Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wojtazy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Wojtazy

  1. Ja użytkuje piec od października. Jeśli chodzi o obsługę to zero problemów. Spalanie od 17 do 45kg ( 24h/dobę przy mrozach -24), przy -5 spala 30kg/dobe. Ale dom 300m2 więc jest co grzać. za pellet płacę 650PLN/tona to miesięczny koszt jest niewielki ( tym bardziej że to z cwu ). gdybym miał kupować jeszcze raz to wziąłbym ten sam, może z wersją easyclean, choć czyszczenie raz w tygodniu przez 5 minut nie jest męczące. No i bardzo pomocna jest obsługa serwisowa u Puławiaka. Niezależnie od dnia i godziny jak tylko może to odpowiada nawet na najgłupsze pytania .
  2. Witam, Od początku października użytkuje Red Compact 18. Dom 250-300m2 plus 40m2 garaż gdzie jest grzejnik. W całym domu grzejniki. Cwu z zasobnika 250l. Piec chodzi w tygodniu 4-8, 15-22 a w weekendy 7-21. Termostat pokojowy służy tylko do załączania pieca o określonych godzinach. Temperatura w domu ok. 22 stopni w zależności od pomieszczenia. Zawory grzejnikowe sobie to regulują. Przez trzy pierwsze tygodnie zużycie na poziomie 22kg na dobę. W ostatnim tygodniu zmniejszyłem podawanie peletu o 30% i zużycie spadło do 17kg. Jak dla mnie to rewelacja, wcześniej ogrzewaliśmy dom prądem i muszę przyznać że różnica w kosztach i komforcie jest duża. Zobaczymy jak będzie przy mrozach ale już widzę że będzie ok. Pelet lokalny w cenie 650/tona.
  3. Witam Wszystkich, od dłuższego czasu szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie odnośnie sensu instalowania "bufora" w mojej instalacji. Mam dom ogrzewany piecem elektrycznym i grzejnikami. Na chwile obecną piec elektryczny (21kW) utrzymuje stałą temperaturę w instalacji na poziomie 50 stopni. Temperatura w pomieszczeniach regulowana jest przez termostaty grzejnikowe osobno dla każdego pomieszczenia. Jest to system który powoduje najmniejsze zużycie energii ze wszystkich stosowanych dotychczas. Największe zużycie jest w momencie uruchamiania się pieca po kilku godzinach przestoju. Aby nagrzać wodę w instalacji (ok. 120l) zużywa średnio 20kWh. Potem na podtrzymanie od 4-6kwh na godzinę. Pytanie brzmi: czy wstawienie w układ zbiornika np. 200l ładowanego przez wężownice z pieca wodą o temp. 70 stopni spowoduje że zużycie energii na rozruch każdorazowy instalacji będzie mniejsze? ( piec wg mnie pracowałby na niewielkiej ilości wody w instalacji (wężownica) i powinien czysto teoretycznie szybko osiągać założoną temperaturę 70 stopni i powoli doładowywać "bufor" z którego oddzielna pompa pobierała by wodę do grzejników.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...