Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piotr Zaborniak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O Piotr Zaborniak

  • Urodziny 26.03.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Kod pocztowy
    91-496
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Piotr Zaborniak's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Szanowni Forumowicze zajmujący się budową kominków, Zamierzam sprawić sobie kominek w miejscu, które przedstawiam na załączonym zdjęciu. Zależy mi na jak najbardziej płaskim urządzeniu (jak najmniejsza głębokość). Znalazłem w necie produkt Spartherm o nazwie Varia AS - 2Rh-4S, który według rysunku ma głębokość całkowitą niecałe 43 cm. Ne mam bladego pojęcia na temat budowy kominków i moi fachowcy od innych rzeczy również nie potrafią nic doradzić, więc postanowiłem zadać kilka pytań na forum: 1) czy znacie jakieś inne porównywalne produkty o małej głębokości? 2) czy w miejscu gdzie będzie stał kominek robimy zwykłą wylewkę na styropianie (20 cm styro), czy budujemy jakiś specjalny fundament? (muszę wiedzieć, przed wylewkami) 3) jak rozwiązać problem dostępu do wyczystki (może jakieś miejsce na drewno, które zamaskuje drzwiczki?) 4) czym obudowuje się kominek? (płyta g-k, czy jakieś specjalne płyty) 5) ten komin jest już otynkowany, czy można zostawić tynk na wierzchu, czy trzeba go jeszcze dodatkowo obudować np. płytą g-k 6) czy znacie jakichś wykonawców, którzy projektują i wykonują kominki w Łodzi? (preferuję fachowców, którzy przy okazji sprzedają urządzenia, a nie sprzedawców, którzy przy okazji montują sprzedawane produkty) ta Varia ma szerokość ok. 88 cm, a ja mam do dyspozycji ok. 135 cm obok komina.
  2. Byś może, nie będę dyskutował, bo się na tym nie znam. Jestem prawnikiem a nie dekarzem, ale od dekarzy oczekiwałem, że znają się na tym, co robią i że również mogą coś doradzić. Niestety trafiłem na dyletantów.
  3. Z pierwszym zdaniem zgadzam się w pełni, a drugiego nie rozumiem - dlaczego nazywasz półśrodkiem "super wykonany dach" z pełnym deskowaniem płytą osb, membraną 170 g i dachówką ceramiczną domino z jednym zamkiem? Możesz rozwinąć myśl?
  4. Tak, pomysł z blachą jest godny uwagi... moich wykonawców. Ja mam jeden pomysł - położyć dach od nowa. Wszystkie inne rozwiązania to półśrodki, którymi nie jestem zainteresowany. Howgh.
  5. Na dachu nie ma wiatrownic, To jest dach wielospadowy (budynek w kształcie litery T) z sześcioma krawężnicami i dwoma koszami. Rozciągnięcie dachówek nie wchodzi w grę, bo już są rozciągnięte na maksymalny wymiar producenta 354 mm a nawet czasem więcej.... ich ściśnięcie i dołożenie jednego rzędu też nie wychodzi... Wykonawca nie spojrzał wcześniej w instrukcję i zrobił tak jak mu się wydawało - zupełnie na oko - pomimo, że zanim zaczęli rozmierzać dachówki to zwracałem uwagę i sugerowałem, że w razie problemów należy skrócić krokwie (żeby nie było wątpliwości - wszystko robi jedna firma więźbę i pokrycie). Wtedy byłby to jeden - dwa dni roboty. W instrukcji Creatona wszystko jest tak rozrysowane, że mając wiedzę z matematyki na poziomie podstawówki każdy potrafiłby rozmierzyć tę dachówkę... U mnie natomiast wychodzi na to, że należałoby skrócić krokwie o 10 cm. Teraz nie widzę innego wyjścia jak rozebranie całości (z oknami dachowymi) i ułożenie od nowa. Mam tylko pytanie, czy membrana na płytach OSB też powinna być wymieniona, bo nie dość, że łażąc po niej już ją mocno zmęczyli, a jak teraz jeszcze ponabijają łaty w nowych miejscach to to będzie sito...
  6. A oto dzieło moich dekarzy... Proszę o podpowiedź, czy coś z tym można zrobić....
×
×
  • Dodaj nową pozycję...