Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dmu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

dmu's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ja rowniez korzystam z uslug MBANKu. Bralem kredyt i nie uwazam aby gorzej obslugiwali niz w innych bankach. Oprocentowanie jest ciekawe. Jesli ktos pisze, ze bral kredyt przez firme X z banku Z, to nie dziwie sie, ze niektorzy buduja domy o 20 lub 30 % drozszy ale sa zadowoleni z obslugi. Aby brac kredyt lub budowac trzeba miec wiedze i ciagle dopytujac sie przyspieszac zalatwiebnie sprawy lub unikac bledow popelnianych przez beznadziejnych pracownikow. Zaleta MBANKu jest to, ze nie czekasz w kolejkach, nie widzisz swojego rozmowcy i nie masz ochoty strzelic go w pysk.
  2. Mnie budowa nauczyla, ze buduje sie raz i porzadnie no chyba, ze ktos to robi zawodowo. A oto kilka sztuk SZTUK, ktore przyszly mi do glowy: 1. Sztuka szczerosci - jesli wytykasz wady na poczatku, to dom bedziesz mial w porzadku. 2. Sztuka wykanczania - ty czy dom bedzie wykonczony, zalezy tylko od twojej zony. 3. Sztuka budowania - buduj raz i dla siebie, to bedziesz czul sie jak w niebie. 4. Sztuka kupowania - to wyboru i oszczedzania sztuka a co z nimi to ponizej nauka. 5. Sztuka oszczedzania - mistrzowie oszczedzania kolejny dom buduja, bo w poprzednich ciagle nowe wady wyskakuja. 6. Sztuka opanowania - badz mily dla urzednikow, a spraw szybko zalatwisz bez liku. 7. Sztuka sluchania - sluchaj tylko tych co budowali, a kazdy dom twoj pochwali. 8. Sztuka przewidywania - jesli nie planujesz, to bezrobocie w kraju likwidujesz. 9. Sztuka zainteresowania - na rekonesans budowy brak ochoty, wrozy same klopoty. 10. Sztuka wyboru - wymaga duzego humoru, sprzedawca dla prowizji roztoczy przed wami kilka wizji. 11. Sztuka wiedzy - im wiecej wiesz tym wiecej zjesz. 12 Sztuka pewnosci - uczysz sie pewnosci dla podwyzszenia wlasnej wartosci.
  3. Ja już właśnie wybrałem dachówkę. A dlaczego? Bo od kilku osób które zrobiły sobie dach z gontu papowego usłyszałem, że gdyby teraz mieli kłaść dach to zrobiliby to z dachówki. Podejrzewam małą trwałość na czynniki zewnętrzne, a co jeśli zazielenieje się od strony północnej. Są oczywiście preparaty do usuwania mchu ale oprócz tego trzeba pomóc mechanicznie a w tym przypadku nie podejrzewam, że gont jest na takie ścieranie wytrzymały. Reszta argumentów jest do poznania wśród tych co mają takie gonty.
  4. Ja podobnie szukam między IBF, BRASS i Unibet. Chociaż Unibet w Bydgoszczy jest tańszy to po obliczeniu wszystkich elementów dachu i uwzględnieniu rabatu jaki dostanę Brass wychodzi taniej. Najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto ma dłużej dach i powiedział co go teraz wkurza i czy by kupił ponownie produkty tej firmy ( no i jakiej , aby uwzględnić przysłowie, że "polak mądry po szkodzie" ).
  5. Ja właśnie zamówiłem bloczki z Solbetu. Miesiąc czekania, ale cena katalogowa bloczku (24x24x59),a cena z hurtowni przy ilości 1400 sztuk to 4,65zł plus 244 za HDS (dwa razy wyładunek). Ceny za YTONGa mnie trochę przeraziły, a wykonawca mój, który już zbudował 4 domy na klej potwierdzł wysoką jakość materiałów z SOLBETu. Za klej oczywiście dodatkowo trzeba zapłacić (280zł).
  6. Ja myśląc o budowie nic nie wiedziałem. Przeczytałem o tym jak się buduje dom (numery specjalne MURATORA i inne), a następnie wybrałem ekipę z polecenia (i uważam to za najlepszy sposób), pytając się również o wady. Podpisałem umowę i określiłem co za co i kiedy. Dyskutuję z wykonawcą o sposobach realizacji i daję mu najczęściej wolną rękę a patrząc na inne budowy przekonuję się że robię dobrze. Wykonawca ma nad sobą inspektora nadzoru (bo przecież nie na wszystkim się znam), a jak na razie inspektor jest zaskoczony jakością wykonania, doświadczeniem wykonawcy oraz moim dobrym podejściem do budowy i wykonawcy (miejmy nadzieję że tak będzie do końca). Przeczytałem powyższe odpowiedzi a informacja że ktoś chce budować najtaniej przypomina mi rozmowę moją z wykonawcą który stwierdził po wykonaniu wykopu, że potrzebne będzie deskowanie ze względu na możliwość obsypywania się wykopu. Patrzyłem na to trochę podejrzliwie, ale się zgodziłem. Po miesiącu widziałem 300metrów dalej tą samą sytuację. Na budowie wylano beton na fundament bez deskowania. Piasek był poobsypywany, a ława fundamentowa krzywa (szersza). Napewno wylano dużo więcej betonu i napewno zmieszał się z piachem. To jest właśnie tania budowa. W końcu zaczyna kosztować więcej a inwestor nie może na nią patrzeć. Nadzór budowlany na całą budowę to dla mnie koszt 900zł. ale wiem że każdy etap będzie sprawdzony i to właśnie jest tania budowa (nie poprawiana). [ Ta Wiadomość była edytowana przez: dmu dnia 2001-11-11 00:56 ]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...