
szrajben
Użytkownicy-
Liczba zawartości
45 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez szrajben
-
Problem jest taki, że: 1. Napięcie w sieci nie jest stale powyżej 253V, faluje, poniżej i powyżej. Czasami przekracza 258V. 2. Czy możliwe jest, że sąsiad, który jest na samym końcu linii, ma tak duży spadek napięcia, względem początku linii, że u nas PV widzi 257V, a u niego jest 252V i dlatego PV się u niego nie wyłącza? W jego najbliższym sąsiedztwie nie ma żadnej PV (jest on i 5 gospodarstw), jest to koniec linii. My jesteśmy na początku i gdzieś po środku, czyli kolejne 4 PV w jednym gnieździe i 5 gospodarstw bez PV (w sumie w linii jest około 15gospodarstw). 3. Czy jeśli ktoś ma zmienioną normę, to napięcie zawsze będzie powyżej 253V w pełny słoneczny dzień, kiedy inne falowniki się wyłączają?
-
To nie jest tak, że mnie nie wyrzuca z sieci. Wyrzuca, ale w stosunku do sąsiadów nr 3, 4, i kiedyś 5 (bo ostatnio go nie wyrzuca i produkuje cały dzień), wyłączeń mam mniej niż oni. Instalacje 3, 4, 5 mają położenie wschód- zachód i zdarzało się, że odcinało ich na kilka godzin. U mnie PV się włączało i wyłączało. Funkcja Q/U trochę pomagała, ale teraz już nic nie wnosi do sprawy. Przed naszymi instalacjami są jeszcze inne instalacje, które są bliżej trafo. My jesteśmy ostatnią odnogą w ogonie i w tym ogonie ostatnia instalacja w zeszłym tygodniu nie miała wyłączeń. Do tej pory regularnie się wyłączała. Czy możliwe jest, że gość ma teraz jakimś cudem tak wysoką autokonsumpcję i to go chroni przed wyłączeniami? Albo wydarzyło się coś innego, co go ratuje, a jest legalne? Czyli jednym słowem nie zmienił normy, ale zastosował coś, co sprawia, że go nie wyłącza? Magazynu nie ma ofkors. Wiaderek pod panelami na prund też nie widziałem.
-
Czesć, na naszej ulicy mamy 5 instalacji PV. Jest jeszcze kilka instalacji przed nami, które są na tym samym stringu, ale my jesteśmy na samym końcy linii, najdalej od trafo. W zeszłym roku wszystkie instalacje (było ich wówczas 4 na naszym odcinku wyłączały się z powodu wysokiego napięcia, Tauron obniżył napięcie i instalacje pracowały cały sezon bez większych wyłączeń). W zimie napięcie zostało podniesione. Co zauważyłem: W 2023 roku (były 4 PV) przed obniżeniem napięcia wyłączały się wszystkie PV na naszej ulicy. Moja PV i sąsiada (pierwsza i druga od strony trafo włączała się i wyłączała, aktywowaliśmy funkcję q/u, ale to też nie pomagało, natomiast ostatnie instalacje 3 i 4 odcinało czasami całkowicie i przez kilka godzin w ogóle nie podejmowały pracy. W 2023 roku zainstalowana została kolejna PV w gospodarstwie pomiędzy drugim i trzecim sąsiadem. Z początkiem marca 2024 okazało się, że wszystkie PV 1, 2, 3, 4, 5 wyłączają się i nawet mnie (pierwsza PV) zaczęło odcinać na kilka godzin. Sąsiedzi najdalej od trafo 4 i 5 byli w godzinach szczytowych całkowicie odcięci i nie mogli produkować prądu. Z początkiem kwietnia zauważyłem, że wyłączają się pierwsze cztery PV, a ostatnia PV, na samym końcu ulicy z jakiś powodów przestała się wyłączać. (mam raporty od sąsiadów, wykresy ze wszystkich PV). W piatek i sobotę (czyste niebo, 28 stopni) u mnie i sąsiada zauważyliśmy, że napięcia na PV jest 258-259V. Mierzyłem miernikiem na losowym gniazdku w domu też było 258V. Wskazanie napięć monitorujemy regularnie i nigdy wcześniej takich nie było. Z reguły widziałem na PV 253V, może maks 255V. No i pytanie: Co się mogło wydarzyć, że najdalej położony sąsiad, którego zawsze odcinało, teraz nie ma wyłączeń? A wszystkie PV 1,2 ,3,4, które są przed nim do trafo mają wyłączenia?
-
W naszej wersji Tuliusza (odbicie lustrzane) zrezygnowaliśmy z kominka w centralnej części salon-kuchnia. Kominek został umieszczony w rogu przy schodach. Zrezygnowaliśmy ze ścianki i pokoju.
-
Trzy stopnie na piętro. Tutaj wysokość 19cm. Stopień, który wchodzi na posadzkę ma 21cm. Tak aby po położeniu podłogi 1,5cm wyszło około 19cm. Widok z góry: Pzdr.
-
Schody: Pierwszy stopień w tej chwili ma 17,5cm. Podłoga 1,5cm, stopień drewniany będzie miał 4cm. Stąd ostatecznie pierwszy stopień wyjdzie nam około 20cm. Błąd niestety na etapie ustalania wysokości posadzki - o 2cm za nisko. Wykonane zostały okna, nie dało się ich już podnieść, bowiem zbyt blisko były już nadproży. Później mamy stopnie 17,5cm (na każdym będzie deska o tej samej grubości - 4cm). Zabieg: Widok na pomieszczenie nad garażem - tam będzie deska około 1,5cm. Wylewka jest na 2,5cm tak, aby przy desce 4cm uzyskać tę samą wysokość.
-
Zmniejszałem do 17cm tak, że jeden schodek wyszedł więcej. Jest lepiej, bo wygodniej się chodzi. Trzy schodki na piętrze mają 19. Niestety schody zostały zrąbane trochę, bowiem pierwszy stopień w salonie wyszedł wyższy - bodajże na 19cm. Nie można było wylać więcej posadzki, bo już były okna postawione. Wcześniej tej lipy nie wyłapałem. Zdjęcia i wymiary podam jutro bądź w środę.
-
Cześć, możecie wrzucić fotki jak wyglądają u Was schody od strony salonu do góry? Interesują nas pierwsze dwa stopnie wchodzące do salonu. Jakie macie rozwiązania/pomysły? Na prosto, na okrągło, półkoliście? Szukamy jakiegoś fajnego pomysłu. Pzdr. łS
-
Cześć, razem z łazienkami, kuchnią i sufitami. Garaż liczony bez sufitu i ściany z bramami.
-
U mnie 550m2 tynków cement/wapno po 30 za m2. Garaż szerszy o 1m i ścianka kolankowa podniesiona o 2 pustaki. Trzeba założyć 15k-16k.
-
5cm to jest w linii . U mnie miało być też 20cm w garażu od sufitu (napęd planowałem ewentualnie lekko chować w styro), a wyszło 40cm. Chłop się machnął, ja nie sprawdziłem. Wyszło, że coś jest nie tak, jak już okna i bramę zamawialiśmy. Bałem się, że okna w garażu nie otworzę (tego po lewej u mnie, mam odbicie lustrzane). Wyszło na styk, prowadnica nie wchodzi w okno, więc nie lamentuję. Tyle że bramę mniejszą kupiliśmy, w efekcie będzie lekko nad głową.
-
Zima, wszyscy gonią, aby zdążyć przed mrozami. U mnie dzisiaj skończyli posadzki. @kocbeat - przypilnuj, aby Ci nadproże od bramy zrobili na właściwej wysokości. U mnie poszło o 20cm niżej. Nie jest zachowana linia garaż front. Z tego co widzę na zdjęciach na forum, to w wielu przypadkach ten wymiar nie jest utrzymywany.
-
Czy drzwi na górze macie 90 czy 80? Czy wprowadzaliście jakieś zmiany? Przesunięcia ścianek działowych? U mnie sytuacja wygląda tak dla drzwi 90 (widok na dwa pokoje od strony łazienki i sypialni): W lewych drzwiach z lewej strony jest drewniana belka - podpora dla dachu, w prawych drzwiach z prawej ściana garderoby i widać brak miejsca na wykończenie drzwi listewką/maskownicą, która wypada na ścianie pod kątem prostym. Mam nadzieję, że ktoś rozumie ten słowotok. Zastanawiam się, jak zrobiliście, że dookoła drzwi macie poprowadzone listewki/maskownice, bo w naszej sytuacji, przy prawych drzwiach - listewka nie ma racji bytu. A takie wykończenie mi się nie podoba. No i włącznik oświetlenia - jak widać zmieści się jeden i wydaje się, że na listewki już brakuje miejsca, więc tutaj planuję zastosować całą deskę (pomiędzy drzwiami). Pzdr.
-
@mati1977 możesz wrzucić fotki góry z widokiem na zamknięte drzwi: - z korytarza w kierunku ścianki z dwoma pokojami (tak aby było widac całe drzwi plus opaski), - w kierunku na łazienkę. Czy na ściance dzielącej dwa pokoje dawaliście jakiś włącznik? U nas będzie włącznik plus gniazdo i dwie opaski na drzwiach się nie zmieszczą, więc kombinuję z jakąś płytą na cały ten fragment. Drzwi w pokoju, które przylegają do garderoby - tutaj jak wam udało się rozwiązać problem brakującej opaski na jednym z boków drzwi? I jak wykończyliście drewniane słupy, które pojawią się w pokoju i łazience na górze? pzdr.
-
Ta srebrna wkładka została zamontowana przed montażem rolet. Zdecydowałem się na Aluthermo Quattro. Drogie makabrycznie. Można też styrodur. Na dole okna zamontowałem ciepłe parapety - we wszystkich pomieszczeniach z wyjątkiem garażu. Z ciepłego montażu zrezygnowałem, nie widząc ekonomicznego uzasadnienia.
-
Okna są z Oknoplastu i ich rolety zasosowane - LUNA bodajże. Cofnięte nadproże, rolety były przymocowane do okna.
-
Łazienka na dole poproszę. Jak zrobiłeś z drzwiami łazienka - wiatrołap? Poproszę też zdjęcie schodów - zwłaszcza pierwsze stopnie. Zrobiliście, jak w projekcie? Czy pierwszy stopień wyszedł tak samo wysoki, jak pozostałe? Macie jakieś ciekawe doświetlenie schodów? Gdzie postawiliście pralkę? U nas planujemy pralkę dać w kotłowni, ale już widzę, że suszarka w tamtym miejscu nie zda egzaminu. Pzdr.
-
No to już wiemy, że robimy drzwi do środka - > dzięki. Mamy odbicie lustrzane, drzwi będą otwierać się na toaletę/bidet. W wiatrołapie planujemy zrobić drzwi otwierane na szafę, a nie na salon - > aby uniknąć kolizji z drzwiami łazienkowymi i ułatwić obsługę włączników światła. U nas szaleje teraz elektryk. Dzisiaj zamontowali bramy, okna tydzień temu. Widok dołu ostatecznie wygląda tak: Kuchnię planujemy tak (mebli nie ma na ścianie kuchnia - łazienka, lodówka w rogu, otwiera się na ścianę kuchnia - łazienka: Więcej szczegółow podam po posadzkach. Pzdr.
-
Hej, może ktoś z Was wrzucić fotkę drzwi łazienkowych na piętrze jak są otwarte? Jak wygląda kwestia otwierania tych drzwi w kierunku pomieszczenia nad garażem? Ktoś może zmieniał podejście? Drzwi otwierane do środka przykładowo?
-
Cześć, jestem na etapie rozkminiania elektryki. Pytanie przede wszystkim do tych, co już mieszkają i wiedzą co zrobili dobrze, a co można zmienić, czego unikać. Oczywiście, jeśli ktoś ma swoje przemyślenia i planuje je zrealizować, to zapraszam do dyskusji. Chodzi mi o włączniki schodkowe. Gdzie je zastosowaliście? Mnie się wydaje, że. 1. Wchodząc do garażu jedno światło powinno być włączane/wyłączane w dwóch miejscach przy wejściu do wiatrołapu i kotłowni. 2. Wchodząc do salonu jedno światło powinno być włączane/wyłączane w dwóch miejscach przy wejściu z wiatrołapu do salonu po lewej stronie przy ścianie pomiędzy schodami a drzwiami oraz przy drzwiach balkonowych na taras. Zlikwidowaliśmy mały pokój. 3. Wchodząc na schody światło powinno być włączane w trzech miejscach: na dole, na półpiętrze i na klatce na piętrze gdzieś przy pokojach. To mnie bardzo interesuje, bo nie wiem, czy nie zrobić lampek z boku przy schodkach wyzwalanych np. czujką ruchu plus jakaś lampka kinkietowa. Jak zrobiliście oświetlenie na zewnątrz? Macie jakieś uwagi co do gniazd elektrycznych i ich rozmieszczenia? Obrazek poniżej pokazuje planowany układ pomieszczeń i mebli. Kominek jest w rogu schody - garaż. Pzdr.