Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darekmw

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O darekmw

  • Urodziny 09.09.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    54-129
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

darekmw's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dopiero teraz dokonuję wyboru firmy. Także przegląd jeszcze raz na chłodno i kupujemy
  2. Możecie powiedzieć ile kosztuje tynkowanie sufitu na terivie? Zastanawiam się nad stropem filigranowym i próbuję oszacować ile odjąć roboty przy takim stropie.
  3. darekmw

    15 czy 20 cm styropianu?

    Dzięki za link. Z tego wynika, że dla: - Silikat + 20 cm 031, U = 0,1438 - Beton komórkowy 600 + 20cm 031, U = 0,1228
  4. Pisałem do asolt, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi
  5. darekmw

    15 czy 20 cm styropianu?

    Ktoś wie, ile wynosi wartość U przy ścianie 24 cm z Silikatu + 20 cm styropianu grafitowego 031?
  6. Jestem po kilkudniowej lekturze 35 stron tego wątku i wielu innych tematów związanych z materiałem na ściany. Nie zgadzam się z tym, żeby budować z tego, z czego budują inni. Uważam, że każdy powinien wybrać materiał odpowiadający swoim wymaganiom. Marketing jest wszędzie obecny, więc wiele informacji trzeba filtrować i czytać z przymrużeniem oka. Wpływ na decyzję "kowalskiego" często ma reklama, którą duże zachodnie firmy mają dopracowany do perfekcji. Przykład. Ile Jeepów jeździło przed wprowadzeniem reklam do wszelkich mediów, a ile jeździ teraz? Prowadzę stronę www i wiem, kto nagle szasta kasą (m.in. z programów afiliacyjnych). Przynosi efekty? Zdecydowanie tak! Ja wybieram silikaty 24 cm (ewentualnie 18 cm jeżeli będzie to możliwe) + 20 cm grafitu. Dom z poddaszem użytkowym. Przemawia do mnie akumulacja, wytrzymałość i akustyka. U mnie to najlepiej się sprawdzi, bo zamierzam grzać pompą ciepła w drugiej taryfie. Trochę szkoda, że nie ma jakieś pośredniej szerokości bloczków, bo 18 cm wydaje mi się trochę za mało (ktoś przytoczył problem kanalizacji), a 24 cm to z kolei dosyć sporo. U kierownika budowy jest 5cm więcej styro na sciach + montaż okien w strefie ocieplenia i w pomieszczeniach jest jasno. A szerokie parapety mają swój urok i są praktycznie. Nie do końca rozumiem podejścia ścian 1W. To takie trochę "coś do wszystkiego = do niczego". Materiał ma izolowować akustycznie, cieplnie i jeszcze trzymać obciążenia. Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie ściana 2W, gdzie role są rozdzielone i każda warstwa zrobiona z najlepszych materiałów. Żałuję trochę, że za bardzo nie mogę zastosować płyty fundamentowej ze względu na różnicę poziomów garaż / reszta domu. Prawdopodnie posłucham rady jednego z forumowiczów i pierwszą warstwę nad fundamentem zrobię z ceramiki zasypanej perlitem. Do tego wentylacja mechaniczna. Ludzie się dziwią, że wychodzą grzyby i inne takie ustrojstwa, jak przy szczelnych ścianach, oknach i drzwiach powietrze po prostu nie ma być skąd "zasysane", żeby potem zostało wyciągnięte przez kominy wentylacji mechanicznej. WM rozwiązuje ten problem. Na koniec pytanie. Z budową ruszam w maju (fundamenty). Czy materiałów na ściany z uwagi na niższe ceny warto szukać już teraz (taki argument był w filmie muratora), czy raczej bliżej terminu budowy?
  7. Czy zajmuje się tutaj osoba, która wyliczy mi OZC na podstawie projektu? Oczywiście nie za darmo
  8. Ja też po wielu godzinach na forum mam listę typów, ale niewiele konkretów udało się dowiedzieć. Dyskusje zupełnie nie na temat :/ Na razie faworytów mam takich (kolejność nieprzypadkowa): - Air Pack 400 - Aeris 350/450 Standard / Luxe - Onyx Sky 400 - Brink Excellent 400
  9. Ja raczej biorę pod uwagę Thessle lub Aeris. Po lekturze tematu Brinka odpuszczam sobie ten reku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...