Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lukasz_lb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

O Lukasz_lb

  • Urodziny 22.05.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Lukasz_lb's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Jak teraz prezentuje się cena gazu? Mamy jakieś zmiany?
  2. Skoro tak to ok. Ale robić konstrukcje jednopoziomową czy dwupoziomowa krzyżową?
  3. Ruszt myślałem o ruszcie jednopoziomowym wtedy pierwszy wieszak i ostatni będą 60 cm od ściany. Nie wiem czy to będzie ok nawet przy zastosowaniu rusztu dwupoziomowego i profila ud. Jeszcze jakieś rady?
  4. Cześć, Temat poruszany na forum wiele razy ale mimo to nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Zabieram się do robienia sufitu podwieszanego w moim domu. Mam ich do zrobienia 130m2 a strop jest drewniany. Chciałbym zacząć od jednego z pokoi o wymiarze 3,20x4,60 Rozstaw belek równolegle do krótszej ściany co ok. 55 cm i co 38cm. Pierwsza belka zaczyna się na ścianie i wystaje poza nią 11,5 cm ostatnia zachodzi na ścianę i wystaje 9cm. Zastanawiam się jaki rusz wybrać czy jednopoziomowy czy dwupoziomowy krzyżowy. Jeśli wybiorę jednopoziomowy to na pewno będę miał dużo odpadu z płyt. Nie wiem też czy pierwszy wieszak mogę dać tak blisko ściany (zmieści się?) Bo pierwszego wieszaka nie mogę dać jakieś 60 cm od ściany. W sumie przy dwupoziomowym też mam podobny problem z pierwszym wieszakiem. Chyba że pomiędzy pierwszą a drugą belką dać łaty 4x5cm wtedy będę mógł przyczepić wieszaki tam gdzie mi się podoba. Sufit planuję obniżyć o jakieś 10-15 cm. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem to w miarę czytelnie i liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam Łukasz.
  5. Ok już wiem jakiej firmy wełnę będę kładł i jeśli chodzi o grubość to albo mogę wsadzić 23cm albo 25. Jeśli 25 to nie wiem czy mogę tak ścisnąć wełnę. 1. Legary raczej proste więc kręcę prosto na nie. 2. Nie kręcić osb od dołu, bo: a) Będzie to błąd konstrukcyjny i niepotrzebne obciążenie stropu? b) Szkoda kasy bo i tak to nic nie da? c) Może i by było lepiej ale generalnie nie trzeba więc szkoda kasy? 3. Chodzi mi o coś takiego : tyle, że nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, bo profil ud powinno się kręcić do ściany i jak to zrobię to nie będę mógł schować karnisza w ten sposób. Chyba że nie kręcić ud tylko np. cd do belek stropowych i zrobić taką mini ściankę. Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłem.
  6. Ok już wiem jakiej firmy wełnę będę kładł i jeśli chodzi o grubość to albo mogę wsadzić 23cm albo 25. Jeśli 25 to nie wiem czy mogę tak ścisnąć wełnę. 1. Legary raczej proste więc kręcę prosto na nie. 2. Nie kręcić osb od dołu, bo: a) Będzie to błąd konstrukcyjny i niepotrzebne obciążenie stropu? b) Szkoda kasy bo i tak to nic nie da? c) Może i by było lepiej ale generalnie nie trzeba więc szkoda kasy? 3. Chodzi mi o coś takiego : tyle, że nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, bo profil ud powinno się kręcić do ściany i jak to zrobię to nie będę mógł schować karnisza w ten sposób. Chyba że nie kręcić ud tylko np. cd do belek stropowych i zrobić taką mini ściankę. Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłem.
  7. Witam, Jestem na etapie "obróbki" mojego stropu i potrzebuje małej porady. Ale na początek może szybki zarys sytuacji. Dom nowo budowany, postawiony z ceramiki, parter z poddaszem do ewentualnej adaptacji. Strop drewniany, belki 12x24cm w rozstawie od 40 do 60 cm. Teraz przyszedł czas na obudowanie i ocieplenie stropu. Na pewno wiem, że od góry będę przykręcał płytę OSB 18 mm na którą w przyszłości dodam 5cm twardej wełny i na to pójdzie druga płyta osb. Pomiędzy belki idzie 23 cm wełny, 1 cm luki między wełną a osb pozwoli swobonie odparować parze bez ryzyka zamoczenia wełny. I teraz mam kilka wątpliwości odnośnie których potrzebuje porady: 1. Czy płyty osb kręcić do legarów czy dać w poprzek jakieś łaty? 2. Ktoś mi podpowiedział, że dobrym pomysłem może być przykręcenie osb też od spodu np. 8-10 mm. żeby uzyskać większą sztywność i pełny sufit. 3. Pod wszystkimi pomieszczeniami daję sufity podwieszane z g-k. Ruszt krzyżowy dwupoziomowy na wieszakach obrotowych. Tylko jak w takim przypadku ogarnąć lukę na karnisze w salonie w którym krótsza ściana ma lekko ponad 5 metrów? (Sufit podwieszany swbodny?) 4. Między ruszt a belki pójdzie wełna, pytanie gdzie dać folię paroizolacyjną? Bezpośrednio pod płyty g-k? Wszystkie te czynności będę wykonywał sam więc chce się do tego dobrze przygotować. Z góry dzięki za pomoc.
  8. Witam, Buduję swój pierwszy dom i pewnie ostatni, jestem teraz na etapie murowania ścian fundamentowych. Zastanowia mnie tylko którędy pościć kabel zasilający? 1. Przez pustak ceramiczny czyli powyżej fundamentu. 2. Przez ścianę fundamentowa. 3. Pod fundamentem. Czy ma to jakieś znaczenie i ktoraś z opcji jest zdecydowanie najlepsza. Z góry dziękuję za pomoc.
  9. Tzn. jak? Nad częścią strop lany a nad resztą drewniany?
  10. Jeśli chodzi o poddasze to w moim przypadku może być tak że już zawsze zostanie strychem bo na dole trzy pokoje plus salon ale w razie W chciałbym mieć możliwość zrobienia na górze jednego pokoju z łazienką. Dlatego mocno się zastanawiam nad stropem.
  11. Czyli strop drewniany wyjdzie taniej niż lany, tak? Jeśli chodzi o wykonanie go tak żeby później można było zrobić poddasze użytkowe to nie powinno być problemu, bo przecież domy drewniane tak właśnie mają. A wyjdzie taniej, płyta fundamentowa czy ławy?
  12. Witam Codzienne przekopuje forum w poszukiwaniu wszelkich informacji, które przydadzą mi się podczas budowy domu. Niestety często zdarza się tak, że interesujący temat kończy się bezsensowną dyskusja nie na temat, która ciągnie się przez kilka stron. Dlatego jestem zmuszony do założenia tego tematu i mam nadzieję, że uzyskam w nim odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jestem na etapie tworzenia projektu indywidualnego. W najbliższych dniach będziemy z architektem podejmować ważne decyzje ale ja ciągle nie jestem zdecydowany. Zależy mi na wybudowaniu domu w miarę tanio i taniego w eksploatacji. Dom będzie na bazie prostokąta 14,8 x 11,8. Zacznijmy od samego dołu. Płyta fundamentowa czy tradycyjne fundamenty. Co będzie tańsze, a co będzie lepsze w przypadku budowy domu ciepłego? Ściany to albo ceramika albo silikat. I teraz nasuwa się pytanie, czy akumulacyjność silikatów to, aż tak duża zaleta? Fakt, że łatwiej w takim domu utrzymać temperaturę ale z drugiej strony ciężej go nagrzać i ciężej wystudzić. Poza tym jest to materiał ciężki i trudniej się z niego buduje. Jeśli chodzi o strop to zastanawiam się nad stropem drewnianym. Planuje dom parterowy ze strychem na zasadzie graciarni i może kiedyś do adaptacji na pomieszczenia mieszkalne. Według mojego rozumowania strop drewniany powinien być tańszy i spełniać moje wymagania. Ale może się mylę. Ogrzewanie jeszcze nie wybrane bo mam zamiar zrobić OZC ale wybór będzie się toczył pomiędzy ogrzewaniem na gaz, prądem albo pompą ciepła powietrze woda. I tutaj prośba do was, czy moglibyście mi napisać jak dokładnie ogrzewać dom prądem żeby było jak najtaniej? Instalacja ogrzewania to podłogówka no i chyba niskotemperaturowa będzie najlepszym wyborem, prawda? No i na sam koniec wentylacja. Czy mechaniczna jest dużo droższa od grawitacyjnej? Bo wiem, że jest dużo lepsza i zwiększa komfort mieszkania. Zastanawia mnie też to czy w budowaniu domu w miarę energooszczędnego akumulacyjność jest bardzo ważna? I pytanie o izolacje, czy 20cm styro w ściany, 20 cm wełny w strop i 15 cm styro w podłogę to dobre rozwiązanie czy gdzieś trzeba dodać? Oczywiście zależy mi na spojrzeniu w miarę ekonomicznym, bo wiadomo, że w pewnym momencie dokładanie cm ocieplenia przestaje mieć sens ekonomiczny. Z góry dziękuję za przeczytanie tego posta i za wszelkie odpowiedzi.
  13. OZC będę mógł zrobić dopiero jak będę miał gotowy projekt, chyba że się mylę? To w takim razie jeszcze się wstrzymam z podjęciem decyzji. Ale jak zrobię instalację podłogową wodną to później będę mógł podłączyć do niej każdy z wyżej wymienionych źródeł ciepła, zgadza się?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...