Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Finwe

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Finwe's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Niestety nie. Jest taka francuska firma, która produkuje kominki z rusztem wodnym. To takie połączenie DGP i Płaszcza. Tyle wiem teoretycznie, ale szukam kogoś, kto to przetestował na sobie.
  2. Poszukuję kogoś, kto zamontował sobie wkład kominkowy z rusztem wodnym (kominek francuski). Chciałbym zapytać o doświadczenia, jak sprawdza się w polskich warunkach, czym w rzeczywistości i praktyce ruszt różni się od płaszcza wodnego. Bardzo będę wdzięczny też za komentarze osób zorientowanych w temacie. Aha, posty na ten temat już przeczytałem, ale ostatni jest z 2003 roku.
  3. mikita, daj namiary na tych od dachu, może być na priva. dzięki z góry.
  4. mikita, daj namiary na tych od dachu, może być na priva. dzięki z góry.
  5. Ja w poniedziałek składam w Urzędzie Miejskim komplet dokumentow z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Zaczynam się więc rozgladać za wykonawcą. Czy możecie kogoś polecić, jakąś dobrą i solidną firmę z Częstochowy lub Okolic? Będę wdzięczny za namiary tu na priva.
  6. Ja w poniedziałek składam w Urzędzie Miejskim komplet dokumentow z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Zaczynam się więc rozgladać za wykonawcą. Czy możecie kogoś polecić, jakąś dobrą i solidną firmę z Częstochowy lub Okolic? Będę wdzięczny za namiary tu na priva.
  7. Witam wszystkich serdecznie. Dołączam do grupy. Mam nadzieję zacząć budowę wczesną wiosną, jak najwcześniejszą. Czy możecie mi zasugerować dobrych wykonawców stanu surowego zamkniętego? Wyczytałem tu sporo superlatyw na temat p. Wrony. Ktoś jeszcze byłby na liście "polecanych"?
  8. Witam wszystkich serdecznie. Dołączam do grupy. Mam nadzieję zacząć budowę wczesną wiosną, jak najwcześniejszą. Czy możecie mi zasugerować dobrych wykonawców stanu surowego zamkniętego? Wyczytałem tu sporo superlatyw na temat p. Wrony. Ktoś jeszcze byłby na liście "polecanych"?
  9. Finwe

    Domy z bali

    Należy ci się wyjaśnienie. istnieją dwa typy bala, z których buduje się DOMY Z BALA i to są domy z bali. Pierwszy to tradycyjny "okrąglak", tzw. pełny bal a drugi to bal prostokątny. Firma Mazurskie Domy, ale nie tylko ona, stawia domy w obu typach. Przy balu 7cm jest to zawsze 2 x 7cm z izolacją pośrodku. W sumie wychodzi ponad 20 cm.
  10. Finwe

    Domy z bali

    Święte słowa! Dlatego ja buduję z firmą Mazurskie Domy, która stosuje wyłącznie ekofiber, pomiędzy balami 2 x 7 lub 2 x 9. Oczywiście budują i z pojedyńczego okrąglaka, ale ja preferuję bal prostokątny. Pewno nie są jedyni, ale ja przez kilka tygodni przeczesałem rynek bo na początku chciałem się zdecydować na technologię a dopiero potem projekt itd. Ja Bóg da, wczesną wiosną startujemy.
  11. Finwe

    Domy z bali

    Mazurskie Domy wcale nie są tanie ani tańsze od innych firm na rynku, ale moim zdaniem mają najciekawsze projekty. My zamierzamy budować dom z bali w mieście (Częstochowa), a raczej na obrzeżach, w dzielnicy domków jednorodzinnych i zależy nam na tym, aby dom wyglądał w miarę nowocześnie a nie jak chata rodem z Zakopanego (bez obrazy, tamte bardzo mi się podobają, ale sztuczne przenoszenie folkloru do miasta może być mało rozsądnym pomysłem). Krótko mówiąc, jesteśmy z żoną prawie zdecydowani na Mazurskie Domy. Za trzy tygodnie kupujemy działkę, czekamy na WZiZ i podpisujemy umowę.
  12. Finwe

    Domy z bali

    Panie Wojciechu, bardzo dziękuję. Rozumiem, że ta opinia (czy ekspertyza) była wydana komuś indywidualnie i nie ma, jak dotąd, czegoś bardziej ogólnego, na co można by się powołać?
  13. Finwe

    Domy z bali

    Pozdrowienia z Częstochowy! Po kilku miesiącach przyglądania się i przegryzania tematu ostatecznie ruszamy z akcją "dom z bali". Mamy już działkę na oku, wstępnie wybrany projekt i w najbliższych dniach będę składał wniosek do gminy o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania. Mam przy tym pytanie: czy istnieje gdzieś opublikowana ekspertyza na temat odległości domu drewnianego z niepalnym dachem (dachówka ceramiczna) od granicy działki? Wybrana przeze mnie graniczy z dwóch stron z niezabudowanymi działkami a z trzeciej z zabudowaną, ale tam dom jest cofnięty znacznie, na jakieś 15 m od granicy. Mam niejasne przekonanie, że będę pierwszym petentem w sprawie domu drewnianego i chciałbym mieć jakiś argument w ręku. Działka ma szerokość 22 metry, więc pole manewru nie jest za duże, na pewno nie przełknę konieczności odsunięcia się na 8 metrów z każdej strony. A jak jest z drogą? Ja mam dojazd po drodze prywatnej, w której będę miał 1/6 udziału, czyli prawo przejazdu. Na ile muszę się od tej drogi odsunąć? Będę wdzięczny za informacje i porady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...