z prysznica i może raz do roku mam ochotę posiedzieć w wannie. Stąd też jeśli nawet wanna stanie pod oknem a ja i tak będę brał prysznic to potrzebne są jakieś zasłonki, rolety żeby nie chlapało się we wnęce okna. Po co więc wanna? Ale ... problem jest z tą ścianą, gdyż: od lewej: 5 cm muru, 90 cm otwór okienny, 76 cm muru. Pomysł był taki żeby dać kabinę 100 cm od lewej i wspomnianą roletę. Później myślałem nad kabiną 700 x 100 na prawej ścianie ale tak znowuż będzie zabudowywana rura od gazu więc róg przestaje być takim 100% rogiem i kabina odpada. Teraz zastanawiam się jeszcze nad wanną narożną ponieważ "do przodu" mam spokojnie około 110 cm. Najgorsze jest to, że projekt zrobiony, ekipa przychodzi za 2 tygodnie a ja w kropce i to dużej Dołączam rzut projektu. Może coś doradzicie ?
  10. Czyli znowu potwierdza się to co kiedyś przeczytałem na forum - remont lub budowa domu kosztuje tyle ile masz + tyle ile możesz pożyczyć + jeszcze jakieś 20% No trudno, w takim razie bardzo dziękuję za odpowiedź - będę kombinował coś w wyższym pułapie cenowym żeby nie kupić bubla.
  11. Jako, że to mój pierwszy post na forum - Dzień dobry wszystkim Potrzebuję porady w związku z zakupem kabiny prysznicowej. Jest dość nietypowa (70 cm szerokości) ze względu na to, że ściana ma 76 a następnie jest już okno. Sytuacje ratuje nieco druga ściana, która jest długa i można zamontować kabinę powiedzmy 90-100 cm długą. Z tego co czytałem 70x70 to straszne maleństwo? Dlatego też szukam jakiejś kabiny w w/w wymiarach. Jako, że budżet i tak został 3 razy przekroczony skłaniam się ku rozwiązaniu - tanio i w miarę dobrze. Czy możecie mi coś polecić w cenie do około 1000 zł (z brodzikiem) ? Z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...