Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krzychu07

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

krzychu07's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mówiłeś o 20-23MJ i do tego się odniosłem. Zgadza się Czeski to oczywiście inna bajka i wspomniałem że brunatny, jednak określona kaloryczność da max określone ciepło i więcej z tego nie wyciśniesz, to miałem na myśli podając go jako realny przykład który przerobiłem na własnej skórze, reszta to sprawa drugorzędna, z jakiej kopalni ile ma siarki itp. Określone wartości MJ dają określone max ciepło, przekłada się to też na zużycie, mniej kalorycznego węgla trzeba spalić też więcej. To trochę tak jak z samochodem niektórymi możesz jechać max 200 km/h, mimo że są różnych marek, a innymi np tylko 150 i więcej nie da rady. Najbardziej widać to gdy mamy prawdziwą mroźną zimę, ostatnio na szczęście zimy nas oszczędzają . Ja osobiście najchętniej bym brał z 28MJ i więcej Polski węgiel, raz taki miałem ale to było 9 lat temu, wtedy na składzie w którym go kupiłem był tylko Polski i był super, zarówno wydajnościowo jak i cena wtedy jeszcze była dużo niższa, później niestety, ceny były co rok to wyższe a dodatkowo zaczęli ściągać jeszcze różne inne gatunki i chyba kombinować bo ogólnie był do d... Obecnie biorę w innym miejscu ten 26MJ Syberyjski po 660zł, różnicy w wydajności między tym mieszanym czy nawet całkowicie oszukanym (tak podejrzewam) nie widzę a w kieszeni sporo zostało. Jednak jak wspomniałem na 20MJ to chyba bym się już nie skusił choćby nie wiem jak go zachwalali. No ale oczywiście każdy musi sobie sam kalkulację zrobić, to jest moja ocena.
  2. Oj raczej nie, ja mam już za sobą 8 sezonów + 1 w domu wynajmowanym też nowym domu, raz kupiłem taki sporo tańszy groszek, chyba czeski, taki brunatny, kaloryczność nieco coś ponad 20MJ (22?), nie pamiętam dokładnie i powiem szczerze że już więcej nie kupiłem i nie kupię, żadnej oszczędności nie zauważyłem, był tak cenowo przeliczony że mimo że sporo tańszy, spaliłem go więcej (z tym się liczyłem) jednak nie myślałem że aż tyle, bez mała (porównując wydane kwoty w PLN do poprzedniego sezonu) wyszło jedno w drugie. Podsumowując to nabiegałem się tylko częściej do kotłowni z dosypywaniem, a jak przyszedł mróz i większe zapotrzebowanie na ciepło to piec ledwo ale to ledwo dobijał temperaturę, wcześniej na bardziej kalorycznym groszku nigdy czegoś takiego w mrozy nie było. Przy obecnych ciepłych zimach tego nie doświadczysz i możesz mieć takie wrażenie że 20 wystarczy, mimo to ciekawe czy porównywałeś różnicę z bardziej kalorycznym. Obecnie kupuję (trzeci raz kupiłem) taki 26MJ/660zł T (cena / zysk-kaloryczność mi pasuje) i przyznam że w zasadzie wszystko co jest poniżej tych wartość nie przyciąga już mojej uwagi, nie przeczę że 25MJ czy ciut mniej będzie zły ale po swoich doświadczeniach taką postawiłem sobie granicę. Odnośnie problemów ze spalaniem, to przyznam że nigdy z żadnym nie miałem czegoś takiego, piec ewentualnie trzeba ustawić i musi się palić.
  3. No musisz przetestować i ocenić samemu ten "patent" czy dziurkowanie tu pomoże (gdzieś mi wcześniej uciekło że Ty masz foliowe worki, nie wiem czemu wydawało mi się że papierowe) u mnie to się sprawdza na jutowych workach. Ogólnie mam węgiel luzem pod przykryciem i nawet jak jest wilgotny to dosycha, w kotłowni jest zwyczajnie ciepło, żaden gorąc. Kwestia ustalenia rotacji ile taki zasyp kosza musi schnąć, czy po wypaleniu jednego kosza już to co oczekuje jest suche, czy dwa, trzy kosze muszą się wypalić, wtedy odpowiednio na zapas trzeba przynieść jeden, dwa, może trzy zasypy i brać od tego co najdłużej schnie, i na bieżąco przynosić, jeden zasyp ubył, jeden donoszę.
  4. Nie wiem jak tam masz miejsce w kotłowni ale wystarczy jeden-dwa zasypy kosza przynieść sobie wcześniej (po zasypaniu kosza) i zanim kosz się wypali zwykle to oczekujące jest już suche. Dalej już przy ładowaniu przynosić tyle ile się wrzuca do kosza, tak aby dwa zasypy na zapas zawsze były, a brać ten który dłużej obsycha.
  5. Znam tylko ten z Rąbienia, z ul. Mokrej 5/7, teraz jest trzeci sezon jak biorę, na początku z nieufnością podszedłem do sprawy i wziąłem do testu tylko worek. Test wypadł pozytywnie więc wróciłem i zamówiłem na całą zimę, obecnie jak wspomniałem już zakupiłem trzeci raz na cały sezon. Ze swojej strony polecam ten EKO-GROSZEK (biorę ten z placu luzem 660 zł tona, w worki też go pakują. Tych gotowych w foliowych zgrzewanych workach nie znam). PS Co do tej strony wegielurt to nie działa (tzn ktoś inny jakby ją przejął), ale firma istnieje, dzisiaj mi przywieźli więc potwierdzam na 100% .
  6. mam te adresy dziś je sprawdzę a dachu jest ok 260m
  7. krzychu07

    Grupa łódzka

    no to mam dylemat, byłem u człowieka, na oko facet ok, jednak to i tak ludzie robią ma ich niby ok 30-tu ale chyba ich ściąga z poza województwa pracują śpią na budowie (a może piją i diabli wie co jeszcze) jadą na niedziele do domku. Domek wycenił mi na 28-30tys stan surowy otwarty plus max 2500 tarasy i temu podobne dodatki z zewnątrz, natomiast z więźbą oraz położeniem dachówki jakieś 40 tys przy tamtych cenach z dachem dom wyniósłby mnie jakieś 65 tys różnica spora, jednak jak ta praca będzie wykonana to już niewiadoma mam trzy adresy w których budował, jeden nawet w Aleksandrowie ale mogą to być też jacyś znajomi jego, mimo to sprawdzę. W rozmowie człowiek unika trochę kontaktu wzrokowego ale może już taki jest, jednak jakoś tak dziwnie, no ale może jestem zbyt podejrzliwy. PS fundamenty kopią ręcznie, czy im się to opłaca? wylewają ławę w wykopie bez szalunku później już normalnie bloczki z izolacją. Aha i facet specjalnie w tynki i wykończenia się nie bawi, niezbyt chętny jest do tego, ciekawe dlaczego może mu się to mniej opłaca albo jakiś inny powód ?
  8. no to mam dylemat, byłem u człowieka, na oko facet ok, jednak to i tak ludzie robią ma ich niby ok 30-tu ale chyba ich ściąga z poza województwa pracują śpią na budowie (a może piją i diabli wie co jeszcze) jadą na niedziele do domku. Domek wycenił mi na 28-30tys stan surowy otwarty plus max 2500 tarasy i temu podobne dodatki z zewnątrz, natomiast z więźbą oraz położeniem dachówki jakieś 40 tys przy tamtych cenach z dachem dom wyniósłby mnie jakieś 65 tys różnica spora, jednak jak ta praca będzie wykonana to już niewiadoma mam trzy adresy w których budował, jeden nawet w Aleksandrowie ale mogą to być też jacyś znajomi jego, mimo to sprawdzę. W rozmowie człowiek unika trochę kontaktu wzrokowego ale może już taki jest, jednak jakoś tak dziwnie, no ale może jestem zbyt podejrzliwy. PS fundamenty kopią ręcznie, czy im się to opłaca? wylewają ławę w wykopie bez szalunku później już normalnie bloczki z izolacją. Aha i facet specjalnie w tynki i wykończenia się nie bawi, niezbyt chętny jest do tego, ciekawe dlaczego może mu się to mniej opłaca albo jakiś inny powód ?
  9. krzychu07

    Grupa łódzka

    no mnie 30000 by zadowoliło w porównaniu z moją wyceną jeśli to przyzwoita firma porównywalna z moją. Dla przykładu ta moja to sześciu sprawdzonych ludzi budują szybko w zeszłym roku stawiali dom w 8msc tzn właściciel już mieszkał w nim po tym czasie dom na zero Ale oczywiście wykończenie to następne koszty
  10. no mnie 30000 by zadowoliło w porównaniu z moją wyceną jeśli to przyzwoita firma porównywalna z moją. Dla przykładu ta moja to sześciu sprawdzonych ludzi budują szybko w zeszłym roku stawiali dom w 8msc tzn właściciel już mieszkał w nim po tym czasie dom na zero Ale oczywiście wykończenie to następne koszty
  11. krzychu07

    Grupa łódzka

    no tak tylko u mnie cena jest na sam dom bez dachu. Znalazłem jakąś firmę tylko rekomendacji żadnych niby facet daje ale przecież mogą być podstawione Gość niby ma 30 osób i wstępnie powiedział 30tys ale to tak przez tel. hehe dopiero po 18-ej jadę do niego, zobaczę choćby dla orientacji co powie jak zobaczy dokładnie w czym rzecz.
  12. no tak tylko u mnie cena jest na sam dom bez dachu. Znalazłem jakąś firmę tylko rekomendacji żadnych niby facet daje ale przecież mogą być podstawione Gość niby ma 30 osób i wstępnie powiedział 30tys ale to tak przez tel. hehe dopiero po 18-ej jadę do niego, zobaczę choćby dla orientacji co powie jak zobaczy dokładnie w czym rzecz.
  13. krzychu07

    Grupa łódzka

    no dobrze w takim razie może inaczej Szukam dobrej sprawnej ekipy z narzędziami itp która za w miarę sensowne pieniądze pobuduje domek Pisząc taniej miałem na myśli ekipę tańszą od mojej a ta wyceniła mi stan surowy po negocjacjach na 48tys w tym koparka. Wycena obejmuje wykopy, szalunki,zbrojenie, wylanie ław fund, mury fund z bloczków (trójwarstwowe) izolacja pionowa i obustronna, zasypanie, zagęszczenie piaskiem, wylanie posadzki,wykonanie murów zewnętrznych trójwarstwowych oraz nośnych, cokołu budynku,kominów z cegły pełnej do wysokości krokwi, filary przypory,strop obmurowanie wieńca,mury trójwarstwowe poddasza, ścianki działowe poddasza i parteru, schody z parteru na poddasze, wykonanie słupów zewnętrznych i łuków, fundamentów pod murki przy tarasie wylanie tarasów wykonanie schodów zew. Wydaje mi się z tego co tu czytam że 48tys to dużo ale może się mylę jeśli jednak nie to może ktoś jest wstanie mi polecić jaką s dobra przyzwoitą firmę która wykona mi to taniej dom ma ok 230 m2 pow. całkowitej. Jeśli chodzi o geodetę słyszałem że nasz bierze za wytyczenie ponad tysiąc zł być może jest w okolicy jakiś tańszy może też ktoś zna?
  14. no dobrze w takim razie może inaczej Szukam dobrej sprawnej ekipy z narzędziami itp która za w miarę sensowne pieniądze pobuduje domek Pisząc taniej miałem na myśli ekipę tańszą od mojej a ta wyceniła mi stan surowy po negocjacjach na 48tys w tym koparka. Wycena obejmuje wykopy, szalunki,zbrojenie, wylanie ław fund, mury fund z bloczków (trójwarstwowe) izolacja pionowa i obustronna, zasypanie, zagęszczenie piaskiem, wylanie posadzki,wykonanie murów zewnętrznych trójwarstwowych oraz nośnych, cokołu budynku,kominów z cegły pełnej do wysokości krokwi, filary przypory,strop obmurowanie wieńca,mury trójwarstwowe poddasza, ścianki działowe poddasza i parteru, schody z parteru na poddasze, wykonanie słupów zewnętrznych i łuków, fundamentów pod murki przy tarasie wylanie tarasów wykonanie schodów zew. Wydaje mi się z tego co tu czytam że 48tys to dużo ale może się mylę jeśli jednak nie to może ktoś jest wstanie mi polecić jaką s dobra przyzwoitą firmę która wykona mi to taniej dom ma ok 230 m2 pow. całkowitej. Jeśli chodzi o geodetę słyszałem że nasz bierze za wytyczenie ponad tysiąc zł być może jest w okolicy jakiś tańszy może też ktoś zna?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...