Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Capibar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Capibar's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Tak, krótkie legary są drewniane, ściany powinny wydać na 10cm głębokości, zbrojenie chciałem dać w środku płyty, ale oczywiście dostosuje się do wskazówek jakie daliście. Dziękuje Panowie
  2. Hmm.. chodzi o to, iż jedna ściana stanowi gładką powierzchnię od podłogi w piwnicy aż po strop do pierwszego piętra (po drodze ma wykute wejscie do łazienki na parterze), druga, naprzeciwległa jest to stara, jeszcze przed wojenna ścianą, która swojego czasu byłą ścianą nośną, obecnie, sięga jedynie do poziomu parteru. Wkucie się w ściany by wesprzeć beton na nich, jak najbardziej zrozumiała sprawa, tak zrobię. Czemu najpierw układanie prętów? wydaje mi się, iż będzie prościej to wykonać gdyż: zdejmę podłogę, wytnę legary, od dołu na spokojnie wykuje i ponawiercam otwory pod pręty (odmierzając oczywiście wcześniej gdzie ma być środek stropu), zamocuje pręty, ustawie szalunek, zaleje betonem. A jak sytuacja wygląda? o tak: Rzut z góry: http://images75.fotosik.pl/401/3e00d7fc3e1fdc5d.jpg Izo: http://images78.fotosik.pl/401/351c27efd9675980.jpg rysowane na szybko, wiec jakość jest jaka jest. Pokazano powierzchnie stropów, do tego dochodzą legary (te biełe belki) + deski + płyty, co powoduje że podłoga jest na równo z zaznaczonymi wejsciami. A wracając do mojego pytania, czy B20 w workach = beton z betoniarni?
  3. Witam, na wstępie chce zaznaczyć, iż nie jestem budowlańcem, a obecna sytuacja zmusiła mnie do wykonania (samemu) opisanego poniżej zadania: dom piętrowy, podpiwniczony, w jednym miejscu piwnicy, dokładnie między dwoma ścianami nośnymi znajduje się wnęka w kształcie litery L o wymiarach 1,85m x 1m + 0,65m x 0,4m. Wnęka ta kiedyś zasypana była ziemią, obecnie jest to puste pomieszczenie nad którym na krótkich 3 legarach rozpięty jest kawałek podłogi (deski + plyta OSB). Obecnie istnieje konieczność wylania stropu w tym miejscu (w późniejszym etapie przewidziano ogrzewanie podłogowe tj 5cm styropianu + 5cm wylewki + kafle). Planuje osadzić w ścianie (wkuć) pręty fi 12, ułożone w kratę 14x14cm+związać drutem, następnie na podporach regulowanych ułożyć szalunek i zalać tak przygotowany fragment stropu betonem B20 do grubości 12cm. Ponieważ wg obliczeń, ilość betonu jaka zostanie zużyta to około 0.6 m3, a miejsce wylewania betonu całkowicie wyklucza dojazd pompogruszki, pozostaje mi wylewanie betonu ręcznie. i teraz moje pytanie jako laika: 1. Czy można do tego celu użyć kupnego betonu B20? (workowanego) 2. Czy użycie betoniarki jest konieczne? 3. a co za tym idzie czy czas wylewania betonu jest jakoś określony? (wymieszanie 0.6m betonu trochę jednak czasu zajmie)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...