Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hincu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O hincu

  • Urodziny 23.04.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Falenty k.Warszawy
  • Kod pocztowy
    05-090
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

hincu's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Koledzy pomóżcie Mam nieszczelność między płytą fundamentową i pierwszą warstwą bloczków komórkowych. Bloczki ciągną wodę do góry. Jak to najlepiej naprawić? Pod linkiem jest rysunek (przekrój) jak to u mnie wygląda. Pogodziłem się już że muszę wyciąć styropian elewacyjny do naprawy ale za wszelką cenę wolałbym nie wycinać jeszcze XPS ocieplającego płytę. Pytanie zatem czy jest jakaś masa która może uszczelnić łączenie między bloczkiem komórkowym a tą folią z płyty. Ewentualnie mogę tą folię z płyty wywinąć na ścianę i czymś ją przykleić (uszczelnić)? Albo dać w ogóle jeszcze jedną warstwę folii ? (czym skleić ze sobą 2 folie żeby było szczelnie?) Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Przekrój: https://photos.app.goo.gl/FtaJ3bMR9ZfM7JN16
  2. Za luty uzysk 38,7 kwh z 1 KW. Okolice Warszawy. Jak u Was?
  3. Działa apka, tylko trzeba sie przelogowywać ciągle
  4. 80kwh z 4,96KW, czyli wychodzi 16kwh/1KW. Okolice Raszyna pod Warszawą.
  5. U mnie za październik niecałe 24 kWh z 1kW. Okolice Warszawy
  6. U mnie za pazdziernik tylko 71kwh z 1kWp okolice Warszawy
  7. Koledzy pomóżcie ocenić ofertę na instalację. Moc 5 kWh. 16 x panel Longi LR6-60PE 310M 16 x optymalizator falownik Solar Edge SE5K i cała reszta z montażem, odbiorem i zgłoszeniem - na gotowo Cena: 26k PLN brutto . Wychodzi trochę ponad 5k za 1kWh, ale z tego co się orientuję to podzespoły raczej z górnej półki, no i optymalizatory też chyba mocno podnoszą cene?
  8. Szukam dobre i niedrogiej firmy działającej w Mazowieckim. Ktoś coś może polecić? Z góry dziękuję!
  9. Dzień Dobry Używam reku AirPack Home 400 (nie ta najnowsza wersja, tylko poprzednia) już parę miesięcy i mam parę pytań do użytkowników: 1. Aktualnie w upały mam problem ze schłodzeniem domu w nocy. Temperatura na zewnątrz ok. 20 stopni, a reku wieje 24, mimo niby załączonego bypassa. W ustawieniach mam temperaturę nawiewu nastawioną na 15 stopni, wiec powinien starać się wiać najniżej jak może. Czy 4 stopnie "straty" na bypasie to normalka? Jak w takim razie radzicie sobie w upały? Załączam zdjęcie z temperaturami. 2. Pierwotnie powietrze miałem rozprowadzone rurami PE-FLEX (takie plastikowe, antybakteryjne). Niestety przepływające powietrze strasznie hałasowało, więc końcowe odcinki (4-5 metrów) przewodów zastąpiono rurami THERMOFLEX (dwie warstwy folii z wełną pośrodku). Zastanawiam się jednak jak taka zamiana wpływa na jakość powietrza - czy z czasem nie namnożą się tam bakterie lub grzyby i czy powietrze przepływające przez wełnę (wewnętrzna warstwa folii jest perforowana) nie niesie potem jej drobinek do pomieszczenia?
  10. Witam serdecznie Woda z własnej studni, ok 30m. Zrobione badania wody jak poniżej. Pierwsza próbka to woda surowa, druga po uzdatnieniu. Zamontowany uzdatniacz Cosmowater Plus (plus filtry wstępne - piankowy i węglowy). Żelazo i mangan ładnie zbija ale wciąz mam bardzo wysoki poziom ideksu nadmanganianowego co wskazuje na dużą zawartość związków organicznych. Czym to najlepiej zbić? Z góry dziękuję.
  11. Witam Dostałem ofertę na wykonanie kotłowni (dom 200m2, ogrzewanie podłogowe wszędzie za wyjątkiem garażu - tam 2 grzejniki. 3 grzejniki naścienne w łazienkach i pralnie) 1. Kocioł De Dietrich MCR3 PLUS 24/28 (30/35) Ml SW130 SN w pakiecie z podgrzewaczem c.w.u. ze stali nierdzewnej o pojemności 130 litrów umieszczonym pod kotłem, Pakiet z kotłem 24 kW: kocioł + osłona połączeń podgrzewacz c.w.u. 2. Pompa cyrkulacyjna c.w.u. 3. Termostat pokojowy programowalny 4. Zanurzeniowy czujnik temp. 5. Rozdzielacz na 2 obiegi grzewcze ze sprzęgłem 6. Grupa pompowa wraz z izolacją dla obiegu grzejnikowego 7. Grupa mieszająco -pompowa wraz z izolacją dla obiegu podłogowego (sterowanie ręczne) 8. Naczynie CO 35 l 9. Grupa bezpieczeństwa c.w.u. + naczynie 12 l 10. Stacja uzdatniania wody Viteco 20l 11. zawory regulacyjne Hydrocontrol, armatura i instalacje z rur miedzianych 12. montaż, uruchomienie przez autoryzowany serwis, wstępne regulacje 13. Komin z rur nierdzewnych z zestawem przyłączeniowym koszt: 20k netto. Wydaje się sporo, ale nie orientuje w cenach, tym bardziej że specyfikacji elementów brak (ale raczej robione na dobrych producentach). Pomożecie ocenić czy to dobra oferta czy szukać dalej?
  12. Poleci ktoś sprawdzoną ekipę do tynków gipsowych? Polecany tutaj wielokrotnie Anatak zrobił się tak popularny że ma wolny najbliższy termin na sierpień
×
×
  • Dodaj nową pozycję...